Kaldırımdaki çukuru fark edemedim ve takla attım

Tepki
15
İsim
Delocan
Bisiklet
Bianchi
Merhaba arkadaslar Erzurumda dun aldigim kron xc150 bisikletimle yokus asagi biraz hizli iniyordum 4 mt ilerde cukur fark ettim ve arka frene bastim biraz da on frene sonra da :) kendimi hava da gordum ve yere cakildim ALLAH tan dengeli dustum sadece elim soyuldu ve dizim hafif soyuldu. Bisikletime bineyim dedim zincir sıkısmis zinciri kurtardim baktim teker patlamis ve goturdum servisine yaptirdim. Bu bana cok buyuk ders oldu hiz yok. Siz siz olun hizli gitmeyin ben olumden dondum .. asil sorumda kaldirimdaki cukuru kime sikayet edip yaptirabilirim tesekkurler.

20160613_205853.jpg

Scudo

pcmnyk

Üye
Tepki
25
dikkatli gitmek lazım ben yokuşlarda 50 km hızla gidiyorum şimdiye kadarda bişey olmadı.ama çok dikkat etmek gerekiyor.kaldırımda da hız yapılırmı bişey olsa kaçıcak yer yok.

Aenescan

Aktif Üye
Tepki
47
İsim
Abdullah
Ben düz yolda 50 ye çıkıyorum ama sorun o hızı güvenli yapmak. Yokuş aşağı kaldırımda hayatta hız yapmam

• Beğen
Tepkiler: firataltun6
Tepki
15
İsim
Delocan
Bisiklet
Bianchi
@Aenescan aynen oyle halen o korkuyu icimden atamadim bu bana guzel bir mesaj iyi bir ders oldu...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Oncelikle geçmiş olsun.
Ama kaldırımda bisiklet surmek yasaktır.bilmeni istedim.

Tepki
15
İsim
Delocan
Bisiklet
Bianchi
@Asusmune inanin hic birsey bilmiyorum.. dun aldim bugunde nazari diyelim. Ama su var ki arabalar her yerde park edilmis o yuzden cok tehlikli

@BF Okuru saolun ALLAH razi olsun .Bieaz oyle oldu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İnşallah en büyük kazan bu olur ama bisikletle dolaşırken çok uyanik olmak lazım.

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Geçmiş olsun dostum, ucuz atlatmışın. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

• Beğen

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Aenescan
Sen düz yolda hangi bisiklette 50 km. hıza çıkıyorsun. Bence hemen yarışlara girmelisin. O performansla dünya bisiklet yarışmalarında birinci olup gines rekorlar kitabına girebilirsin.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok geçmiş olsun. Allah beterinden korusun. Benzer kazayı ben yaptım ama çeneme dikiş attılar.

• Beğen

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@firataltun6
Açıkcası yıllardır bisiklet kullanıyorum, ne önerisi vereyim bilemiyorum. Ben hızlı bile gitmiyordum ön teker çukura girdi toparlayamadım. Nasıl düştüm, nasıl oldu ne oldu derken, baktım çenem kanıyor, oysaki çok derinmiş 6 dikiş attılar. Açıkcası bu kaza olayı öneriyle olmuyor, öneri olarak yavaş git diyoruz yine kaza yapıyoruz, dikkat et diyoruz yine olabiliyor. Ne desem ne denesem, dikkat etsemde olabiliyor. Akacak kan damarda durmaz misali. Hiç olmasın diye bir önerim yok açıkcası, tek diyeceğim, özellikle akşam turlarında daha yavaş, dikkatli, daha konsantreli sürmek gerek. Allah kaza bela vermesin diyelim. Sağlıklı sıhhatli, kazasız belasız bol pedallı günler dilerim.