Kaliper pistonunun tam geri çekilmemesi sorunu

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Berkay S. tarafından paylaşıldı.

1. Berkay S.

Berkay S. Insomnia 29"

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Başlıkta da belirttiğim gibi hidrolik frenle ilgili bir sorunum var . Arka hidrolikte bu durum . Normalde freni sıktıktan sonra piston diski sıkıp bırakır geri yuvaya çekilir ya ve kaliper yüzeyinde piston görülmez (üstten bakıldığında) ama benim arka kaliperde tam geri çekilmiyor pistonlar , grafik çizdim şöyle .

Görüldüğü üzere siyah çizgiyi yani kaliper hizasını taşan kırmızı bloklar pistonlar . Ayrıca fren kolunda sertleşme de mevcut . Normalde yumuşak olur siz sıktıkça güçlenir ya uygulanan kuvvet , arka fren kolu artık bu hassaslığını biraz yitirmiş durumda yani 10 iken 7 oldu o his . Fikri olan , aynı şeyi yaşayan kişiler yardım edebilirse sevinirim .

Ekli Dosyalar:

2. kafnun

kafnun Üye

Adı:
    Sefa Bulut
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    İlk sıkmadan sonra pistonlar rotora yaklaşır. Normal bir durum. Tamamen geri çekilmez pistonlar. Tamamen geri çekilirse, fren kollarını sonuna kadar sıkmanız gerekir.

Berkay S.

Berkay S. Insomnia 29"

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Fakat ön kaliperde durum öyle değil. Ön kaliperde disk ile kaliper arasındaki boşluk , arkaya göre daha fazla aynı zamanda.

İlginizi Çekebilir

IMG20160210221518.jpg
vee karşınızda ilk gıda incelemem. pek inceleme diyemem aslında. ürünümüz bu şirin görünümlü şey. şuan size boş gibi gözüküyor olabilir. çünkü boş. içindekileri ben yedim. tadı karışık meyvalı...
upload_2017-2-6_15-36-24.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...
IMG_20160426_171815.jpg
Merhaba arkadaşlar , bugun istanbul tıp fakültesinde halk sağlığı dersime girdim. Dersin bir kısmında su depolamak icin kullanilan plastik kaplarin hangi maddeden yapildigini ve bunu nasil...