Kafes; sadece misafiri ile birlikte.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Yaklaşık 10 gün önce balkon camına çarpıp içeriye girmeye çalıştı. Düştüğü yerden hiç yabancılık çekmeden elime geldi. O gün geç saatte hiç üşenmeden gittim bu kafesi aldım. Yalnız o gün bu gündür bizim 9 yıllık emektar hergele bunalıma girdi stres oldu tüy dökmeye başladı.:D Maalesef istemeyerekte olsa bu misafiri evden uzaklaştırmam gerekiyor. Kuşumuz çok uysal elden inmiyor ayrıca çok iyi alın ve kaş masajı yapıyor:) . Yine bir kaç küçük kelime kullanıyor. Alacak arkadaş hiç uğraşmadan evcil ve eğitimli muhabbet kuşuna sahip olacak. 10 gündür civarda bütün bina görevlilerine haber verildi ne yazık ki sahibinden ses çıkmadı. Kuş için elbetteki para istemiyorum sadece almış olduğum kafes bedeli 35 TL. Lütfen kuşa bakabilecek sahiplenebilecek kişiler teklifte bulunsunlar. Kafes içindeki aksesuarlarla birlikte verilecektir. Suluk,ayna,salıncak ve tünekler. Fotodaki havuz bizim hergelenin sanırım bunalıma girmesinin en büyük sebebide o:p . Evet kafes 35 TL dir. Sadece İzmir içi elden teslim edilecektir. Kuş ya da kafes tek başına verilmeyecektir lütfen bu konuda teklif yapılmasın.

http://b1111.hizliresim.com/r/j/kn47.jpg

http://b1111.hizliresim.com/r/j/kn74.jpg

http://b1111.hizliresim.com/r/j/kn7h.jpg[/IMG

Scudo

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
http://b1111.hizliresim.com/r/j/kn7h.jpg

Tepki
32
kuş ayrıca görebildiğim kadarıyla dişi ve erginliğe erişmiş ve dişilerin konuşuyor olmasıda büyük bir şans çok emek verilmiş bu kuşa

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
@volkan koç

Tam manası ile dişimi erkek mi anlayabilmiş değilim. Dişi olamayacak kadar iri yalnız iriliği türünden kaynaklıda olabilir, burun delikleri kahverengi koyu değil fakat açıkta değil. Yarın işi bilen birine gösterip emin olacağım.İşin kötü yanı fena alıştık kerataya ilk günler talibi çıksa ayrılması zor olmayacaktı ama şimdi çok zor gönlüm göndermemekten yana bu yüzden ilanı donduruyorum.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Kuş gördüğüm kadarıyla dişi, hatırladığım kadarıyla dişiler daha iri oluyor erkeklerden. Acaba şehir dışından alma şansımız olurmuydu, arabasıyla İstanbula giden gelen tanıdığınız oluyor mu , seneler sonra evcil bir muhabbetim olmasını çok isterdim?

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
@Hakan Yazman

Hakan bey, maalesef böyle bir imkan şu an için yok. Mayıs ayında Alanya'ya yerleşeceğim kuşumuz sağlıklı kalır sizde henüz bir kuş edinmemiş olursanız Alanya'da teslim edebilirim. Bu arada dişi kuşumuz yaklaşık 5 gündür veterinerde. Teşhis; Eş bulamama sonucunda ağır depresyon. :) Yanına bir eş arıyoruz. İriliğindenmidir nedir yanına konulan erkek kuşlar bir türlü yakınlaşmıyor. Kısaca eş bulana kadar bizi uğraştıracak kerata. :)

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
Erkek muhabbet kuslarinin, gagalarinin ustunde olan kisim mavi oluyor.Ýstisnai durumlar oldugunu da gordum ama disi diye düþünüyorum

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
@MuratHan

Çok teşekkürler, umarım kuşumuza güzel bir eş bulursunuz, yaşıda biraz geçmiş gibi ama :) Tipinden doğum yapmış gibi algıladım biraz bu arada...
Alanyaya gelecek olmanız ayrıca güzel haber, şimdiden hoşgeldiniz diyim o zaman :) ...

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Bu gün tabiri caizse bir mucize yaşandı. Kuşumuzun sahibi büyük bir tesadüf sonucu bulundu. Yaklaşık 8 gündür veterinerde tedavi gören ve kontrol altında olan kuşumuzu dün teslim aldık. Teslim alırken yanına konulan erkek muhabbet kuşunuda beraberinde almış bulunduk. Kuşların anlaşamadığını fark ettik ve erkek olan kuşu iade etmek üzere veterinere götürdük o sırada köpeğini aşılatmak için gelen bir bayanla kuşlar hakkında konuşmaya başladık. Hanfendi yaklaşık 20 gün önce kendi muhabbet kuşunun kaçtığından bahsetti, tarif ettiği kuş bizim kaçak muhabbet kuşuydu. İnanın 20 gündür bunalımda olan ve sürekli uyuyan kuş hanfendiyi görünce dirldi ve kafesten dışarı çıkmak için çırpınmaya başladı. Hanfendinin kuşu görür görmez ağlamaya başlaması ve kuşunda hastalıklı görünümden çıkıp bir anda dirilmesi görülmeye değerdi. Sonuçta mutlu sonla biten bir kavuşma olduğu için çok mutluyum. İlan kaldırılabilir. Bu arada kuşun sahibinin oturduğu ev bize yaklaşık 2 km mesafede. Bu küçük muhabbet kuşunun o mesafeyi kat edip bize yakalanması, hanfendi ile tesadüfen karşılaşmamız ve bunun sonucunda 20 gün sonra tekrar kavuşmaları büyük şans.