Kanserden Korunmak İçin...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
http://i55.tinypic.com/2pr7ktj.jpg

“2025 yılında bir milyara yakın kanser hastası olacak.” diyen Prof. Dr. Erkan Topuz’un kanser tedavisi için bazı tavsiyeleri:

• Kansere en önemli sebep sigaradır! Ardından alkol, toprak kirliliği, hava ve gıda kirliliği gelir. Çocuğun anne-babası sigara ve alkol kullanırsa risk artar.
• Dünyanın en faydalı gıdası anne sütüdür.
• Katı yağla beslenilmemelidir. Trans yağ ihtiva eden yağlar tüketilmemeli; ilk seçenek zeytinyağı olmalı, ardından soya yağı gelmelidir.
• Meralarda beslenen bir inekten alınan sütün tereyağını tüketebilirsiniz. Margarinden uzak durun!
• Çinakop, hamsi, istavrit gibi küçük balıklar tercih edilmelidir.
• Yemek bir saatte pişecekse, üç saatte pişirin. (Kısık ateşte ve uzun süre)
• Fırında pişen yemeği ve haşlamayı tercih edin.
• Yoğurt yiyin ama probiyotik (organik) olmasına dikkat edin. Uzun yaşayan bütün insanların en çok tükettiği madde yoğurttur.
• Organik süt bulduğunuz zaman mutlaka için.
• Rafine olmuş bütün gıdalardan kaçının.
• Her meyveyi kendi mevsiminde tüketin.
• Kırmızı ve koyu yeşil yiyecekler kanser riskini azaltır.
• Kanserden koruyan gıdaların başında kuru fasulye, yeşil mercimek, bezelye nohut ve bakla gelir.
• Ceviz, fındık, fıstık ve bademi kabuklu alarak kırıp yiyin. Fındığı kırıp üzerindeki kahverengi kabuğuyla yiyin.
• Bakır kanseri azdırır. (Mutfak eşyası, küpe, bilezik, su borusu…)
• Beyaz şeker kanserin en büyük sebebidir. Şekerden uzak durun!
• Mutfaklarda porselen, cam, çelik kaplar tercih edin.
• Fast Food tüketmeyin.
• Gülmek çok faydalıdır ve psikolojik olarak koruma sağlar. Bol bol gülün!
• Mutlaka spor yapın. Tercihiniz bisikletten yana olsun!;) *

Sağlıcakla!

Scudo

Ufuk Yılmaz 45

Aktif Üye
Tepki
28
• Mutlaka spor yapın. Tercihiniz bisikletten yana olsun! *

Teşekkürler tabii ki de :) Ayrıca yoğurt önerisi için çok teşekkürler.Bunları kanser olmadan bilmek lazım dimi ama :)

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
taş devri diyeti diye bir kitap okuyorum. orada soya yağını önermiyor.
tereyağı ve zeytinağı ve de balık yağı illaki. rafine un şekerden uzak durun. yani beyaz un ve beyaz şekerden uzak durun. mümkünse kayatuzu kullanın, içtiğiniz su kaynak suyu olsun. klorlu çeşme suyu içiyorsanız, suyu 1 saat kadar bekletip için ki içindeki klor uçsun. margarinleri asla ve asla tüketmeyin. içinde margarin olan şeyleri de. mesela poğaçaların hepsi margarin ile yapılır. plastik kullanımını azaltın. teflon tava ve tencere kullanmayın. plastik kapları tercih etmeyin. pet şişedeki su eğer güneşe maruz kaldıysa içmeyin. bisiklete binerken size el sallayan çocuklara gülümseyin ve el sallayın. şirinlik yapan çocuklara dil çıkarıp soytarılık da yapabilirsiniz. kutu meyvesuyu asla içmeyin çünkü hepsi beyaz şeker içerir. ne yapalım derseniz?
yoğurt, ancak danone gibi markalar değil, şehrinizde üretilen yerel yoğurtlar. kefir için. madensuyu ama doğal olacak onu için. soda içmeyin. yapay şeylerden uzak durun, benim gibi kola hastası bir adam bile artık kola ve gazoz içmiyor. yumurta yiyin. peynir yiyin. süt gaz yapıyorsa ayran için. çok hamur olmamak koşulu ile makarna yiyeceğiniz tek unlu mamul olsun. beyaz pirinç yerine bulgur tercih edin. gülün, güldürün ve herkese yardım edin.

• Beğen
Tepkiler: tolgayalcin

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Pastorize bir süt ürününde laktik asit üreten bakteriler bulunmaz bilgilerinize :)

• Beğen
Tepkiler: Erciyes Çeteci
Tepki
10
rakı içen öldüde süt içen ölmedi mi ? şaka bir yada bol bol süt ürünü tüketmeliyiz özellikle yoğurt rahmetli dedem her gün ama her gün bol bol yoğurt yerdi 96 yaşında vefat etti ...

Frédéric Lapointe

Forum Demirbaşı
Tepki
1.356
@Mehmet Levent
Bu gunlerde televizyon , bebeklere soya sutu yetersiz oldugu soyledi

@Mehmet Levent
Evet, bide sasiriyorum: bu guzel ulkede ayran ve salgam varken o kadar çok kola içmek.

Recep Volkan ÇETİNCEVİZ

Forum Bağımlısı
Tepki
180
Bisiklet
Scott
Selam şahsen tatlı ve enerji ihtiyacını karşılamak için koska'nın helvasını tüketiyorum oda glikoz içermiyor diye sağlıklı tatlı bileniniz varsa yazabilirmi ?
Bende Mehmet Levent abimiz gibi 2 senedir Cola tüketmiyorum çok çok zor durumda kalırsam yani doğum günleri gibi zamanlarda oda çok nadirdir senede 1 2 bardak tüketmişimdir sanırım ama şöyle durum var beyaz un dediğimizde bilmiyorum bu marketlerdeki satılan unlarla aynı değil mi bunlarla börek vs. olur ben börek canavarı insanım Cola bir yana börek gördüğümde dayanamam hemen tepsi börekler biter
Ve dondurmalar dondurma dediğimizde bir çok dondurmacı ve dondurma satan yerler var hazır dondurmaları araştırmadım hiç ama onlarda da glikoz içeriyormu bilmiyorum En iyisi Keçi sütünden yapılmış dondurmadır bence oda memleketde olur seneden seneye ancak =)))
Ekmek olarak Halk ekmek diğer ekmeklere göre sizce nasıl ???
Birde normal bildiğimiz çay sanırım kan değerlerini düşürüyormuş sabahları mümkünse çay içecekseniz bile normalden daha fazla açık çay için koyu çay tüketmeyin derim kendinizi şekersiz çay içmeye zorlayın
Sirke Soğan Sarımsak Limon ayrılmaz dörtlü diyebiliriz =)) Tüketirseniz vicudunuz heey süper besinler geldi diye bağırır :D
Matematik hocam şöyle demişti 4 şeyden uzak durun: Beyaz un Beyaz şeker Tuz ve Zekeriya Beyaz :D:D:D
Benim bilmediğim konular... beyaz un dediğimiz yani marketlerdeki unlar değil mi ve sağlıklı tatlı olarak neler tüketilmeli?

Can boğazdan gelir ama sağlıklı olursa ne ala...

Mehmet_Gürsoylu

Forum Bağımlısı
Tepki
381
@Recep Volkan ÇETİNCEVİZ

Valla sağlıklı tatlı olarak şu son yıllarda doktorların tavsiyesi sütlü tatlılardan yana yani hafif tatlılar gibi.Aşure,güllaç,sütlaç,muhallebi,kazandini falan.Hem içinde sütde var yukarda tavsiyeler arasında da süt tüketilmeli deniyor.Ama ben bunların bir işe yarayacağını sanmıyorum zira günümüzde 10 paket sigara içen adam kanser olmuyor da lance armstrong gibi biri oluyor :D Doktorlar bence diyorki ''Siz bu saydıklarımızı adam gibi tüketin kanser riskiniz azalır çünkü biz kanseri ne tetikler bilmiyoruz dünya da tıp doktorlarından bir açıklama beklediği için size bunları öneriyoruz'' :)

Mert SÜREN

Daimi Üye
Tepki
94
Yoğurt kanseri engelliyor diye her gün yemeye gerek yok, geçirenler bilir fazla kalsiyum böbrekte taş yapıyor.