Kamplı Tur : İznik 1.Gün

ekobike

Üye
Tepki
284
İsim
Murat T.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur

Merhaba Bisiklet Dostları,

Uzunca bir süredir hayalini kurduğumuz kamplı bisiklet turumuzu gerçekleştirme imkanı bulduk. Bu tur için dört arkadaştan ikisi işlerinden izinlerini, benle birlikte evli bir arkadaşım daha eşlerimizden izinlerimizi ? ayarladıktan sonra planlara başladık. İlk kez geri dönme telaşesi olmadan ve gece çadırda kalıp ertesi gün tekrar pedallayacağımız için mutluyduk.

Turdan bir hafta önce bir araya gelip, yanımıza neler almalıyız, rotamız nasıl olmalı, neler yemeliyiz gibi konuları değerlendirdik. Ortaya çıkan fikirler neticesinde çantalarımızın ve heybelerimizin içeriği netleşti. Tura bir kaç gün kala bisikletlerimize kendi bilgi ve olanaklarımızla bakımlarını yaptık.

Kendi yaptığım bakımlardan örnek vermek gerekirse,

1. Bisiklet üzerindeki bütün vidaları gevşeme var mı diye kontrol ettim.
2. Bagaj bağlantılarımı kontrol ettim. Titreşimden dolayı sürekli vida somunları düşüyordu. Bunun önüne geçmek için civata sabitleyici kullandım. Gerçekten çok işe yaradı. Videoda göreceksiniz oldukça titreşimli bir yolda pedallamamıza rağmen 2 gün boyunca tek bir somunum bırakın düşmeyi yerinden bile oynamadı.
3. Fren ve vites tellerini kontrol ettim.
4. V Fren kullanıyorum. Papuçlarım eskimişti onları yenileri ile değiştirdim.
5. Zincirimi yağ sökücü ile temizleyip, ardından tekrar yağladım.
6. Arka aktarıcının dönen aksamlarını yağladım. ( Bir süre yaklaşık 800 km kadar yağlamamıştım. Kuş sesi gibi cik cik yapıp ötmüştü. ? Artık ayda bir kere yağlıyorum)
7. Jant akortlarının da bozulma olup olmadığını kabaca kontrol ettim.
8. Sele boyunu tekrar kontrol ettim.
9. Ön ve arka tekerleğin serbest şekilde dönüşünü sağlayarak takılma varmı diye kontrol ettim.

Bütün hafta hava güneşliyken turumuza bir gün kala yani Cuma günü, sağanak bir yağmur gün boyu devam etti. Hava durumunu kontrol ettiğimizde gece yarısında duracağını görüp moral bulduk. Lakin içimize kurt düşmüştü bir kere. Sağanak şekilde yağmur yağarsa turun kalitesi oldukça düşecekti. Sabah 5 te uyandığımızda yağışın durduğunu ama yerlerin ıslak olduğunu gördük. Tabi bu bizim için yeterliydi. :) Akşamdan yüklenmiş olan bisikletlerimize atlayıp yola koyulduk.

Metro ve Marmarayı kullanıp Gebzeye kadar geldik. Eskihisar'dan karşıya Topçulara geçtikten sonra turumuzun ilk günü resmen başlamış oldu.
Bundan sonraki eğlenceyi ne kadar anlatsam da izlemek kadar keyifli olmayacağı için ayrıntılar videomuz da diyerek aradan çekileyim. Turumuzun 1.Gününden geriye kalan bir kaç fotoğrafı da aşağıda paylaşıyorum.

İyi Seyirler.

İnstagram Hesabım : (link)
Youtube Hesabım : (link)

Kendi bisiklet grubumuz : (link)

FOTOĞRAFLAR

127.jpg

128.jpg

129.jpg

131.jpg

132.jpg

134.jpg

135.jpg

136.jpg

137.jpg

138.jpg

141.jpg

142.jpg

144.jpg

146.jpg

Scudo

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.518
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Güzel bir tur olmuş. Videonuzu keyifle izledim. ???

• Beğen
Tepkiler: ekobike

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Guzel tur olmus. Arpenaz cadirlar soğuk olmuyor mu gunes gecirmeme ozelliklerinden dolayi?

Devenez ce que

Daimi Üye
Tepki
984
İsim
Murat
Bisiklet
Kron
Yine süpersiniz gençler ? Çok değil, önümüzdeki bir kaç sene içinde ben de sizinle pedallayacağım inşallah ?
Guzel tur olmus. Arpenaz cadirlar soğuk olmuyor mu gunes gecirmeme ozelliklerinden dolayi?
Maryocum, hadi itiraf et, videonun hepsini seyretmedin, direk son sahneye gidip baktın çadırlar falan var, hemen ordan bir yorum yaptın demi? ?? Yalnız o çadırlar onların değil; arkadaşlar en son pisletlerinden inip duş yapma, karınlarını doyurma telaşındalardı, daha çadırları kurmadılar; arkası yarın diyerek bitirdiler videoyu, ikinciyi bekliyoruz şimdi merakla ...

ekobike

Üye
Tepki
284
İsim
Murat T.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Biliyorum bensiz çok eğlenemediniz ama olsun yine de güzel geçmişe benziyor ?
Ne yalan söyleyeyim çok eğlendik ama sen gelsen daha çok eğlenirdik orası kesin.;)

Güzel bir tur olmuş. Videonuzu keyifle izledim. ???
Teşekkürler :hhhhhh:

Abi o çadırlarda kalmadık. Alanı çektim ben. Turun 2.Gün videosunda kaldığımız çadırları göreceksiniz.
3 er kişilik iki çadırda kaldık. İşletme 3 er tane battaniye verdi :) Ogün baya serindi.

Yine süpersiniz gençler ? Çok değil, önümüzdeki bir kaç sene içinde ben de sizinle pedallayacağım inşallah ?

Maryocum, hadi itiraf et, videonun hepsini seyretmedin, direk son sahneye gidip baktın çadırlar falan var, hemen ordan bir yorum yaptın demi? ?? Yalnız o çadırlar onların değil; arkadaşlar en son pisletlerinden inip duş yapma, karınlarını doyurma telaşındalardı, daha çadırları kurmadılar; arkası yarın diyerek bitirdiler videoyu, ikinciyi bekliyoruz şimdi merakla ...

İnşallah abi bekleriz :harika:

• Beğen
Tepkiler: Devenez ce que
Tepki
31
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
süper tur olmuş, eşlerden izin alındıysa çok da huzurlu olmuştur :harika: Şu sitede turlar sayfasına yeni birşeyler düştüğünde resmen heyecanlanıyorum, en aktif kullanılması gereken başlıkken maalesef gereken ilgiyi görmüyor. Devamını da bekliyoruz turunuzun. Kazasız belasız iyi sürüşler ?

ekobike

Üye
Tepki
284
İsim
Murat T.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
süper tur olmuş, eşlerden izin alındıysa çok da huzurlu olmuştur :harika: Şu sitede turlar sayfasına yeni birşeyler düştüğünde resmen heyecanlanıyorum, en aktif kullanılması gereken başlıkken maalesef gereken ilgiyi görmüyor. Devamını da bekliyoruz turunuzun. Kazasız belasız iyi sürüşler ?
teşekkür ederiz. :hhhhhh: herkese kazasız belasız sürüşler diliyoruz.
Turun 2. Gün videosunu bu hafta sonu hazırlayacağım.
Tekrar kamplı tura gitmek için planlara başladık bile... gerçekten çok keyifli harika bir şey.
Özellikle geri dönme stresi olmadan pedallamak harika. Kısa süreliğine özgürsün. Yol kenarlarındaki meyve ağaçlarından enerji depolamak, kendi kas gücünle mesafe almak çok güzel. Herkese tavsiye ederiz.

Tepki
43
İsim
Ersan
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
tur kısa ama çok güzeldi.bir sonraki turu inşallah en az 3 gün yaparız ? evden izin almak kolay videoyu hanıma izlettim sıkıntı yok nir sonraki kamp için izni kaptık ?
Daha kalabalık ve daha güzel rotalarda pedallamak üzere ???

• Beğen

ekobike

Üye
Tepki
284
İsim
Murat T.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
tur kısa ama çok güzeldi.bir sonraki turu inşallah en az 3 gün yaparız ? evden izin almak kolay videoyu hanıma izlettim sıkıntı yok nir sonraki kamp için izni kaptık ?
Daha kalabalık ve daha güzel rotalarda pedallamak üzere ???
o harika o aman dostum bir sonraki tur için ben izin çalışmalarına başlayayım anca yetişir. :hhhhhh:
bizde bürokrasi uzun sürüyor.

Tepki
19
İsim
hamza uludağ
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
ne söz yazsam bilemedim ki 2 günde harika ötesi zaman ve dostlar özgürlük temiz hava doğa orman daha ne istenir ki :)

Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ankarada bu hava yok işte.... istanbul farkı... tebrikler çok güzel bir tur olmuş

• Beğen

ekobike

Üye
Tepki
284
İsim
Murat T.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
ankarada bu hava yok işte.... istanbul farkı... tebrikler çok güzel bir tur olmuş
Teşekkürler . Bisiklete binmeye devam.
Bu hava yok derken motivasyon olarak mıyok ? yoksa hava durumu olarak mı? anlamadım :)

Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ekobike ekip ruhu motivasyon bu tarz sürüşe katılacak insan vs... hava olarakta ayazı meşhur tabi orasıda ayrı konu:))

• Beğen

ekobike

Üye
Tepki
284
İsim
Murat T.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ekobike ekip ruhu motivasyon bu tarz sürüşe katılacak insan vs... hava olarakta ayazı meşhur tabi orasıda ayrı konu:))
Bisiklete tekrar spor amaçlı başladığımda kendi semtimde bir grup arıyordum. Sosyal medyalarda gruplara bakerken BisikletForum sayesinde Ersin arkadaşımız beni 3 kişilik gruplarına aldılar :) whatsapp grubu. Sonra bu aile büyüdü ve şimdi 30 kişiyi aştık. Belirli kişilerle hafta sonları bir çok tura çıktık. Artık 40 yıllık arkadaş gibiyiz. Umarım sizde kendinize güzel bir grup bulur yada oluşturursunuz.
İstanbula gelirseniz turlara bekleriz.

• Beğen
Tepkiler: dryakup23