Kamyon arkası rüzgar koridoru ve yol bisikleti

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

canayaz0734

Daimi Üye
Tepki
641
İsim
Can AYAZ
Bisiklet
Diğer
Tüm hız seven bisikletlilere gelsin... (Güvenliğimize dikkat ederek ama)

Şikayetler Sonrasında Gelen Düzenleme :Gittiğimiz rota Selimpaşa istikametinden istanbul yönündedir. Önümüzdeki kamyon ile ilk yol kesişmesinde ayrılmış ve yolumuza devam etmişizdir.Bu videoda gördüğünüz risk faktörü ve tamamen şahsıma aittir.Kimseye kötü örnek olmak istemem.Bu spora yeni başlayan genç kardeşlerimizin de bu şekilde hareketler yapmadan önce bedenlerini tanımalı,altındaki bisikletine güvenmeli ,rotayı bilmelidir.Aksi halde istenmeyen sonuçlar olabilir.

Eğer kötü örnek olduğu düşünülüyorsa Saygıdeğer Moderatörler konuyu silebilirler....

Scudo

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
@canayaz0734 Hız güzel evet,yanlış anlamazsanız şunu söylemek istiyorum,bir kaç dakikalık zevk için ne kendi canınızı tehlikeye atın ne de başkalarınınkini.Güvenliğimize dikkat ederek demişsiniz ama ben burada herhangi bir önlem göremedim.O kamyon ani bir fren yapsa sonuclarını düşünmek bile istemiyorum.Saygılar kazasız belasız pedallamalar.

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
böyle bir şey yapıyorsunuz bir de güvenliğinize dikkat edin diyorsunuz, bu faaliyetin neresinde ve nasıl güvenliğinizi sağladınız merak ediyorum hadi siz yaptınız bari videosunu çekip yayınlamayın insanların da aklına düşürmeyin böyle saçma işleri bu videoyu görüp yapmaya kalkan çocukların kaza geçirseler veballerini alabilecekmisiniz

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Çok sık olmasa da arada yapıyoruz, geçen gün yunus diye tabir ettiğimiz polislerden biri geldi, ''Çekil kamyonun arkasından, bir fren yapsa gebereceksin aq'' dedi, normalde bir polis bana küfür etse büyük ihtimal karakolda biterdi ama samimiyetine güvendiğim ve küfür etmek için değil de içinden gelerek söylediği için bu uyarısına uymuştum :komik: Bildiğim kadarıyla yasal olarak bir zorunluluk yok, tabi şehir içinde bisiklet için hız sınırı 30 olunca, her türlü kural çiğniyorsun :ssrtcbya:

• Beğen
Tepkiler: Tayfun Sezer

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@canayaz0734 Şayet kamyon şoförü kendi sürücünüz değil bu da bi show değilse yağtığınız neresinden bakarsanız bakın yanlış ve güvenliksiz...Burada bir sürü 20 yaş altı kanı kaynayan genç arkadaş var, iyi bir örnek olmamış...

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
@Fırat Y. Evet katılıyorum.Bu forumda her yaştan insan var,bu video çocuklar için bence de sakıncalı.Siz şimdi derseniz ki youtube de yada face de bir sürü video var cocuklar orda gördüğü her şeyi yapıyor mu diye,bundan seneler önce kendisini süperman sanıp camdan atlayan cocuk haberi okumustum gazetede.Video sahibi arkadaş inşallah yanlış anlamazsınız.

• Beğen
Tepkiler: Fırat Y.

ÇAMKOMLU

Daimi Üye
Tepki
431
İsim
HASAN
Bisiklet
Diğer
Öndeki aracın hızı/2. Bu durumda takip mesafeniz 25 m. olmalıydı. Yasal durum böyleydi sanırım.

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Ölümle dans etmek bu olsa gerek kamyonun arkasından giderken ya ani fren yapsa yada gidilen yolda çukur tümsek vb. engeller varsa nasıl kaçacak bu arkadaşlar yapılacak iş değil.

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
Videodaki arkadaşların onlarca yıllık hayatı şoförün ayak ucunda

Bu nasıl bir cesarettir

• Beğen
Tepkiler: Fırat Y.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bu da bir şey mi? Bunun bir de böylesi var, max speed 124 km/h
Tam sivrisinek gibi aracın arkasına yapışmalık, jiletle kazınmalık :)
Aman ha denemeyin, sorumluluk kabul etmem.

Mert S.

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Carraro
Arada yeterli fren mesafesi var, kamyonun fren gücü belli (zınk diye duramaz), reflekslerinize ve freninize güveniyorsanız bana kalırsa hiç bir risk içermiyor, zaten yüksek bir hız da değil. Tabii yolu bilmek de önemli.. Hatta düz yolda 50km/sa hızda rüzgar yemekten daha güvenli bile olabilir emin olamadım :D Gençlere kötü örnek olmamakla birlikte, devamını bekleriz...

Tepki
62
İsim
Yasin
Bisiklet
b'Twin
@Kuzey Ege bunu daha önce izlemiştim.Hadi tehlike bir yana o hizda pedal basiyor adamlar birde ona şaşırmıştım..

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
İzmir yolu mudanya yolu ayrımında bunu yapmak zorunda kalmak,diger seritteki soforlerin yüzündeki ifade,anlayamazsınız.Evet malesef tehlikeli,bıraktım ben de. :)Birçok kez yapmama ragmen kimseye tavsiye etmem özellikle bilmedigi yolda.Bu tip bir sürüş için en ufak asfalt kusurunu bilmeniz gerekir aman diyim!

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ByRamichLee
Birinde de kask yok. Gerci o hizda birak kaski, astronot kiyafeti giysen ne yazar? :)

• Beğen
Tepkiler: ByRamichLee

Emre Varol

Üye
Tepki
45
İsim
Emre V.
Bisiklet
b'Twin
İkisindede kask var. Pardon ben alltaki videoyu görmemişim

Durum