Kapadokya gezi tur ve hafta sonu organizasyonları bu başlıkta

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar boş zamanlarımızda veya hafta sonu tura çıkmayı düşündüğümüzde kapadokya bölgesindeki bisikletciler bu sayfada buluşabilir, duyuru yapabiliriz.

Böylece aynı ilde aynı noktadan yarım saat arayla geçen iki ayrı bisikletci olmakdansa, aynı anda birbirimizden haberli bir grup olabiliriz.

Örneğin şu tarih şu saatde a noktasından z noktasına gezi yapacağım, tamamına katılmak, dahil olmak isteyenler veya b noktasından c noktasına kadar eşlik etmek isteyenler gibi, bu sayede hem bölgedeki birbirini tanımayan bisikletcilerin birbiriyle tanışması, beraber antrenman yapması, güzel vakit geçirmesi ve birbirimizi teşvik amacıyla bu konuyu açma gereği duydum.

isteyen arkadaşımız kapadokya'da yaptığı tur bilgilerini ve resimlerini bu başlık altında paylaşabilir

Scudo

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@emrah9700

Sevgili nevşehirli bisikletsever dostum. Kapadokya bölgesi bisiklet için bulunmaz bir yer. yerleşim yerlerinin birbirine yakın olması, gittiğin güzergahın tarihi ve doğal özelliği, kapadokyanın ezoterik boyutu hep çekici kılan detaylar. Açıkcası mustafapaşa, ürgüp, ortahisar, uçhisar, göreme, çavuşin, avanos daha uzağa gidecek olursak derinkuyu, kaymaklı, hacıbektaş termal turizm nedeniyle kozaklı her aradığın şeyi bulabileceğin yerler.

• Beğen
Tepkiler: Emrah Demirci

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
23 Ağustos 2013
Dinçer Öğretmenle 60 kmlik Turumuz

(link)

Uçhisar Güvercinlik vadisindeki Nazar Ağacı
(link)

Aşk Vadisi
(link)

Uçhisar Kalesi
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: fatihözüdoğru

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tam karında yağdığı bir kış günü -ki kar altında peri babacaları böyle bir başka bombastik görünüyor- turlamak, akşam yaşar babada dansöz seyretmek, gecede bir cave otelde konaklamak, interneyşınıl sohbetlere katılmak, sabahıda uçhisar kalesine doğru bir kahvaltı etmek istedi canım ama nasıl biliyormusun.

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
@mehmetsunu

öyle ama ne yazıkki kış'ı çok çetin üşümeden 4 aylık bir iki teker sezonu var, bunun bi ayı ramazana gidiyor artık kalan zamandada ne kadar zamanın olursa spor yapmaya

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@emrah9700

Dostum emrah şu naçizane fotondaki halinle üşüyor isen birşey diyemiyeceğim. Korkma bu kadar gürkan genç in avrupa turlarını oku kışın bisiklet sürmenin zevkine var.

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
@mehmetsunu

Evet bu kıyafetleri kış için aldım rüzgar ve suya dayanıklı 5 ile 10 derece arası tek başına bayağı başarılı, alta bide termal içlikle daha alt sıcaklıklardada sürüş yapabileceğimi düşünüyorum ama ne kadarda olsa yazın tadı bi ayrı,

havalarında erken kararması ile nevşehir - ürgüp arası günlük işden eve git geli şimdilik bırakdık.

Ama bu sene kışlık kıyafetlerle, yılın en azından 7-8 ayını katmayı düşünüyorum, Kalan 3-4 aylık ölü sezondada en azından haftada bir gün ve en az, bir saat pedal çevirmeye çalışacağım..

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
11 Haziran 2013 Doktor can ve candede ile 96 km'lik turumuz
Nevşehir - Uçhisar -Ortahisar - Ürgüp - Sarıhıdır - Deve Bağırtan - Göynük - Özkonak - Avanos - Nevşehir

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

• Beğen

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@emrah9700

hiçbir yerleşim bölgesinde 100 km ye bu kadar enteresan yer siğmaz. Maşallah hocam maşallah

• Beğen
Tepkiler: Emrah Demirci

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
09 Kasım 2014
Mehmet öğretmenle 93 km'lik Turumuz

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

(link)

• Beğen

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
Başı yine ben çekeyim, Yarın için bi tur düşünüyorum, dileyen katılabilir..

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
Turu yaptım yaklaşık 7 arkadaşa ayrı ayrı teklif etdim hepside nazlanınca :D bende tek çıkdım:in:

Nevşehir- Avanos tarafından göreme- ortahisar- ürgüp- mustafapaşa- ayvalı- bahçeli-kavak-uçhisar-Nevşehir
60km civarı ama çok güzel parkurlara girdim dere tepe iyiydi

fatihözüdoğru

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
Fatih Özüdoğru
Bisiklet
Bianchi
Kış günleri bisiklet kullanmayı bıraktım bende, inşallah yaz geldiği zaman beraber hafta sonları turlarız. Sizle yolda bir kaç kez karşılaşmıştık hatırladım, yanlış hatırlamıyorsam ilk karşılaşmamızda iki kişi biz avanosa sizde ürgübe gidiyordunuz.

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
@celep

aynen öyle oldu, zaten herkes birbirinin temposuna ayak uyduramayabiliyor o nedenle kısa vakitde daha fazla kendini zorlamak ve yol almak istediğinizde tek olmak o yönden daha iyi olabiliyor

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
@fatihözüdoğru

Evet sizi iyi hatırlıyorum, ama emin olun ilk performansınıza göre 2. karşılaşmamızdaki performansınız çok daha iyiydi,

benim açtığım diğer konularıma bakarsanız geçen kış bende bisikleti bırakmışdım ama sonra herşey başa dönmüş çok zor gelmişdi, hatta bu durumun olumsuzluklarından 1-2 konumda bahsettim, o yüzden ben kışda olsa arada bir binmenizi tavsiye ederim..

tabii siz gençlik sporda bulunduğunuz için başka tip sporla kondisyonunuzu koruyorsanız ona bişey demiyeceğim

• Beğen

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
Nevşehir Bölgesi Strava segmentleri

Arkadaşlar bisikletle Nevşehir'in çeşitli yol güzergahlarında karşılaştırmalı segmentler Oluşturdum. Sizde Android telefonunuza strava programını yükleyip o bölgedelerden gprs ve antrenman açık geçerek; daha önce garmin, timex android telefon vb. cihazlarla geçip bu kayıtlarını stravaya ekleyen arkadaşlarınızla, kendi performansınızı; hız,süre,nabız,watt değerinden gücünüz gibi değerleri önceki tarihlerden günümüze kadar bu yol güzergahlarından geçmiş yerli ve yabancılarla kıyaslama yapabilirsiniz.

Bilmeyenler için söylüyorum, bu program sayesinde program açıkken geçdiğiniz yollar

profilinizde saklanır
google mapde çizilir
o günki yaptığınız km
Toplam yaptığınız km
anlık hız
ortalama hız
maksimum hız
tırmandığınız ve indiğiniz rakım
yapılan süre
yakdığınız kalori
yüzde kaç eğim tırmandığınız
watt değerinden ortalama gücünüz

ek aparatlarla
ortalama max nabız
ortalama ve max kadans bilgileri

vb.değerlerinizi görebilir, karşılaştırabilirsiniz
ister telefonunuzdan, isterseniz daha ayrıntılı olarak bilgisayar üzerinden strava.com ile giriş yapabilirsiniz

Bakmak isteyebileceğiniz bir kaç örnek segment

Avanos çıkışdan nevşehir üniversite girişe kadar
(link)

Avanosdan yeni ürgüp yoluna Tırmanış
(link)

Yeni niğde Yolu Göreden Terminale Doğru
(link)

Nevşehir Çevre Yolu Tırmanış
(link)

Göreme Merkezden Uçhisar Tepeye Tırmanış
(link)

Göremeden Uçhisara Tırmanma
(link)

Gülşehir Köprüsünden Cemel'e Tırmanış
(link)

Nevşehir göre Çardak arası
(link)

Ortahisar Düzlüğü
(link)

Özkonağa Doğru Remzinin Bayır
(link)

Özkonak Ayrımından, Belha Tepesine
(link)

Uçhisar Tırmanış Nevşehir tarafından
(link)

Uçhisar Tırmanma (Ortahisar tarafından Nevşehire doğru)
(link)

Ürgüp Çevre Yolu Tırmanış
(link)

Yeni niğde Yolu Göreden Terminale Doğru
(link)

Yeni niğde Yolu Terminalden Göreye Doğru
(link)

Google play üzerinden telefonunuza android indirme linki
(link)

Not: (strava programını ister profil oluşturarak, istersenizde daha iyisi facebook üyeliğinizi profil olarak kullanarak) kullanabilirsiniz.

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
Dün 3 yeni strava rekoru kırdım, ve 1. sıradaki yabancıların ismi yerine TÜRK ismimizi kazıdım.

İçlerinden birisi burda gözüken, Nevşehir Çevre yolu tırmanış ( (link) ) kategorisi; şimdiye kadar 1. bayan 3. erkek olmak üzere 4 strava kullananın geçdiği segmentdeki 3.lük rekorumu 1.liğe taşıdım. Ve ürdünlü yabancı asıllı sporcunun isminin yerine TÜRK ismini 1. sıraya taşımış bulunmakdayım.

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
@fatihözüdoğru

Sizinde isminizi listelerde görmekden kıvanç duyarız, fatih bey :D