Kanal D'ye görülmemiş tepki !

erşah hançer

Daimi Üye
Tepki
60
@onur demirer

bahsettiğiniz dizileri izlemediğim için yorum yapmayacağım. ayrıca sanıyorumki şuanda toplumumuzda başlık parası diye bi kavram kalmadı.

ayrıca dediğiniz gibi bu dizilere reyting rekorları kırdıran insanlarda ahlaksızdır.

kısacası diziler gelecek nesilin ahlaksızlık nedeni, bizden önceki nesilinde sonucudur. bir insanın ahlaksız yetişmesinden dolayı kendinden sonrakilerede bunu enjekte etmesi ne kadar ahlaklı olabilir ? bu ahlaksızlıklar yüzünden kendinize yada bir yakınınızın başına bişey geldiğinde yine bu kadar savunacakmısınız bu dizileri merak ediyorum. uyutulmaya devam edin, bugün fatmagülle yarın kimbilir kimle .

Scudo

onur demirer

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Marin
@erşah hançer

Sizin uyutulma anlayisiniz TV programlarina sessiz kalmak, benimkiyse TV'nin duzelmesiyle toplumumuzun duzelecegine inanmak. Hadi hayirlisi:)

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Türkölmez

Ahmet Türkölmez

Daimi Üye
Tepki
284
@onur demirer

1- en basta sızden baslayalım cevabı yazımın ıcınde olan seyı ne sebeptır bılemıyorum sormussunuz bu dusunmeden yazmaktan baska nedır acaba ?
ayrı olarak ınsanların yazdıklarını tek tek soyleyerek sen şöyle dusunmeden yazmıssın sen şöyle dusunmeden yazmıssın demek ıstemıyorum
nereden vardıgımı gecmıste yazılanlara bakıp tahlıl edebılırsın
yok edemıyorsan bu yazdıklarımı sana ıthaf etmedım boyle bır yazı yok say daha ne dıyeyım bılmıyorum
ınsan bıraz dusunup konussa tartıssa bu sonuclara varmaz...
(yazımın sonundakı dumle buna ıspat ıcın yeterlıdır herhalde)

2- Turklerden baskasını tanımıyorum, cahılın tekıyım ben, bakma boyle yazılar yazdıgıma,
( cevabımdan tatmın olmusssundur umarım)
Turk mılletıyle ılgılı tahlıller yapmam ıcın yada bu yazıları yazmak ıcın baska mılletlerı tanıma gıbı bır bılgıye ıhtıyac yok...
yazdıklarımda da
''Turk mılletını dıger mılletlerden ayıran en barız ozellık aıledır ve aynı zamanda namus kavramına yaklasımıdır'' dedım yada demek ıstedım
sadece turklerde namus ve aıle kavramı var demedım ıyı dusun ıyı bak oyle soru sor)
bu sozu yazabılmem ıcınde dunya mılletlerının bu yasıma kadar sadece tv de gorup duydugum bılgıleri yeterlıdır herhalde

3- namus denen sey sadece kızlık kavramından ıbaretmı demeye getırıyorsun anlıyorum derdını
dogru, namus demek; sadece kızlık degıl çok daha geniş bir alanı kapsıyor yasamımızda ama sende bılıyorsunkı namus deyınce ınsanın aklına ılk olarak bekaret gelır, yanı namus kelımesının manasında en genıs yer tutan kısım kadınların namusudur.

sen ne demek ıstıyorsun anlamıs degılılm ,bana gore namus kızlıktan ıbaeret degıldır demek ıstıyorsun galıba anladıgım kadarıyla benım ıcın kızlık falan hıkaye kişinin kendı aklı namuslu olsun bedenı degıl demek ısıtıyorsun herhalde, yok baska bır mana cıkııyorsa af buyur ben anlamadım, gercı benı alakadar etmez ama...

4- sorunda bu zaten ınsanlar tv de gorup dırek uygulamaya alıyorlar demıyoruz ama yasamında az veya cok bır parca etkısı oluyor
en azından kanıksıyor
kanıksamış olmak bıle yeterlı, yozlastırıldıgımızın ıspatı ıcın, bırak fiiliyatı

5-yıllar evvel bır olay olmustu taksım cıhangır cıvarında gazeteler yazmıstı herhalde 1994 cıvarlarıydı 2 manyak (1 dişi bır erkek yaratık) kasten bılerek ve ısteyerek perdeler acık halde sevısıyorlardı mahalle halkı her ne kadar bu tarz durumlara sokakta alısıyorsada bu gunkı kadar alısık degıldı ve karakola gıttıler sıkayet ettıler ama karakol evın ıcıne karısamıyordu ortun perdelerınızı dıyordu
en sonunda mahalle halkı kısılerı mahkemeye verdı ve yasanan durumun ahlakı degerlerle bagdasmamasını sebep gostererek aıleyı mahalleden cıkarttı

tahmın edıyorumkı sen de evının karsısında boyle bır olay olursa perdenı cekrsın dısarıya bakmazsın ve sıkayetcı olmazsın cunku soyledıgın mantık buna cıkıyor

uzun lafın kısası halka acık yapılan hareketlere bakmayıver kafanı oteye don kumandanı degıstır demek cozum de degıldır olagan bır durum dıyede bahsedılemez ısteyen ıstedıgını yapabılır ama her halkın kendı ananelerı vardır
bunlara aykırı alenen hareket etmek halkın ananelerını kaybetmesı ve yozlastırılması demektır
buda yazılarımda anlatmaya calsıtıgım sey...

6- o zaman bıraklım kanallar ıstedıgı seyı halka asılamaya calıssın devam etsın mevcut rezalet hallerıne onerdıgın cozum buysa ne dıyeyım
elbettekı halkın ızlemesı zorla degıl kanıksadıgı ıcın bı guzel uyutuluyor
sen de bende bu konuya yazan herkes bu yayınların rezalet olduguna ve ızlenmeyecek seyler oldugunda hemfıkırız fakat halk ızlıyor bu fıkre hemfıkır degıl bunun sebebıde aptal veya gerızekalı falan olması degılı uyutuldugunun farkına varmamasıdır
bız bu durumun farkına vardıysak uyutulmaya engel olmalıyız dıyoruz
bılmem anladınmı ?

halkın, komsuluk , akrabalık , guven ve ahlak duygularının tv denen ıllet cıktıktan sonra ne kadar yozlasıp yozlasmadıgını bana degıl ıstersen gıt buyuklerımıze sor 45 yasın usutundekı aıle buyuklerımıze bak bakalım sana ne cevap verecekler: tv cıktıktan sonra, halkı yozlastırmısmı yozlastırmamısmı?
ben ce sen gercekcı ol ve olmak ıcın bıraz dusun gerekıyorsa tartıs ve oyle yazı yaz

onur demirer

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Marin
@AHMET_TÜRKÖLMEZ

1) Hala varsayimlar uzerinden konusuyorsunuz, merak etmeyin biz de sizin kadar ciddiye aliyoruz bu isi, sizin dusunmeden konusmakla itham ettiginiz herkes de bir seyler dusunuyor ki buraya yaziyor. Vardigimiz sonuclarin sizinkilerden farkli olmasi da dusunmedigmizi gostermez.

2) TV'nin ne durumda oldugunu bildiginiz halde baska milletlerin namus kavramlariyla ilgili fikirlerinizi TV'de gorduklerinizle degerlendirmeniz de garibime gidiyor. Nasil bizde her birlik olan 4 kisi ormanda yalniz dolasan kiza tecavuz etmiyorsa, baska milletlerin hayati da abuk subuk Hollywood sacmaliklari gibi degil.

3) TDK'ya göre namus "Bir toplum içinde ahlak kurallarına karşı beslenen bağlılık" ve "Dürüstlük, doğruluk" olarak tanımlanmıştır. Sizin akliniza namus deyince ilk olarak bekaret ya da kadinlarin namusu geliyor olabilir, benim gelmiyor. Kadinlarin namus deyince on plana atilmalarini da garipsiyorum her gun onlarca erkek yuz kizartici suclar islerken.

4) Katiliyorum, ama TV'ye verdigimiz onem farkli. Bence TV hicbir zaman aile ve okul egitimi kadar etkili degil kisi uzerinde. Asil uzerinde durulmasi gereken konular TV yuzunden gormezden geliniyor bence.

5) Teshircilik tamamen ayri bir sey, ki o kadar ileri giden bir program da cezasini aliyor. Ben de size kendi yasamimdan bir ornek vereyim. Ben kiz arkadasimin dogum gununu Atakule'nin yanindaki (adini bile unuttugum) parkta pasta kesip kutlarken kendisine sarilip opmeme (bildiginiz yanaktan opme) polis gelip "halka acik alanda bunu yapamazsin" deyip, sonra kimlik ve sicil nosunu gormek isteyince geri cark ediyorsa burada da bir yanlis yok mudur?

6) Halk su ana kadar binlerce yanlis yapti. Onlarca siyasetci, isadami, bilmem kim tarafindan uyutuldugunda nasil onlar icin karar verme yetkisi bizde degildiyse simdi de TV konusunda halkin yerine karar verme yetkisi bizde degildir diye dusunuyorum. Boyle yayinlarin kaldirilmasi halk icin iyi olacaksa bile (ki iyi olacaktir eminim) bence olay bu degil, olay demokratik toplumlarda kimsenin baskasi adina karar verme yetkisinin olmamasi.

cruiser76

Aktif Üye
Tepki
103
Kanal değiştir demek kolaya kaçmak bence. Eğer içinde yaşadığımız toplumun nasıl olması gerektiği konusunda endişe taşıyorsak bu tarz toplumu kötü yönde etkileyecek diziler kanallar tarafından aynı kaygıyla YAYINLANMAMALIDIR.

Kanallarda diziden başka bir şey yok. Siz gördünüzmü güzel bir sinema filmi yayınladıklarını, ben şahsen görmedim. Yada cnbc-e deki tarz diziler yayınladıklarını. Bunuda görmedim.

Üzgünüm ama kanallar toplumu kötü yönde şekillendiriyorlar. Belkide istedikleride budur, tıpkı siyasetçiler gibi. Onların istediği tarzda insanlar olsunki kanalları daha çok izlensin daha çok para kazansınlar.

Her şey reyting uğruna, akşam haberlerinde haberleri veriş tarzları bile reyting uğruna berbat düzeyde.

Bu böyle olmamalı. Yoğun insan kitlelerinin kendilerini izlediğini bilerek ve ona göre hareket ederek programlarını şekillendirmeliler.

İçlerindeki en güzel kanal bence tv8. haber veriş tarzları, programları , kanalın nasıl olması gerektiğini diğerlerine gösteriyor. Ama reytingi nasıldır bilmiyorum, mutlaka düşüktür, ama buda belkide iyiyi doğruyu yaptıklarınında kanıtı olabilir.