Kask tavsiyeleri

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
Google'a sorunca aşağıdaki linkler çıktı:

www.prowellhelmets.com/2016/f-66.html
www.prowellhelmets.com/2012/r-66.html

Sayfalar açılmıyor.

Ürünleri tanımıyorum ama Prowell'in sayfasında biri 2012 diğeri 2016 alt başlığı ile açılınca ben durup bir düşünürüm doğrusu :)

• Beğen
Tepkiler: poet
Scudo

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Prowell mi allah düşmanımın başına vermesin.

ALİ@

Tech Support Technician
Tepki
163
İsim
Ali
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba Yiğit Bey,

İki kask arasında herhangi bir farklılık yok aynı ürün ikiside. Benim tavsiyem (link) iki arkadaşım kullanıyor bu kaskı gayet memnunlar.
@yigit ozmen

• Beğen
Tepkiler: yigit ozmen

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@yigit ozmen

Sen mankurtları bilirmisin yiğit veya mankurt olmayı. Çinliler hun esirlerinin şimdiki tabirle aklını almak için yaş deve derisini başlarına geçirir güneşte kurumasını beklermiş. Güneşte kuruyan deri bir süre sonra başı sıkar ve insanı çıldırtırmış. Şimdi forum ahalisinin bir kısmının neden çıldırık olduğunu ağnadınmı. Yani prowell modern zamanların mankurt başlığıdır ona göre ayağını denk al aklını başına devşir ve bu dalgamotordan uzak dur.

• Beğen
Tepkiler: Eroseros
Tepki
66
Bisiklet
Salcano
CRATONI C-BASE marka kask aldım.
(link)
kafam rahat etti.

bsklt07

Forum Demirbaşı
Tepki
821
İsim
tuğrul
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
bell crossfire alabilirsin ben memnunum

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Prowell'e niye bu kadar gömdünüz ki? Ben 2 yıldır kullanıyorum piyasadaki bir çok markadan da başarılı buluyorum. Gayet f/p ürünüdür prowell kaskları..

ottcci

Daimi Üye
Tepki
309
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Diğer
@sspl bu elektronik değil ki f/p derken neyi kastettiniz kaza vs. geçirdiniz yada test amaçlı parçalamaya çalıştınız galiba yoksa kaskın performansını nasıl ölçebilirsiniz ki :hhhhhh:

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@yasirkidil ne demek istediğimi gayet iyi anladığınızı düşünüyorum. F/P ürünü demek sadece darbeleri emiyor demek olarak algılama. Havalandırması, ayarlanabiliyor olması, materyal kalitesi gibi şeyleri de düşün "performans" adı altında. 150 liralık köpük kasklar en ufak darbelerde parçalanırken 70 liraya aldığım prowell 10 metreden taş zemine düştü çizikleri dışında hasarı yok. Çok şahit oldum bu gibi şeylere. Yoksa kaskı trainere koyup kadans yaptırmadım yani performansını ölçerken ;)

• Beğen
Tepkiler: ottcci

ottcci

Daimi Üye
Tepki
309
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Diğer
@sspl bende prowell kullandım hatta düştüm kafayı yere vurdum bi süre afalladım belki de aldığı darbeyi eşit bir şekilde dağıtmadığı içindir orasını bilemem kask olarak görevini iyi yapıyor mu eps bir kaskla da düştükten sonra kıyaslama yapabilirim ancak kaskın peformans anlamında asıl kullanım amacı olası darbelerde kafatasını korumak içindir yani dediğiniz havalandırması, ayarlanabilir olması bunlar çoğu kaskta olan şeyler forumdaki çoğu kişi gezi ve spor amaçlı biniyor bisiklete yani yarışan sayısı azınlıkta o yüzden bizim için performans anlamında darbeye ne kadar dayanıklı olduğu önemli, materyal olarak çoğu kask markası eps kullanıyor prowell epu kullanıyor o yüzden darbe aldığında parçalanmıyor olabilir

epu ve eps hakkında kısa bilgi (alıntıdır):

epu:Expanded Polyurethane (Genişletilmiş Poliüretan), ayrıca PU olarak da kısaltılır. EPS’ye benzer. Yoğun, iyi ve eşdağılımlı bir yapıya sahiptir. EPS’den daha ağırdır ve daha katı bir izlenim verir. Birçok EPU ürünü Tayvan’da yapılmaktadır, çünkü toksik atık çıkaran imalat süreçlerine, tüm diğer ülkelerde yasak olmasına rağmen Tayvan’da -ne yazık ki- izin verilmektedir.

eps:Expanded Polistyrene (Genişletilmiş Polistiren) en sık kullanılan köpük türüdür.Kimyasal ve fiziksel özellikleri ile ilgili ayrıntıları buraya almayacağız. Ancak biz bisikletçileri esas ilgilendiren çevre yönünden bakarsak, kasklarda kullanılan EPS, genelde geri dönüştürülmez. Sebebi, kalite kontrolle ilgili sorunların bu durumda artmasıdır. Kasklarda kullanılan köpüklerin birçok türü olmasına rağmen, sert çapmalardaki etkin koruması, üretim maliyetleri, hafifliği ve dayanıklılığı sebebiyle EPS halen en çok tercih edilen malzemedir.

eğer merak eden olursa linkteki sayfayı okuyun derim
(link)

• Beğen
Tepkiler: sspl

wenom

Forum Bağımlısı
Tepki
672
İsim
rafet
Bisiklet
Diğer
Arkadaslar bende bu kaski dusunuyorum suan bu kaski kullanan varmi eksi ve artilarini psylasabilirmi oncesinde cok az kisi yazmis

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
benim kaskım cratoni.. görünüşü güzel renk tam istediğim gibi.. ön tarafta sinek böcek girmesin diye koruyucu tel var, arkada kırmızı ikaz lambası var.. sağlamlığı da su götürmez bi gerçek çünkü hakiki alman üretimi

tek eksisi fiyatı biraz pahalı ama en azından içim rahat. ayrıca bir kaza yaparsan ve bunun fotosunu gönderirsen aynı kaskın ikincisini %50 indirimle satıyorlar. bu güzel bi uygulama.

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.655
Çok şekil kask ama dikkat edin 500gr bu kaskla kaza yaptığınızda korur ama ciddi boyun Ağrı'sı çekersiniz. 200gr farkı az sanmayın.
Normal pahalı olmayan kasklar 300gr civarlarında olur. Pahalı ve yarış kaskları 150-200 gr aralıklarında olur.

black_isti

Üye
Tepki
0
İsim
sitem
Bisiklet
Mosso
arkadaşlar bende prowell f59 alacaktım ancak bulamadığım için cratoni c smart aldım malzeme kalitesi çok iyi değil gibi geldi bana sizce nasıl prowell le kıyasladığımızda?

erayeren

Üye
Tepki
1
İsim
Eray
Bisiklet
Diğer
Merhabalar,

Yakın zamanda yol bisikleti kullanmaya başladım ve haliyle kask ihtiyacım doğdu. Kaskları epey araştırdım ve ortalama 200 lira bütçe ayırarak Kask Rapido veya Giro kask modellerinden almaya karar verdim.

Kask Rapido ile Giro Foray veya Savant modelleri arasından hangisini önerirsiniz?

Veya almışken bütçeyi iki buçuğa katlayıp 550 liraya Kask Protone almak daha mı mantıklıdır?

Önerileriniz için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: bi adam
Tepki
1
iyi gunler gerek forum gerek internet uzerinden uzun arastimalar sonucunda sedona 325 te karar kildim simdi tek sıkıntım kask koca kafali oldugum icin dogru duzgun bir sey bulamadim soyle xxl boyutunda saglam bir sey varmidir kullandiginiz onerdiginiz ? guvenlik once gelince gelir benim icin para sıkınti degil onerilerine acigim onerdiginiz kaski link varsa atabilirseniz cok sevinirim

• Beğen
Tepkiler: Dr.Senih

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
Ben de takipteyim bu konuyu