Kal vidası düşmesi

Yasin Mutlubay

Aktif Üye
Tepki
80
Arkadaşlar Bugün Gündüz Yerindeyken Aksam Evin Önünde Pedala Bağlı Kalınca Sag Ayakkabımdan Spd Kal Vidamın Düstügünü Farkettim :( Forumda Bir Arkadas 6 Tane 6 Tl 4 Tane 5 Tl Yazmıs Ama Sıfır Kal 15 Tl :S Kal Vidasını Temin Edebilecegim Bir Yer Veya Buna Uygun Bir Vida Bilen Varsa Yardımcı Olabilirse Cok Sevinirim :) Simdiden Tesekkürler. Iyi Pedallar :)

Scudo

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
Kal vidaları civatacılarda havşa baş alyan civata adıyla bulunabiliyor.Tanesi otuz,kırk kuruşu geçmez sanırım.Bi araştırmanı tavsiye ederim.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Pedalın kendi vidası olması şart mı?

Ayakkabının altında bir plastik oluyor ilk alındığında. Plastik kapağa takılı vidalar var üzerinde. Pedalla birlikte ayrı vidalar da geliyor ve kali takınca 2 vida artmış oluyor. O vidalar eğer kale uyuyorsa (yani boyu falan yetiyorsa), bir gün buluşalım, elimdeki ayakkabının artan vidasını vereyim ben. Evde bir yerlerde duruyor olmalı, bugün-yarın bulabilirim.

• Beğen
Tepkiler: Yasin Mutlubay

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Buldum bile. Resim ekleyecektim ama makinenin şarjı bitmiş. Onun için telefonla çektim, idare edin: Bunların kafa genişliği, pedaldaki vidanın kafa genişliği ile aynı. (Ayakkabıdakiyle üstüste koyarak ölçtüm).

• Beğen

Yasin Mutlubay

Aktif Üye
Tepki
80
Serden Abi Yarın Bi Civata Satan Yerlere Bakayım Da Bulamazsam Haber Veririm :) Yardım Eden Herkese Tesekkür Ederim Bugün Pedal'da Kalınca Ayakkabı Deli Etti Beni Ya Ayakkabı Ya Pedal Diyerek Asıldım Yine Cıkmadı :D En Son Tornavidayı Kal'in Takıldıgı Yere Sokup Esnettim De Oyle Cıktı. Basına Aynı Olay Gelen Arkadaslar Olursa Aklında Bulunsun Tık Diye Cıkıyor :)

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Tamam o zaman. Elimde boş boş duruyor bunlar. İleride de işime kolay kolay yarayacağını zannetmiyorum. Bulamazsın ya da ederinden fazla isterler vs, konu üzerinden, özel mesaj falan... Ulaşırsın bir şekilde. ;)

• Beğen

Yasin Mutlubay

Aktif Üye
Tepki
80
Iste Bu Bilgi Süperdi :D Vida Buldum Ama Siyah Boyalı Ve Paslanabilen Bir Malzemeden Yapılmıstı Bu Yazıdan Sonra Alyan Çakısıyla Telefon Kulubelerini Bi Gezeyim Diye Düsündüm :D

Hüseyin Demirel

Daimi Üye
Tepki
80
vida vidadır pedal vidalarınında ayrı bişeyi olduğunu zannetmiyorum eskişehirdede kolayca bulunabilir yeniden arayanların dikkatine :)

Kir-pi

Forum Bağımlısı
Tepki
229
Bisiklet
Cube
Banada lazım bu vidalardan benmde iki tanesi birden kayboldu vidaların..

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Elimdekiler hala duruyor.

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kilit pedal olayına yeni başladım, geçenki turumda sol ayakkabıyı bir türlü kilitleyemeyince durup bir kontrol edeyim dedim.Bir baktımki kaller, ayakkabıdan çıkıp,pedalda takılı kalmış.Kallerin bir vidası düşüp kaybolurken diğer vidasıda pedalda kalmış.Tabi düşen vidayı bulmaya imkan yok.Bende tek vida ile sıkıştırıp yola devam ettim.Bir sıkıntısı yok,lakin tek vida ne kadar verimli olur tartışılır. Ben bu vidayı netten alayım desem,bir adı bir ölçüsü vs var mı?(bir kaç dükkana baktım ama aynısından yoktu.)

Onur Alp İNAN

Aktif Üye
Tepki
121
Bisiklet
Dahon
@-Skynet-

(link)

Aradığınız şey bu galiba. Bisikletçilerde bulabilmen mümkün olur. Hırdavatçılarda ben de çok aradım.

• Beğen
Tepkiler: -Skynet-

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Onur Alp İNAN
Aynen hocam,bir kaç hırdavatçıya sordum ama birebir olanını bulamadım. Farklı olanıda kullanmak istemiyorum.Ayakkabının altındaki mekanizmayı bozarsak ayakkabı boşa gider. n11den bulabilirsem bakalım ufak bir ürün alıp yanına koydurmaya çalışacağım..

Ayrıyeten burada uyabilecek vidalar varda kaç mm olanı almamız lazımdır acaba?
(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@(link)Arkadaşım ben yeni kal seti aldım.Eskisinin vidaları duruyor.İstersen 3 adet PTT kargo ile yollarım sana.Yalnız kargo
ücretini bilemiyorum tabi ki.Yada Samsun da tanıdığın biri varsa ona da verebilirim.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.462
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mühendis Sizin ki yol kali büyük ihtimalle arkadaşlar MTB kali için arıyorlar.

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mühendis
Mtb kali için arıyorum hocam,yinede sağolun. sh-56 mı neydi tam bilemiyorum modeli. Netten bakalım halledebilecek miyim. Vidaları satanı buldumda ölçülerini tam bilmiyorum,farklı farklı ölçülerde bir sürü vida var yukardaki linkte. Ayakkabıya alışana kadar,daha çık vida gevşetip kaybederim :D