Kapı kazası.. Sizce haklarım neler, neler yapabilirim?

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında amoush00 tarafından paylaşıldı.

 1. amoush00

  amoush00 Çiğdemli2tekerleri kurduk balgat çiğdem odtü

  Yaş:
  43
  Kayıt:
  12 Mayıs 2015
  Mesajlar:
  1.244
  Beğeniler:
  1.043
  Şehir:
  Ankara
  Adı:
  Emrah Çetintaş
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Arkadaşlar Merhaba,

  Daha önceleri bisikletin cilveleri olan ufak tefek kazalar geçirdim. Tek başıma düşmeler şeklinde. Çoğu da SPD pedala alışırken. :) Ama bu sonuncusu trafik kazasıydı ve yaptığım en ciddi kazaydı.

  Olay şöyle cereyan etti:
  Alanya'da tatile dayanmayıp, bisikletimi de götürdüm. Malum bisiklet spor olarak çok sevdiğim bir uğraş. Tatilin bitmesine 3 gün kala bir 70 km yapmaya karar verip Gazipaşa istikametine gittim. Dönerken bir kaç kez Peder bey arayıp, arabanın anahtarını bulmadığını nereye koyduğumu sordu. Ben de olabilecek yerleri söyledim ama bulmadığını belirtince az kaldı eve geliyorum dedim. Ama Alanya'nın ana caddesi olan Atatürk caddesi parke yol olduğu için zaten hız yapamıyordum. Hız göstergesi 20 25 27 arasında gidip geliyordu..

  Bu arada Alanya Belediyesini kutluyorum. Şehirin içinde boylu boyunca, bisiklet ve motorsikletlilere ayrılmış bir şerit var. Ben de bu şeritten yoluma devam ediyordum. Ama bu yolda bir sıkıntı var. Bu şeritin sağ tarafında da araçların park etmesi için bir şerit ayrılmış. Konumuza dönecek olursak buraya park etmiş bir araç hiç beklemediğim bir anda tam onun arka kısmındayken kapısını tamamen açtı. sola biraz kaçtım ama yapacak birşey yoktu. Kapıya fren bile yapamadan çarptım. Hem de iyi çarptım. Aracın camı patladı. Ben uçtum aracın önüne doğru düştüm. Bisiklet te bir yana uçtu.. Ben cam kırıklarının arasına sağ tarafım yere gelecek şekilde uçmuşum. Kalabalık bir yerdi saat 11 di artık ve insanlar anında başıma üşüştü. Belediyenin park görevlileri '' Abi dur hemen kalkma'' dediler Ben adama ''İnsan son bir kez aynasına bakar değil mi?'' dedim ama ısrarla kalkıp sanırım park görevlilerinin masa sandalyesine oturdum.

  İlk önce bir şey yok gibiydi ama sağ bacak ağrıdı biraz.. Vücüdumda bir iki ufak kesik mevcuttu kan vardı. Asıl Sağ bacağım ağrımaya başladı. Formamı açıp kanayan bir kaç noktaya baktım. Ufak şeylerdi. Ama sağ bacağımın üst kısmı bir süre sonra davul gibi şişdi. Ve oynatamadım ağrı vardı. Görevliler abi dur Ambulans çağralım dediler. Ambulans hemen geldi. Sedyeye yattım.. vs.. bu sırada trafik ekibi geldi. Polis direkt bana kapı açıldı çarptın mı dedi? Evet dedim.. Adam anlaşıldı deyip ambulanstan indi. Araç sahibi adam da panik olmuştu. Ailesi ile tatile gelmiş. Birşey diyemedim.. Bilincim yerindeydi. Başkent Üniveristesi Hastanesi Acil bölümüne kaldırıldım. Gerekli bölgelerin röntgenleri çekildi ve kırık yoktu. Sağ bacakta bir kesik ve iç kanama ile oluşan bir ödem vardı. Yalnız bacağımı oynatırken ağrı vardı. Bu arada kaza yapan adamın ailesinin diğer fertleri beni kontrole geldi. Adam karakoldaydı. Ben de birşey olmadığını görünce rahatlamışlardır eminim. Asıl buradan sonra maddi hesaplar başladı işte. Israrla bende birşey olmadığını, şikayetçi olmayın lütfen diyorlardı.Anlaşalım diyorlardı. (Bu arada kendi oğullarınında bundan bir süre önce kötü bir bisiklet kazasında elzem bir şekilde yaralandığını bunun birşey olmadığını ısrarla belirtiyorlardı) Babama bisiklette birşey var mı diye sordum. Yok dedi.. Benim forma haşat olmuştu. Scott marka bib şort ile Aero 9 forma..

  Ama bir yandan da bisiklette babamın birşey farketedememe olasılığını da düşüyordum. Hastanede de ilk geldiğimde ki o panik havası yoktu tabii ama bunda birşey yok edası da hoşuma gitmedi çünkü sağ bacağıma basamıyordum. Polis geldi. Karakola gidecektik. Hasta bakıcılar bir tekerlekli sandalye bile getirmediler. Acilde yanımda yatan hastanın yakını dedi ki, Durun beyfendi sandalye getirsinler.. Doktor birşeyin yok diyordu israrla.. dedim rapor istiyorum. Yazın şuna üç gün rapor demesi de ilginçti. Sonra bir kağıt yazıp imzaladım. Araca çarpıp buraya getirildiğime dair. Hastane SSK ya verecekmiş. Eşim dedi. Kazanın sebebini sen olarak gösterebilir böyle birşey Kapısının açması ile önleyemediğim bir şekilde çarptım gibi bir ifade kullandım. (Eşim işi gereği hukuksal olaylarla uğraşır ve bir ifadenin çok şey değiştirebileceğini belirtti..)

  Sonra karakolda olayı anlattım. Maddi zararımı tazmin etsinler şikayetçi olmayayım dedim.. bir 50 100 tl atalım gibi birşey denilince anladım ki, olaydan hafiften sıyrılıp gitmeye çalışıyorlar.. Dedim şikayetçiyim. Formam en fazla o kadar edermiş. Bisiklette de birşey yokmuş zaten. Dedim profesyonel bir bisikletçi forması o, öyle ucuz şeyler değil. Bisikletime ne oldu bilmiyorum daha.. Anlaşamayacağımız belli olduktan sonra şikayetçi oldum. Onlarda benden olmuş galiba. ( Eh bir passat cc nin camı her halükarda pahalıdır ve iç plastik aksama ne oldu bilmiyorum. ) Eve geldim. Tatil yapacağıma 3 gün yattım. Memlekete eve döndüm ödem nispeten gitti ama ağrı devam. Haraket kabiliyetim göreceli olarak arttı ama maksimallerde sorun var. Merdiven inip çıkamıyorum. Tam iyileşme ve tekrar sele üstüne sanırım bir 10 gün sonra çıkabilirim.

  Şimdi dava açılacak ama trafik raporunun sonucunu bilmiyorum. Ben bisiklet yolunda olduğum için suçlu kişinin o olacağını düşünüyorum ama burası Türkiye.Park görevlileri de adama, '' Abi bak şu iki mavi çizginin arası bisiklet yolu ve sen kaldırıma iyi yanaşmamışsın tekerlerin çizginin üstünde'' gibi bir ifade kullandılar. Adam biraz paralı bir şahısa benziyordu acaba Polis'i etkileme yoluna felan gitmişmidir!?? Araçcın pozisyonu değiştirilmiş midir vs.. Ayrıca karakoldaki polis hasarının faturalandır ve müracaat et dedi. Eh benim faturalar nerede bilmiyorum. Aero 9 forma şimdi satışta bile yok. Yani ben bu ürünlerin yenisini alsam Faturalar mantıklı olur mu? Forma kazanın olduğu hali ile duruyor. Yıkamadım. Bisiklette gerçekten genel itibari ile birşey yok ama arka aktarıcı biraz zarar görmüş.. Onu bir göstereceğim. Kırık yok ama esniyor. janta kadar geliyor bastırdığınızda. Ufak görsel deformasyonlar mevcut.

  Artı insan hayatının da ucuza alınması hoşuma gitmedi.. Tatilimin son 3 gününü yatarak ağrılı geçirmem de hoş değildi. Bunlar için de kurnaz tavıra gıcık oldum artı maddi hasar olarak passat cc camı daha pahalı olduğu için fırsatçı, asıl kurnazın ben olduğu mumelesi görmek te hoşuma gitmedi. Kendilerinin maddi hasarının 3000 tl olduğunu ısrarla belirtip benim forma ve oluşabilecek maddi hasara 50 100 tl verelim dedikleri için 3000 tl manevi tazminat isteyeceğim. Hala bu bisiklet işi çocuk işi görülüyor. İşte bu trafik kazası raporunu bekliyorum.. Hadi bakalım. Sanırım 3 4 gün sonra e-devlet ten görebilirmişim kaza raporunu..

  Sizin başınıza benzer olaylar geldi mi? Sonuçları ne oldu? Hukuk böyle bir durum karşısında ne gibi tavırlar takınır? Ne gibi bir tutum izlersem daha iyi olur? Fikir almak istiyorum. Teşekkürler.
   
 2. mariokaldato

  mariokaldato Yıkılmadım,yataktayım hayallerimle başbaşayım

  Yaş:
  43
  Kayıt:
  1 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  5.076
  Beğeniler:
  14.109
  Şehir:
  Bursa
  Adı:
  Raşit Cumhur Çakın
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Bisiklet yolunda olmaniz ve sahislarin kapilarini kontrolsuz acmalari sizi hakli cikarir gibi gorunuyor dostum. Bence forma ve bisikletin yenisini talep edin , esas yuzssuzluk aracin caminin daha pahali oldugunun belirtilmesi ve sizin yaralanmaniza aldirmamalari
   
  Ahmet Bag, amoush00, berktx ve 2 kişi daha bunu beğendi.
 3. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.894
  Beğeniler:
  5.010
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  @amoush00 hocam öncelikle geçmiş olsun. Allah beterinden saklasin. Bir anlaşma yolu olsaydı iyi olurdu. Maalesef olmamış.
  Kaza raporu sizin lehinize olacaktır. Siz masraflarınizi karşı tarafın sigorta şirketinden alırsınız. Bunun bir çok örneği var. Genelde süreç bu şekilde oluyor. Bunun dışında manevi tazminat demişsiniz. Bununla ilgili bir dava örneği duymadım. Davanizi takip edeceğim.
   
 4. Ömer Murat

  Ömer Murat Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Şubat 2016
  Mesajlar:
  3.102
  Beğeniler:
  16.171
  Şehir:
  Antalya
  Seviye:
  @amoush00 Öncelikle çok geçmiş olsun, o gördüğünüz ve kazayı yapmış olduğunuz bisiklet yolu maalesef işlevsiz bir yol, seçim dönemi yapılmış sonrasında ise gerek sürücülerle, gerek belediye görevlileri ve polislerle defalarca tartışmamıza rağmen varlığını bir türlü kabullendiremediğimiz bir yol. Dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama Alanya'da çoğunlukla herkes kaldırımda bisiklet kullanır -zaten şehiriçi her ikisi de parke, çok bir şey farketmiyor- çünkü bisiklet yolu işlevsel olsa bile sağ tarafı park şeridi ve oldukça tehlikeli, keşke çevreyolunu kullansaymışsınız. Umarım hasarınızı karşılayabilir ve bir an önce sağlığınıza kavuşursunuz.
   
  mariokaldato ve Candan Biberci bunu beğendi.
 5. mtbrhnkc

  mtbrhnkc Kıdemli Üye

  Yaş:
  27
  Kayıt:
  27 Ocak 2015
  Mesajlar:
  348
  Beğeniler:
  432
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Burhan Küçükoğlu
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Öncelikle çok geçmiş olsun. Kesin konuşmak istemiyorum ama kaza raporunda suçlu çıkma ihtimaliniz mevcut. Çünkü Alanya'da bahsettiğiniz şerit motosiklet şeridi. Bisiklet yolu karşı kaldırımın üstünde, yola en yakın kısımda 1 metrelik bir alan. Zaten dikkat etmişseniz herkes o kaldırımda kullanıyor. Bahsettiğiniz yolda sadece motosiklet resimleri mevcut, benim bahsettiğim yerde de bisiklet resimleri. Umarım zararınızı tanzim edebilirsiniz.
   
 6. Candan Biberci

  Candan Biberci Böğü Alp •ϜϓſϞ•

  Yaş:
  37
  Kayıt:
  1 Kasım 2015
  Mesajlar:
  2.199
  Beğeniler:
  10.317
  Şehir:
  Bursa
  Adı:
  Candan Biberci
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Geçmiş olsun.
  Kapıyı açan mal acaba daha önce hiç aynaya bakmışmı ? "Arabamın kırılan camı pahalı" demiş be hey beyinsiz mahluk insanın canı bu kadar ucuzmu !

  Motosiklet yolu yada bisiklet yolu olması neyi değiştirirki ? Sonuçta bu cahil genetik kusurlar her halükarda kapıyı açıyorlar çünkü yan görüş aynalarının sadece aksesuar olduğunu zanletmekteler..

  Geçtiğimiz günlerde açılan taksi kapısına motosikletiyle çarpan oyuncu İsrafil Köse hayatını kaybetti sırf bu cahîl sürücü ve yolcular yüzünden !
  image.jpg
   
  hsngrms, Tuzlu_Fıstık ve mariokaldato bunu beğendi.
 7. Ömer Murat

  Ömer Murat Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Şubat 2016
  Mesajlar:
  3.102
  Beğeniler:
  16.171
  Şehir:
  Antalya
  Seviye:
  Maalesef, Karayolları Trafik Yönetmeliği'nde "Motosiklet Yolu" diye belirtilen özel bir yol yok, "Bölünmüş Karayolu" diye tanımlanan başlık altına bu dahil edilebilir mi emin değilim. Üstelik Alanya'da kaldırımda bahsi geçen bisiklet yolu anayoldaki şeritle ayrılmış olan yol bittikten sonra başlar. Şehiriçinde ekstra bir bisiklet yolu yok yani kaldırımda, insanlar sadece yoldaki şerit güvenli olmadığı için kaldırımdan gider, kaldırımdaki bisiklet yolu şehir merkezinden baya ileride başlar. Sadece detay olsun diye bu bilgileri paylaşıyorum, tartışma veya polemik değil yani amacım, selamlar, sevgiler.
   
 8. Ersin Yılmaz

  Ersin Yılmaz Aktif Üye

  Kayıt:
  24 Şubat 2014
  Mesajlar:
  101
  Beğeniler:
  287
  Şehir:
  İSTANBUL
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Benzer şekilde (kapı açılma) kaza geçirdim.Kaza sonrası bir dişimin kırık,dudaklarıma onlarca dikiş olmasına ve bir hafta iş göremez raporum olmasına rağmen mahkeme karşı tarafa 5 ay hapis denetimli serbestlik,bir de mahkeme masrafını ödemesini hükmetti.Benim talep etmiş olduğum (diş ve bisiklet hasarı) parası red edildi.Karşı tarafa kusur yüklediğim belirtildi.

  Hastane raporunuz çok önemli.Bana ''basit yaralanma'' diye yazdı hastane.Tabi bizim yazılandan çok farkımız olamadı.Sonradan tazminat davası ve hastaneye de dava açmayı düşündüm fakat başımda üç adet daha davam olduğundan vazgeçtim.Sizi uğraştırır,psikolojinizi etkileyebilir.Ama bir avukat ile bu işin üstesinden basitçe gelebilirsiniz.Çok geçmiş olsun.
   
 9. yasrasari

  yasrasari Yeni Üye

  Yaş:
  20
  Kayıt:
  15 Eylül 2016
  Mesajlar:
  48
  Beğeniler:
  26
  Şehir:
  Adana
  Adı:
  yaşar sarı
  Bisiklet:
  Bergamont
  Seviye:
  Geçmiş olsun davanız nasıl sonuçlandı
   
 10. Owlknife

  Owlknife Forum Bağımlısı

  Yaş:
  18
  Kayıt:
  26 Haziran 2016
  Mesajlar:
  823
  Beğeniler:
  371
  Şehir:
  Ankara
  Adı:
  Samet Elmacı
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  @mtbrnhc motosiklet-bisiklet arasında bir fark yok adamın aynaya bakmadan kapı açması hatalı,motosikletler de kapı açma olayından şikayetçi
   
  Candan Biberci bunu beğendi.
 11. ozgur908

  ozgur908 Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  22 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  745
  Beğeniler:
  1.173
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  maddi zararınız sadece forma ve bisikletten değil. harcama yaptığınız bir tatilden bu yüzden faydalanamamak, vücudunuzun işlev eksikliği yaşadığı süre gibi durumların da maddi olarak tazmin edilmesi gerekiyor. bu konulardan çok anlamam ama karşı tarafın her türlü ifadesinin zaptını tutturmanız gerekir. böyle durumlarda polisin tavsiyelerine çok güvenmeyin, başlarından savmak için her şeyi yaparlar. hele bir de karşınızda varlıklı biri varsa sizi suçlu çıkarmak için onunla işbirliği bile yapabilir üzerinizde baskı kurmaya çalışabilirler. sinir hastası olursunuz.
   
  amoush00 ve berktx bunu beğendi.
 12. kaskreis

  kaskreis Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  5 Haziran 2016
  Mesajlar:
  699
  Beğeniler:
  502
  Şehir:
  Kütahya
  Adı:
  Ulaş
  Bisiklet:
  Kron
  Seviye:
  Şu ülkede bisiklet sürmenin daha güvenli hale geldiği günleri çocuklarımız görebilecek mi acaba ?
   
 13. berktx

  berktx Aktif Üye

  Yaş:
  19
  Kayıt:
  18 Ekim 2015
  Mesajlar:
  191
  Beğeniler:
  217
  Şehir:
  Çanakkale
  Adı:
  Berk Toksoy
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  Ben hukuktan çok anlamam ama eşiniz anladığı için bütün imkanları ve yardımlaşmaları kullanarak, sizin günlerinizi keyfinizi çalan heriften alabileceğiniz bütün ama bütün her şeyi alın. Gerek tatil masrafınız yani şu an aklıma gelmiyor ama alabileceğiniz her şeyi alın çünkü ağzı yanmazsa o herif kapıyı bir daha ve bir daha açar
   
  Murat Cömez bunu beğendi.
 14. Oktay O.

  Oktay O. Aktif Üye

  Kayıt:
  11 Ekim 2015
  Mesajlar:
  127
  Beğeniler:
  419
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Oktay O.
  Bisiklet:
  Canyon
  Seviye:
  Geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız. Karşınızdaki insan özür dileyip süreçte destek olsa belki insan maddiyatı düşünmeyecek. Malesef ülkemizde insan canının değeri yok. Forma, bisiklet nedir ki? Umarım dava lehinize sonuçlanır. Böyle insanlara 3000 tl bile cok az.
   
  Candan Biberci bunu beğendi.
 15. Mesut DOĞRU

  Mesut DOĞRU Forum Demirbaşı

  Yaş:
  45
  Kayıt:
  23 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  488
  Beğeniler:
  1.017
  Şehir:
  istanbul
  Adı:
  Mesut DOĞRU
  Bisiklet:
  Bianchi
  Seviye:
  Sn @amoush00

  Öncelikle geçmiş olsun.
  Hukuk noktasında haklarınız (mız) nedir? konuya vakıf avukat bir arkadaşımız bilgilendirir ise sevinirim.
  Kaza ile ilgili (!)
  Bu tarz kazalara maruz kalmamak için hakem düdüğü kullanıyorum.
  Yoğun trafikte ve park etmiş araçların yanından geçerken sıkça kullanıyorum.
  Şu ana kadar çok faydasını gördüm.
  Tekrar geçmiş olsun.
  Esen kalın.
   
  mariokaldato bunu beğendi.
 16. Cem Ç

  Cem Ç Onursal Üye

  Kayıt:
  1 Kasım 2013
  Mesajlar:
  2.206
  Beğeniler:
  1.301
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  alıcan passatını boydan boya çizeceksin beyinsizlere passat vermesinler aynaya bakmayı düşünemiyecek kadar beyinsizler günde 4 5 defa oluyor banada bisikletle

  motosikletle giderken koruma demiri ile kapısını kırmıstım bir mersedesin hiç bişeyde dememişti

  bir kere bisikletle son anda kurtuluyorum genelde frenle fazla hızlı gitmediğimden

  duymuyorlar genelde yada aldırmıyorlar hayvanatlar bugun pazar öğleden sonra bisiklet very haram :D

  yol bisikletine tır kornası takıcam anca korkudan anlar bunlar :islik:
   
  Mesut DOĞRU bunu beğendi.
 17. #17
  amoush00

  amoush00 Çiğdemli2tekerleri kurduk balgat çiğdem odtü

  Yaş:
  43
  Kayıt:
  12 Mayıs 2015
  Mesajlar:
  1.244
  Beğeniler:
  1.043
  Şehir:
  Ankara
  Adı:
  Emrah Çetintaş
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Ya o yolun motosiklet artı bisikletlilere aytılmış bir yol olduğunu düşünmüştüm. E kaldırımlarda yayalara ait.. Yayaya vursan ne olacak.. !? BEn üstelik kaldırımlarda bisiklet resimli bir bölüm göremedim ama bisikletlilerin genelde kaldırımdan sürdüğünü gördüm ama yolu kullananlar da mevcuttu..! ?? Bak şimdi kafam karıştı..! Manevi davayı tatilimin içine ettikleri içine ettikleri için isteyecektim.. Bisiklet kullanılabilir durumda onun parasını istemek garip olmaz mı? Bir akta arktarıcı sallanıyor .. Birşey yok onun dışında .. Forma kanlı yırtık ve yağlı.. Aslında bunlar bu kadar eder gel sana bir bisikletçiden zararını tazmin edelim deseler belki ortam yumuşardı. Ama dalga geçer gibi olması hoş değildi.. sanırım @mtbrnhc dediği gibi bir durum varsa kötü.. Ayrıca hastanede nasıl bir rapor oldu bilmiyorum.. !? Zaten aleyhime döner mi diye de endişelenmiyor değilim.. !?

  @Cem Ç. benim zil korna çalmaya fırsatım olmadı.. direkt kapıdan kaçmaya çalıştım..! Birden tamamen açılınca kaçamadım..
   
  mariokaldato bunu beğendi.
 18. tanas57

  tanas57 Yeni Üye

  Yaş:
  22
  Kayıt:
  15 Nisan 2016
  Mesajlar:
  16
  Beğeniler:
  17
  Şehir:
  İzmir / Buca
  Adı:
  Tayyip Muslu
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  Geçmiş olsun hocam.. Şu park halinde ki ve yeni duracak olan araçların o birden kapı açmasından endişeli olarak gidiyoruz zaten birde bazen böyle sizin başınıza geldiği gibi fark ettiğimizde geç oluyor. Şu sürücüler araçlarının sağ ve solunda bulunan ayna denen aleti kullansalar bunlarla karşılaşmayacaz ama gel anlat işte.. tekrardan geçmiş olsun, bencede haklı tarafsizsiniz inşallah Türkiye adaletinin esnekliğide biliniyor ama ben sizin tarafınızın haklı çıkacağına inanıyorum..
   
 19. vela2016

  vela2016 Kıdemli Üye

  Kayıt:
  24 Temmuz 2016
  Mesajlar:
  275
  Beğeniler:
  569
  Seviye:
  Geçmiş olsun.

  Trafikte bisikletli polisler olmadığı müddetçe, polisler hiçbir zaman bir bisikletlinin neler yaşadığını anlayamayacak.
   
  sspl bunu beğendi.
 20. İbrahim A.

  İbrahim A. Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  12 Haziran 2014
  Mesajlar:
  843
  Beğeniler:
  1.244
  Şehir:
  İSTANBUL
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  @amoush00 Büyük geçmiş olsun,birden kapıyı birden açan birine denk gelmişsiniz. Birden gaza basıp park yerinden çıkmaya çalışan biri de çarpabilirdi... buradan başıma gelen kazayı bulabilirsiniz. Davacı oldum, ilk duruşmayı kaza ve şikayet tarihinden 8 ay sonraya verdiler (Mart 2017) ... Duruşmalar kazanın yapıldığı bölgede olacak yani Beykoz'da.. Sağ olsun avukat bir bisikletli arkadaşım dava sürecince yardımcı olacak. Bir gelişme yaşanırsa kaza sayfasında paylaşacağım. siz de paylaşabilirseniz sevinirim. Daha önemlisi konu bisiklet olunca kimse umursamıyor. Umursanmak için kalabalık ve bilinçli olmak gerekiyor.
   
  amoush00 bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2016-3-3_9-57-26.png
Bisiklet sürerken ne kadar enerji tasarrufu sağlayabileceğimizin matematik hesabı :) Yazıdan anlaşıldığı kadarıyla bu tasarruf yüksek hızlar için geçerli olmasına rağmen, 16-20 km/s hızla bir...
1.JPG
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...
pedaling-technique-2.jpg
Bir sabaha karşı makalesinde daha birlikteyiz :D Adeta ince işçilikle yontulmuş bir kuadriseps kası, çoğumuzun hayalidir... Fakat bunu ya profesyonel sporcularda, ya da gerçekten fit durumdaki...