Kar-Bis Ereğli Yollarında

ims.sayim

Üye
Tepki
30
KARBİS Ereğli Yollarında
Bir Ereğli sevdasıdır gidiyordu tur ekibimizde yaklaşık 2 aydır falan. Tuncer Abinin verdiği söz ve döktüğü (böbrek)taşların da yardımıyla 2 Temmuz günü çıktık yola saat 2.30 da valiliğin önünde buluştuk.
(link)
Grubumuzun misafir üyesi Atahan. (sağda)Kısa sürede ekibe ayak uydurdu ve yaklaşık 1 buçuk saat içinde İlk durağımız Yenice’deyiz :D
(link)
Gün aydınlanırken Zonguldak’a iyice yaklaşmıştık.
(link)
Ben ve Atahan
(link)
Yolda biraz mola verdik ve bu ilk molamız. İşte dinlendiğimiz yer.
(link)
Zonguldak yolunun zorlu rampaları bizi biraz yavaşlattı. İşte Zonguldak yolundan bazı görüntüler. Bu arada rampada farkı bastığım için bol bol fotoğraf çekmeye zamanım oldu. Tuncer Abi kızacak biraz bunu yazdığım için ama öyle işte :p
(link)
(link)
Sonunda kendi çabalarımla Zonguldak tüneline vardım ve 15 dakikalık beklemeden sonra Tuncer Abi ve Atahan’ı da alarak yola devam ettik. İşte tünel ağzında bir fotoğrafım.
(link)

Sonrası da çorap söküğü gibi geldi tabii ki. Zonguldak 6 saatte biter mi diye hep düşünürdük ve inanın bitiyormuş  Balık lokantası. Denize sıfır ve grubumuzun asil üyesi Atahan. (gerçekten bitkin görünüyor) :D
(link)
8.30 da Zonguldak’taydık ve bu bizim ekibimiz için iyi bir zaman oldu. Balıklar bittikten sonra yolumuza devam ettik ancak o Ereğli rampaları yok mu:S Öylesine yavaşlattı ki bizi. O yavaşlama da üzerine eklendi mi tam 12 saatte vardık hedefimize ve Mustafa Abi hemen girişte karşıladı bizi.
(link)
(link)
Sonrasında Mustafa Abinin evinde rahatlatıcı bir duş ve ardından gelen uyku ile yol yorgunluğumuzu attık ve akşama da sahil turuna geçtik. Tuncer Abi lise arkadaşını buldu sahilde:D Tabii ki bizim için büyük mutluluk ve bulunmaz bir nimet bu çünkü ertesi akşam evinde yemeğe davetliyiz. İşte ilk sahildeki ve sonrasında yemek sofrasındaki görüntülerimiz
(link)
(link)
Hımmm şimdi durun bakalım. Ertesi akşam yemeğe davet edildik demiştim. Kimse merak etmedi mi o günün sabahında neler yaptık :D
(link)
Yok yok daha Düzce’ye gitmiyoruz sadece minik bir deniz keyfi. Buyrun fotoğraflarımız..
(link)
(link)
Atahan ve Tuncer Beyin neşeli bakışları :D
(link)
(link)
Ardından Ereğli’de yaşayan amcamın evine geçtik ve o da sağolsun bizi en iyi şekilde ağarladı. He bu arada unutmadan şunu da söyleyeyim işte Düzce’ye gidiş hazırlıklarımız:D Tur içinde tur diye ben buna derim işte. Otobüsle Düzce’ye gidiş, orada İstanbul Bisikletliler Derneği ile buluşma ve bisikletle Ereğli’ye dönüş..
İşte sabah kahvaltımız ve Ayhan Amcam :D
(link)
(link)
Ve ardından arabalar garajdan çıkartılıyor :D
(link)
(link)
1 saatlik otobüs yolculuğunun ardından Düzce’ye vardık.
(link)
(link)
Ve Düzce belediye başkanının odasında Bisikletliler Derneğinden arkadaşlarımız da oldu:D
(link)
Bu da belediyenin önü. Sanki kıyamet günü gibi herkes toplanmış yahu bisikletler falan:p
(link)
Belediye başkanımızın ısmarladığı yemeği de yedikten sonra otobüse yüklediğimiz bisikletlerimizle birlikte Çilimli Belediyesi’ne doğru yola çıktık. İşte restorandan bazı görüntülerimiz.
(link)
Burada da Murat Bey ve Düzce Belediye Başkanı
(link)
Bisiklet yüklü otobüs.:D
(link)
Bu da içeriden bir kare
(link)
İşte bu karemizde de otobüsden indik ve Çilimli Belediyesi’ne doğru sürmeye başladık. Kişisel gözlemim olarak söylüyorum ki sanırım bu sürüş bizim ekibi açmadı ama Ereğli’ye dönüşte yollara iyice hakim olduk
(link)
Tuncer Abi ve ben en öndeyiz :D
(link)
Çilimli’de çileklerimizi yedikten sonra Ereğli’ye doğru yola çıktık ve yolda başımıza neler geldi neler 
(link)

Scudo

ims.sayim

Üye
Tepki
30
Yolda iki tane turist gördüm ve onlarla Ereğli’ye kadar geri geldim :D
(link)
Dönüşte de zorlu rampalar bizi bekliyordu. Offf ya ne yapsak da bitse şu rampalar diyoruz hep. Neyse ufak bir mola verelim de sonra tırmanırız diyoruz ve rampaların tam başlangıcındaki markete atıyoruz kendimizi
(link)
Yaklaşık 5 km lik rampayı 10 dakikada çıkıveriyoruz. Demek ki gözümüzde büyüttüğümüz kadar yokmuş :D
(link)
(link)
(link)
Yardımsever bir vatandaşımız bizi rampanın yukarısına kadar çıkarıverdi sağolsun. Ama bu rahatlığın bir bedeli vardı tabii. Tuncer Abinin hız göstergesi olduğu yerden düşmüş. Sonradan geri dönüp buldum ama parçalanmıştı tabii. Kim bilir üzerinden ne geçti. İşte kırık hız göstergesini gören Tuncer Abinin hüzünlü anları..
(link)
Neyse canım sağlık olsun deyip devam ettik yola ve sonunda 1 patlak lastikle vardık Ereğli’ye. Benim arka lastik patladı ve onardıktan sonra yola devam ettik. Yolda bir de fındık sefası yaptık aslında iyki de patlamış diyorum ya :D
(link)
İşte fınfık yediğimiz yer burası. Arkadaki beyaz karavanda adam bal fınfık falan satıyormuş. Atahan da patlak lastiğin sesini duyamadığı için bizi burada beklemiş. Biz de gidip onun keyfine dahil olduk :D
(link)
Ereğli’ye çok yaklaştık. Burası da Alaplı girişi denebilecek bir tabelanın yanı.
(link)
O da ne ya olacak iş mi bu şimdi. İkisi de çok sıkışmış olacak ki bir tuvalete iki kişi girmekten çekinmediler :D
(link)
Sonunda Ereğli’ye vardığımızda yıpranmıştık epey. Eeee bizim için kolay değil. Ereğlinin kendisi zaten 160 km. Onun üzerine bir de Düzce yordu bizi ve ertesi sabah otobüsle yaptık dönüşümüzü eve. İşte bu 4 güne yayılan uzun gezimizde 15 günlük bir tatilmişcesine yorulduk ve eğlendik. Heee neredeyse unutuyordum bir resim daha var gurur tablomuz olan. Ereğli’ye girerken 6 km lik bir rampa iniyorsunuz ve o rampada Tuncer Abinin göstergesi bakalım neler yapmış :D(bunu ereğlide sahil turu yaparken oturduğumuz cafede çektim. Tuncer Abi o kadar dedi bisiklet üstünde çekmen lazım diye ama acele etmemiştim. İnanın bilseydim göstergenin başına gelecekleri. Hemen orada çekerdim ama napalım buna da şükür diyorum :D )
(link)

Gezi TOPLAM verileri
Trip dist:327.24 km
Trip time:17:09
Avg speed:19.06km
Max speed:80.35km

Makalemi misafirimizin resmi ile bitirmek istiyorum. Renkli kişiliğinden dolayı teşekkür ederim Atahan :D
(link)

Bütün ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim..

irfancan

Forum Demirbaşı
Tepki
659
Güzel bir gezi olmuş anlaşılan,ama cehennemağzı mağaralarını merak ettik,bir dahaki sefere görürüz inşallah,paylaşım için teşekkürler.

Tuncer Bayık

Daimi Üye
Tepki
308
@ims.sayim

Oğlum millet yanlış anlayacak dedim sana.:eek: Ellerimizi yıkıyorduk vallahi. :D

Muhteşem bir turdu ama.Tur içinde tur oldu dediğin gibi. Teşekkür ederim.

Anıl MÜLK

Aktif Üye
Tepki
181
Kar-bis bu sene çok arkadaşımız katılıcak aranıza üniversite sebebiyle Bursadan selamlar ayağınıza sağlık ....

Atahan Akıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
647
harikasın ismailim ne diyeyim. resimleri benim eklemem lazımdı ama cidden imkan ve zaman bulamadım. anlatımın harika olmuş. tuncer abinin kaskı bende kalmış bi bardak su içsin bu o arada:D. gerçekten hayatıma damgasını vuran en güzel geziydi. sizlerle olmak çok güzeldi. inanın bunları yazarken özlemle duygulanıyorum. şu an antalyadayım. ama 1 aya kadar yine gelmeyi planlıyorum babam için değil sırf sizin için :D hepinizi çok çok özledim cidden.
SAYGILAR
ATAHAN AKILLI
ANTALYA

ims.sayim

Üye
Tepki
30
Grubumuza katılmak isteyen herkese kapımız açık arkadaşlar buyrun tadın yolların tozunu !!!:D

omerkabul

Aktif Üye
Tepki
133
helall olsunn valllaa ne diyeyimmmm ... 2 gün ayrıldınnız bizdenn bu kadar kelime yazdığına göree demekki karabukten canakkakale 10 gün serecekk ooooo senin beya işin var haa 10 gün de neler yazmassın haa
neysee ismail kardeşimm valla güzel olmuş bu arada farları aldımm gece cıkabliriz artık yolaraa.. biletleri şimdiden alıyım mı diyonmm ne dersinn

ims.sayim

Üye
Tepki
30
Abi vallahi bütün hünerlerimi bu yazıda sergiledim ya o kadar da uğraştım yine de güzel olmadı. Resimler küçük çıktı. Çanakkale işini de bana yıkmayın bari ya :(
Bilet işini bi finansal desteğimi sağlayan babama sormam lazım abi biraz zorluycak bu çanakale işi bizi yahu :D

42FY

Daimi Üye
Tepki
184
Başlığı görünce Konya Ereğli sandım,karıştırılmaması için ekleme yapabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Kemal Faruk Doğan