kapadokya&kış.(plan yine tutmadı)

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
candede nin atacagı yok resimleri bari ben atayım:D

kar yagısının üstünden iki hafta geçti ve biraz yollar açılmıştır birazda karda sürelim diye düştük yollara.

saat 08.25
arıyorum dedeyi
dede:efendim
ben:günaydın dede uyandınmı:
dede:uykulu uykulu hava sogukmu der
ben:ne sogugu dede hade hazırlan hemen geliyorum der ve çıkarız yollara.

ortahisara gidiyoruz ve karsınızda ortahisar kalesi.

(link)

kalenin hemen yanındaki 1258 yılında inşaa edilmiş bir cami.
(link)

dedenin boyunu ğeçen kar yıgını.

(link)

evle çok güzel bir vadiye bakıyor.

(link)

dede benim resmimi çekiyor tabi bende onun.

(link)
(link)

(link)

bu fotodan sonra ortahisar kalesine ve vadiye bakan çok güzel seyirlik bir yere çıkıyoruz.

(link)

bizimkiler ve kale.

(link)

(link)

dede açmasını yerken.

(link)
(link)

açmalarımızı yedikden ve turistlerle foto çektirdikden sonra çıkıyoruz yola adamlar o kadar resmimizi çekti biz makinalarla bir foto çekinmek aklımıza gelmedi.

(link)

belediye yoları açmış baya sanslıyız diyoruz ilk başlarda.

(link)
üzengi vadsine gitmiyoruzda diğer tarafta kiliselerin bol oldugu bir yoldan gidiyoruz.

(link)

bir taraf buz bir taraf çamur nerden gidersen artık dede

(link)

(link)
bu arada bak diyoruz görüyormusun bizim ürgüp belediyesi mahalle yolarını açmadan ortahisar belediyesi arazi yolarını açmış diye konusuyoruz kendi aramıza.

(link)

(link)

ve biraz daha gittikden sonra yol bitiyor köpekler ve çöplük megerse belediye çöplüğe giden yolu açmış diyorum ben nerde ahat yaptım ama bit türlü bulamıyorum ne yapalım dön geri.

geri döndükden sonra bir bakıyorum kiliseler levhası sol atrafımda kalmış .biz buzla debelenirken buzlu yolun ve belediyenin yolu karla kapatması sonucu yolu lkaçırmısız.
(link)
yolu böle kapatmışlar.

neyse diyorum dede ne yapalım gidelim bari biziklete biniyorum pek sürülecek gibi degil.
(link)
biraz yürüyüp yüksek bir yerden bakıyorum yollar hala tipi nedeni ile kar en iyisi diyoruz geri dönelim.

(link)

planımız tutmasada yine güzel bir gün geçirdik. 1 tutmadı 2 tutmadı bakalım 3 e tutturabilecekmiyiz.

teşekkürler dede.

SEVGİ EYLEM GEREKTİRİR.

Scudo

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@niyo

evet fazla ısrar pek işe yaramıyor her sey kısmet.

maxicef

Daimi Üye
Tepki
219
Kayseri Bi orada Bi burada Temmuzda Türkiy
Teşekkürler çok güzel fotoğraflar havalar ısınsın ilk işimiz sizlerle pedallamak tabi sizlerde isterseniz... :)

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@maxicef

tabiki bizlerde isteriz önemli olan uygun zamanı yakalamak.

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
nuri abi dede sana güven arkamdan gel demediği için yolları tutturamamışsınız :) ama sizin karda yolları karıştırmanız doğal ben antreman yaparken karıştırmıştım 3. sefere havalar iyice açılır inşallah.

• Beğen
Tepkiler: candede

otec

Forum Bağımlısı
Tepki
712
ya arkadaş, siz karda gidememekten şikayetçisiniz, biz de burda kar görememekten :) hoşş.. biz bi kez karda bindik, çok da güzeldi.

az önce dinledim hava durumunu; yeni yağışlı hava geliyormuş. yani karr.. buralara düşmez ama size uğrar bence :))
ya 3. seferi erteleyin, yada keyfini çıkarın.. en güzeli bu..

slmlar..

• Beğen

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@İsmail Ağıllı

o bana güveniyor ben ona güveniyyor gidip gidip geri dönüyoruz.biz seni bisiklete binmiyorsun diye aramıyoruz eger biniyorsan cumartesi sende gel biizmle kirlenelim biraz.

• Beğen

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
@nuriaktürk

Nuri abi kirlenmek çok güzel olacaktır eminim bir kereden biliyorum çünkü,uzun süredir bisiklete binmiyorum ama artık başlamam lazım lakin hafta sonları kayseriye kursa gidiyorum :(

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@İsmail Ağıllı

hafta içi uyarsa ben 9 gibi çıkmayı düşünüyorum havaya göre bugün güzeldi ama miskinlik yaptım bakalım yarın nasıl olacak.

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Sevgili Nuri güzel sunumun için teşekkür ediyorum sana.
Biliyorum cevap yazmakda epey geçiktim.Buara sıkıntılar diz boyu,sorunları gidermeye çalışıyorum.henüz kendimi verebildim.Yaşanan her an benim için eşsizdi.Pazar günü itibari ile de yaklaşık 5:30 saat süren bir yürüyüş yaptık,biraz üşüttüm sanırım.
Katkıda bulunan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Yüreğim ve Sevgimle..