kar,buz,çamur.

barhan

Daimi Üye
Tepki
626
Bisiklet
Diğer
Tamda kış geldi derken bugün tv de havanın 8 derece olacagını gördüm.Hava güneşliydi. Bunun üzerine hazırlıklarımı yaparak kayakyolu mevkiinden karla ve buzla kaplı asfalttan palandöken dağına tırmanmaya başladım (saat 11:30 hava :4 derece). Patika köy yoluna girmem çok uzun sürmedi ve tabi karın hakimiyetide. Traktörlerin açtığı yoldan araçların izleri üzerinden yoluma devam ettim. Kar yer yer 20 -30 cm ye kadar derinleşiyordu ve buralarda bisikletimi elime alıp yürümekten başka çarem kalmıyordu. Sırtımda bisikletimle karla boğuşuyordum. Tekrar bisiklet üzerinde karda araçların izlerinde tırmanmaya devam ettim . Neyse 2.5 saatlik kar,buz,çamurla mücadelem sonunda 5 km ilerleyip 850 metre irtifa kazandıktan sonra istediğim noktaya ulaştım . Hava -7 dereceydi ama manzara görülmeye değerdi.Karların içine dalarak dönüşe geçtim tahmin edersinizki dönüş kısa sürdü(2 kez yere düştüm,tabiki karların içine harikaydı.).Eve girdiğimde her yerim çamur içindeydi ve yüzümde kıpkırmızı kar yanığıydı, ama çok mutluydum. Herkese selamlar.

Scudo

Mert Bağcılar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.214
Bisiklet
Cannondale
Doğayla iç içe ne güzel...Kar yağsada bizde binsek karda:).

• Beğen
Tepkiler: barhan

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
ben de karın yağacağı günü iple çekiyorum:)
tabi sırf bisiklet sürmek için.hayatı çok zorlaştırıyo:D

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Çok eğlenceli olduğunu sanıyorum. Fotoğraflardan mahrum bırakmasaydınız bizi keşke. Erzurum'un çetin kış şartlarında fotoğraf makinesinin çalışmasında bir sorun yaşamıyorsanız tabi. :)
Paylaşım için çok teşekkürler...
Erzincan'a beklerim pedallamaya, ;)

Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: barhan

barhan

Daimi Üye
Tepki
626
Bisiklet
Diğer
Fotoğraflamayı bende çok isterdim ancak tek başıma ve o şartlarda imkansızdı.Ne yazık ki hala kendime bir bisiklet arkadaşı bulamadım.

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Soğuk havada fotoğraf çekerken makinenizi çok iyi koruyun. Makineyi soğutmayın. Yedek pil mutlaka bulundurun ve onları cebiniz gibi sıcak bir yerde tutun. Yoksa çok çabuk boşalıveriyorlar.

• Beğen
Tepkiler: barhan ve BF Okuru

BYselam

Üye
Tepki
41
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Diğer
abi telefon sende vardı sen çıkacagın zaman neden haber vermiyorsunki bize biz neredeyse her hafta geziyoruz fazla soguk olmadıgı zaman