KAP Konya Yol Yarışı; 04-06 Mayıs 2012

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

 1. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.870
  Beğeniler:
  4.920
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  KAP KONYA YOL YARIŞI

  Federasyonumuzun 2012 yılı faaliyet programında yer alan “KAP KONYA” yol yarışı 04-06.Mayıs.2012 tarihinde KONYA’da yapılacaktır.

  1-) Yarışmanın lisans kontrolleri 03.Mayıs .2012 tarihinde saat:16.00’ de, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde yapılacaktır. Yarışmanın sporcu kayıtları internet üzerinden yapılacak olup, teknik toplantı esnasında kayıt yapılmayacaktır.

  Sporcular ulusal kategoriler için GHSGM lisanslarını, kayıtlar sırasında teslim edeceklerdir. Kulüplerimizde bulunan yabancı uyruklu sporcularda da GHSGM lisansı mecburi olup, GHSGM lisansı olmayan hiçbir sporcu yarışmaya alınmayacaktır.

  2-) Yarışmanın teknik toplantısı aynı tarihte saat:17.00’ de aynı salonda yapılacaktır.

  3-) Yarışmalara, Master Erkek A *, Master Erkek B *, Genç Erkek, Yıldız Erkek A, Yıldız Erkek B, Büyük Bayan, Yıldız ve Genç Bayan kategorilerindeki Kulüp takımları ve ferdi lisanslı sporcular katılabileceklerdir.
  ( Master Erkekler - A ve Master Erkekler - B kategorileri birlikte start alacaklardır, Master Erkekler adı altında tek bir klasman ve puanlama yapılacaktır. Master Erkekler - B kategorisinde ilk üç sporcuya ayrıca madalya verilecektir.)
  a)Yol yarışları Büyük Bayanlar’da %15, Masterlar’da %10, diğer katagorilerde ise Yıldız A ve Genç Erkeklerde %20 barajı uygulanacak olup, Genç Bayanlarda ve Yıldız B katagorilerinde ise zaman barajı uygulanmayacaktır.
  b)Kriteryum olan müsabakalarda ise yarışmaya katılıp yarışmayı bitiren sporcuların tamamına harcırah ödenecektir. Ancak Genç Bayanlar ve Yıldız B katagorilerinde tur yiyen sporcular yarışmaya devam edecekler ve klasmanda tur yedikleri yerde değerlendirilecektir. (Yönetim Kurulunun 09.05.2008 tarih, 4 nolu kararı ve teknik kurulunun 27.Şubat.2010 tarihli kararı)

  4-) Yarışmalarda ;
  a)Toplantı saatinde bulunmayan antrenör ve sporcuların harcırahları, geldikleri güne göre yapılacaktır.
  b)Ferdi olarak illerden katılan sporcuların yanında gelen idareci ve antrenörlere herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Ancak, Kulüplerin İl Müdürlüğü listesinde yazılan ve kategorilerde toplam 2’den fazla sporcusu harcırah almaya hak kazanan Kulüp antrenörüne, harcırahları merkezi ödeme şeklinde yapılacaktır.
  c)Kafile listesini Teknik toplantıda teslim etmeyenlere Harcırah Bordrosu düzenlenmeyecektir.

  5-) İllerden katılan ferdi sporcular ve Kulüp Takımları; bulundukları ilin Spor İl Müdürlüklerinden onaylı kafile listelerinin aslını Yarışma Komiserine onaylattıktan sonra Federasyon Görevlisine Teknik toplantı başlamadan vereceklerdir. Kafile listeleri harcırah ödenmesine esas olacaktır, kafile listesi getirmeyen illerin ferdi sporcuları ve kulüplere harcırah ödenmeyecektir. Harcırahlar; Kulüplerin ve ferdi sporcuların hesaplarına yatırılacağından, banka bilgilerini yanlarında getireceklerdir. (Banka Adı ve Iban Numarası)

  6-) Federasyonca harcırah ödenmeyen antrenör ve sporcuların yolluk ve harcırahları imkanlar dahilinde İl Müdürlükleri tarafından karşılanabilecektir.

  7-) Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında Milli Takım kıyafetlerini giymeleri yasaktır. UCİ K.3.1 maddesine istinaden, Sporcular kulüp adına koşuyorsa kulüp forması, ferdi koşan sporcu tek renk taşıyan forma giyeceklerdir. Kurala uymayan sporcuya start verilmez.

  :cool: Formalarında sponsor reklamı olanlar, Federasyona sponsorluk antlaşmalarını bildirmek durumundadırlar. Kulüpler ve ferdi sporcular, kayıt yapılırken sponsorluk antlaşmalarını Yarış Komiserine ibraz etmek zorundadır. Yarış Komiserine sponsor antlaşmasını ibraz edilmeyen forma ile yarışmaya başlatılmayacaktır.

  9-) Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında dünya şampiyonu renkleri taşıyan forma, tayt, aksesuar, vb. giysileri ve 2012 yılında UCI’a kayıtlı profesyonel bisiklet takımlarının formalarını giymeleri yasaktır.

  10-) Yarışma yol talimatı ilişikte sunulmuştur.

  YARIŞMA PROGRAMI VE YOL TALİMATI
  YARIŞMANIN ADI : K.A.P Konya Yol Yarışı
  YARIŞMANIN YERİ : KONYA
  YARIŞMA TARİHİ : 04-06.Mayıs.2012


  YARIŞMA TALİMATI :  • Kulüp sporcuları, kulüplerini temsil eden (tek tip) formalarıyla yarışacaklardır. Uygun forma ile yarışa hazır olamayan takımlardan kulüp idarecileri sorumlu tutulacak, uygun forması olmayan sporcular takım puanlamasına alınmayacaklardır.
  • Yarışmalarda ihtar alan İdareci, Antrenör, Sporcu ve takımların Merkez Hakem Kurulu Cezaları uygulanacaktır.
  • Teknik toplantıya (geçerli mazereti olmadan) katılmayan, onaylı listeleri ile 2012 sezonu vizeli lisanslarının aslı olmayan kulüp takımları veya ferdi sporcular yarışmalara alınmayacaktır. Sporcu lisanslarının fotokopisi ya da faksları kabul edilmeyecektir. Kulübünde yabancı uyruklu sporcusu olanlar, yarışmaya GHSGM lisansı ile katılabileceklerdir.
  • Yarışmalarda sporcuların kask takma mecburiyeti vardır.
  • Yarışmalar UCI ve Türkiye Bisiklet Federasyonunun geçerli Yönetmelikler çerçevesinde koşulacaktır.
  • Genç Erkek kategorisinde,dişli statüsü 52*14 =7,93m (yedek jantlar dahildir.)
  • Yıldızlar dişli tahdidi daha öncede toplantıda belirtildiği gibi 52x16 (7.01 mt)
  • Genç Bayanlarda dişli statüsü 52*14 =7,93m (yedek jantlar dahildir) olacaktır. Genç Bayanlarda 1994 ve sonrası doğumlular yarışabileceklerdir.
  • Sporcular gerektiğinde kontrol edilmek üzere nüfus cüzdanlarını yanlarında bulunduracaklardır.
  • Yarışmaların bitiminde sporcu-idareci-antrenör tarafından verilen dilekçeler yarışma anında yetkili kurullarca değerlendirilip, gerekli cezaları verilecek olup, dilekçelerin işleme alınabilmesi UCI kuralları gereğince kafile sorumlusu tarafından 50.YTL’nin dilekçe ile beraber Federasyon yetkilisine verilmesi halinde dilekçe işleme alınacak olup haklı olanların parası iade edilecek olup, haksız olanların parası Türkiye Bisiklet Federasyonun 711/6299141 nolu Garanti Bankası hesabına gelir olarak kaydedilecektir.
  • Yapılacak her yarış sonunda ilk üç sırayı alacak sporculara madalyaları Federasyonumuz tarafından verilecektir.
  • Yarışmalarda sakatlanarak devam edemeyeceği doktor raporu ile onaylanan sporcularla Teknik Kurul, Hakem Komitesince onaylı, teknik arızası bildirilen sporculara (Teknik Komite Kararı ile) sıralamada yer almaları ve Federasyonumuzca ödeme yapılacak, kontenjanı aşmamak kaydıyla harcırahları Federasyonca ödenecektir.
  • Genç Bayanlar ve Yıldız Erkek B Kategorisinde harcırah barajında uygulanan zaman barajı kaldırılmıştır. Ancak sporcu koşacağı mesafenin %50 sini koşmak zorundadır.( örneğin 40 km olan bir parkurun 20 Km sini koşmak zorundadır)
  • Bu talimatta yer almayan konularda karar alma yetkisi Federasyon Başkanı veya yetki vereceği kişiye aittir.

  Detaylı Bilgi için tıklayınız
   

İlginizi Çekebilir

1.png
Strava'cıların korkulu rüyası dijital epoyu konuşuyoruz bugün :D Sportmenliğe aykırı davranan bu KOM avcılarının bunu neden yaptığını, nasıl yaptığını, ve bunu nereden anlayabileceğimizi...
upload_2017-2-6_15-27-44.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...
GARMİN SABAH.jpg
Merhaba, Şu an aktif olarak kullandığım garmin 520 model bir bisiklet bilgisayarım var. Otomatik olarak stravaya kayıt atıyor. Hız yükseklik vs 3 aşağı 5 yukarı aynı. Lakin yakılan kaloride baya...