Kalp Atışlarında Dengesizlik !!!

Volkan ULUÇ

Aktif Üye
Tepki
91
Dün tekrar bisikletin başında yollara koyuldum. Kendimi zorlamadan kısa bir tur iyi geldi. Aynı sorunla karşılaşmadım aksine iyiyim.

Gidilen Yol: 24 Km
Bisiklet üstünde geçen süre: 1 Saat 45 Dakika
Maksimum hız: 45,5
Ortalama hız: 13,9
Rakım Farklılığı 240 mt

Kısa tırmanışların olduğu yolda sıkıntı çekmeden gezimi tamamladım.
Yorumlar için herkese teşekküler. Doktorla görüştükten sonra bilgi geçerim..

Scudo

Çagatay Çimşit

Daimi Üye
Tepki
277
Öncelikle geçmiş olsun.

Anlattıklarınız kalp kasına yeterli kan gitmemesine bağlı bir angina (göğüs ağrısı) atağı ile uyumlu. Hatta sınırlı bir infarktüs bile geçirmiş olabilirsiniz.

Ucuz atlatmışsınız. Bence zorlamayın ve bir doktora görünün.

Volkan ULUÇ

Aktif Üye
Tepki
91
Yaşamak istiyorum yaşamak

Yaşamak istiyorum yaşamak,
her yaşta ve her çağda,
on sekizimde ve ya yetmişimde,
genç ya da yaşlı,
yaşamak.
Bir çocuk olup
haylazlık yapmak,
ya da
komşunun eriklerini çalmak,
sokak lambalarının camlarını kırmak,
ve küçük yaşta acılarla tanışmak istiyorum.
Belki de bir genç olmalıyım,
delikanlı çağımda gereken her şeyi yapmalıyım,
mahallenin en güzel kızına asılmalı,
arkadaşlarla gelene gidene çatmalıyım,
gerektiğinde kavga etmeli,
gerektiğinde sevişmeliyim.
Ya da yetmişe vurmuş
dede olmalıyım,
öylesine geçicide yaşamamalıyım,
yetmişimde de olsam,
yüreğim on sekizinde ki bir genç gibi atmalı,
yetmişimde bile sevmeliyim
ve bahar geldiğinde,
çiçek toplamalıyım kırlardan sevdiğim kadınlara.
Eğer şayet mahkum olmazsam yatağa
kalkmalıyım ayağa
ve bakmalıyım pencereden dışarıya,
izlemeliyim kuşları ve yağan yağmuru dinlemeliyim.
Ölüm kapıma geldiğinde,
son bir kez kalkmalıyım yatağımdan ve izlemeliyim doğan güneşi...
Volkan ULUÇ

yaşamı biz severeken bu kadar ölüm ile kavga etmişken
inatlaşmak olmaz hayatla gidiyorum yarın doktora. bakalım ne diyecek bizlere.
ayrıntıları paylaşırım.
selamlarımla

Volkan ULUÇ

Aktif Üye
Tepki
91
Bugün doktora gittim ve benden bir dizi rapor ve test istedi.

EKG
Efor testi
24 Saat Holter kaydı
Kan tahlilleri

Salı günü holter cihazı bağlanacak bakalım sonuçlar cuma günü belli olacak.
Selamlarımla

Volkan ULUÇ

Aktif Üye
Tepki
91
Dahiliye doktoru ile yapılan testler hakkında görüştüğümde Hiper Tansiyon ve çarpıntı olduğu ama ayrıntılı bilgiyi Cuma günü kordiyolog ile görüşmem sonucu alacağım.

Volkan ULUÇ

Aktif Üye
Tepki
91
Bahadır76 adlı arkadaşımın konunun yarım kaldığını bildiren mailinden sonra fark ettiğim bu yarım kalmışlığı bitirmek isterim...
Lakin konu hala devam etmektedir. Bursadaki hastahaneden İStanbula sevk edildim. İStanbul Gata da muayenelerim ve testlerim devam etmektedir. Durumum hakkıonda birkaç bilgi aldım onları paylaşmak isterim.

Devlet hastahanesine dahiliye bölümünden yardım aldım bir dizi test uyguladılar. EKG, Holter, Eforlu Ekg, kan vb. Holter (24 saat kalp ritimini dinleme) raporumun sonucuna göre gece uykularında 3 - 4 defa 3 saniyeye yakın kalp durması ve soluk alışlarında dengesizlik. Dahileyedeki doktorum hiper tansiyon ve çarpıntı tesşhisi koydu. Tam anlaşılmaması nedeniyle İstanbul gata kardiyoloji bölümüne yönlendirildim. Burada epey sıra oluyor buradaki holterda zorlayıcı durumlarda kalp durması ve gündüz uyanıkken kalpte durma yaşanması gibi durumlar tespit edildi. Doktorum şimdilik ağır şartlı spora ve harekete izin vermiyor. Bende eğimi yüksek olmayan alanda bisikletimi kullanıyorum. Askerliğimi yapmamıştım şuan askerlik muayanemi de oluyorum. Askeri hastahenede şuan belli kademede elverişsiz görünüyorum büyük bir ihtimalle mayısta gideceğim randevuda yapılacak testlerin sonucuna göre hem sağlık hem askerlik durumum ortaya çıkacak.

Her şeye inat yaşamaya devam diyorum. 5 Mart Cumartesi günü uludağa bisikletle yola koyulacağım. eşlik etmek isteyen arkadaşlar lütfen irtibata geçsin.
Öyle hırslı bir tırmanış olmayacak bilginiz olsun :)
Selamlarımla

emre karakoç

Daimi Üye
Tepki
212
Her şeye inat yaşamaya devam diyorum. 5 Mart Cumartesi günü uludağa bisikletle yola koyulacağım. eşlik etmek isteyen arkadaşlar lütfen irtibata geçsin.
Öyle hırslı bir tırmanış olmayacak bilginiz olsun :)
Selamlarımla

Bi dur, bi ara ver. Daha testlerin sonuçlanmamış. Sporla intiharı karıştırma arkadaşım.

• Beğen
Tepkiler: Volkan ULUÇ

Aytaç Kalyoncu

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Trek
şimdiden geçmiş olsun diyorum inşallah önemli bir şey çıkmaz sağlık bu hiç bişeye benzemez benden tavsiye 22 sene sigara içtikten sonra bıraktım gerçekten hayatımda çok şey değişti diyeceksiniz sigarayı bırakınca düzelecekmi belki düzelmez ama emin olun düzelmesine katkıda bulunur

• Beğen
Tepki
41
@Volkan ULUÇ

öncelikle geçmiş olsun.ve şiir... gerçekten süper.aslında konu açılalı epey olmuş.belirtiler enfarktüs gibi görünüyor ama muhakkak detaylı araştırılması lazım.konunun devamı hakkında da bigilendirme yaparsanız,benzer durumda neler yapılacağı konusunda bilgi almış oluruz.mesela şu anda kilonuz kaç,bir diyet uyguluyormusunuz,alkol ve sigarayı bıraktınız mı?tekrar geçmiş olsun

• Beğen

M.Burcu Cebesoy

Forum Bağımlısı
Tepki
341
Bir ara bende de bu tür bir sorun olmustu . Herhangi zararlı bir alışkanlığım yok (balık burcu sevgiliden başka) ... Sporu da hiç aksatmadım ama gel gör ki kalbim kafasına göre atmaya başlamıştı . Herkesin kalbi tıktık - tıktık - tıktık diye atarken benim kalbim tık - tıktıktık - tıktık - tık diye garip bi şekilde atıyordu :S 3 farklı hastane bir sürü doktor bir sürü testten geçtim , kimse bir sorun bulamadı , hersey gayet normal görünüyordu ... diyecek bise bulamadılar düşündüşer düşündüler yemeklerine artık tuz atma dediler : ) tabi ben bunu yaptım mı ? yapmadım .. tuzsuz yemek mi olurmus diyip hayatıma kaldığım yerden devam ettim . zamanla düzeldi , aa hatta doktorlar sorunu bulmaya calısıyorlardı bulamıyorlardı adam bana ciddi ciddi şöyle dedi '' erkek arkadasınla aranız mı kötü ? çok mu kafana takıyorsun ? '' evet aynen böyle sordu çok ciddi bir sekilde .. hayır dedimm güldümm ... artık belli periyotlarla check up yaptırıyorum , geçtiğimiz günlerde yine yaptırdım , maşaallahım var iyiyimm : )

özetleyecek olursam ; yemeklerine tuz atma : ) ve kız arkadasınla aranızdaki sorunları kafana takma : )

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Abi çok yorum yapılmış.HEpsini okumaya vaktim yok.Ama şunu söyleyebilirim.
Boyumuz aynı :)
Ben bile 88-90 aralıklarındaydım da çok zorlanıyordum kilo verrdim rahatladım.Kilon fazla :) en azından boyuna göre :)
Bu birrr. :)
Bİr ikincisi sigara :)
Kalp ritminin düşmemesine sebep olur hemde gayet kolay bir şekilde.
Üçüncüsü ise alkol.
İster az iç ister çok karaciğere zararlı sonuçta.
Bu yüzden önce kilolarıunda kurtulup,sonra sigarayı bırakıp sonrada alkolden uzaklaşırsan değil 150 km,500 km gitsen hiç bir şey olmaz kanısındayım.Saygılarımla :)

• Beğen

Volkan ULUÇ

Aktif Üye
Tepki
91
@emre karakoç

Bi dur, bi ara ver. Daha testlerin sonuçlanmamış. Sporla intiharı karıştırma arkadaşım.

Testler sonuçlanmadı ama testlerin başlangıç tarihinden neredeyse 8 ay geçti bekle bekle nereye kadar hem doktor tavsiyesi üzerine sigarayı bırakalı 4,5 ay oldu.
Denem yapacağım. çıkamazsak zorlanırsam geri dönerim artık :)

Volkan ULUÇ

Aktif Üye
Tepki
91
@tansolo

Sigarayı bırakalı yaklaşık 4,5 ay oldu şuan kendimi sigara içtiğimden daha dinç ve daha sağlıklı hissediyorum ... Sigara kullanıyorsak gerçekten bırakmakta fayda var.

Volkan ULUÇ

Aktif Üye
Tepki
91
@a.rezak inal

Kilom sigarayı bıraktığımdan dolayı 103 seviyelerine yükseldi. Alkol derseniz dumansız sigaranın köpüksüz biranın mantalitesiyle alkolüde sıfıra indirdim denilebilir.

Volkan ULUÇ

Aktif Üye
Tepki
91
@MeLiSBuRCu

Bilgilendirme için teşekkürler...yemeklerdeki tuz oranım en azlarda pek tuzlu kullanmam. Eşimle de gayet mutlu bir birlikteliğimiz var. Ama iş hayatımdaki ciddi sitresler buna neden oluyor olabilir.
Teşekkürler...

Uludağ yolculuğuma eşlik edecek arkadaşlar yok mu?

M.Burcu Cebesoy

Forum Bağımlısı
Tepki
341
@Volkan ULUÇ

Peki sevindim adına ... Stresten uzak durmaya çalış mümkün olduğunca , papatya çayı içmeni tavsiye ederim , rahatlatıcı bir özelliği var ... herkes içsin bol bol ... ve zencefil çayı , bundan da bol bol için ... farkı farkedeceksiniz : )

• Beğen

Volkan ULUÇ

Aktif Üye
Tepki
91
@MeLiSBuRCu

İyi niyetleriniz için teşekkürler. Bisiklet benim için en büyük yatıştırıcı. Zaman zaman şirketede bisikletle gidiyorum harika oluyor. selamlar

Tepki
26
@Volkan ULUÇ

hem sigara,hem alkol, kesinlikle çok yanlış.
bir veye ikigün öncesinde alkol aldıysanız, normal kalp kırizi bile gecirebilirsiniz geçmiş olsun.

• Beğen

bahadır76

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Diğer
çok teşekkürler yazdığınız için. ben bu topiği okuyunca ve aradan geçen zamana kadar bir şey yazılmadığını ve haber verilmediğini görünce acaba bir şey mi oldu dedim allah korusun. çok geçmiş olsun.
alkol, stres ve sigara sporla birlikte alınmamalı. alkolü ve sigarayı bir an önce bırakıp stresi de sporla yenebilirsiniz. neyse ki bırakmışsınız en azından meyvelerini toplayabilirsiniz zamanla. küçük küçük turlara da doktor tavsiyesiyle başlamak iyi olur diyeceğim de sen başlamışsın sanırım. o zaman yorulmadan ara ara binmek yorucu olmaz. ama yine de tedbiri elden bırakmamak en iyisi. bizi buralardan bilgilendirirseniz seviniriz.:)

• Beğen

Volkan ULUÇ

Aktif Üye
Tepki
91
@bahadır76

Dikkatiniz ve öneminiz için teşekkür ederim. Ayrıca iyi niyetleriniz içinde teşekkürler.