Kafam karıştı ne zormuş bisiklet almak ( limit 500 )

ercan_wrc

Üye
Tepki
1
Arkadaşlar merhaba

öylesine elektrikli motorsiklet mi alsam diye araştırırken en son spor olması açısında da normal bisiklet almaya karar kıldım.
Son durumda bütçem aslında 400TL ama evet 100 daha ver bak şu bisikleti al aradaki fark 100 lira ama şunları çok daha üstün derseniz max 500tl limitli bisiklet istiyorum.
forumda araştırdığım kadarıyla yazayım aklımdaki modelleri
Kron cx250 ( görünüş harika ) 500tl civarı
Carraro Ranger 450tl ( ortada amortisör var konfor için mi? kilitleme falan yapılıyor galiba yokuşlarda, birde ön frenler disk)
Bianchi montana D modeli var mesela ön-arka disk fren ortadaki amortisörü fiyatı 450tl civarı vs vs

yani amortisör olmalı mı olmamalı mı? disk fren mi yoksa V fren mi olmalı %80 şehir içi bineceğim. sağlam sonradan parça değişimi gerektirmeyecek bisikleti yormadan kullanmak istiyorum. siz ne önerirsiniz? teknik detaylardan anlayamıyorum ben kimisinde işte arkada 7 dişli eklettim diyen var kimisi bu bisiklet yoruyor diyen var,kilitlenebilir maşadan nedir ne işe yarar? gerçekten gerekli mi?

bana rahat şehir içi kullanacağım sorun çıkarmayacak sağlam bir bisiklet lazım yani 3 arkadaş almayı düşünüyoruz akşamları çıkıp gezeceğiz hafta sonları dağa ( piknik alanlara falan ) gitmeyi düşünüyoruz.

boy:1.75 kilo 88kg kaç jant oluyor?

cevaplayacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Scudo

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Dostum Kron XC250 görünüş olarak iyi ama 21 vites olması birde amörtisörünün kilitlenebilir olmaması dezavantaj. Çift amortisörlü modellere kesinlikle bakma, sadece ön amörtisörlü olanlara bak. Ön amörtisörün kilitlenebilir olması, açıkken arazide ve çukurlu, taşlı patika yollarda konfor, düz yolda ise kilitleyerek daha az güç kaybı ile sürüş sağlar.

Disk fren 2 çeşit; 1-Hidrolik, 2-mekanik. bahsettiğin modellerin disk frenleri mekanik, kesinlikle tavsiye edilmiyor. Hidrolik olsa tamam ama hidrolik disk frenler de çok pahalı ve senin bütçene uygun bisikletlerde hidrolik disk olmaz. Senin için en iyisi V fren, hem mekanik disk frenden daha iyi bir frenin olur, hem de bisikletinde gereksiz ağırlık yaratmaz.

İyi ve sana sorun çıkarmayacak bir bisiklet istiyorsan bütçeyi 600 -700 arasına çıkarmalısın. Yada mevcut bütçenle temiz 2.el modellere baksan daha iyi olur. Sıfır düşünüyorsan ve bütçeni de biraz arttırabilirsen Kron'un XC500'üne yada Carraro'nun 419 Grunge modellerine bakabilirsin. Bu bisikletler senin işini hayli hayli görür.

Son olarak, senin boyuna uygun bisiklet; 26 jant.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
(link)

bu arkadaşla aşağı yukarı aynı şeyi sormuşsunuz... ben de hep aynı şeyi söylüyorum zaten
o yüzden link'i verdim... farz edin ki aynısını yazdım =)

ercan_wrc

Üye
Tepki
1
Oğuzhan bey beni bayağı bilgilendirdiniz bu durumda krom almak ne derece doğru bilmiyorum. Alternatif bakıyorum salcano var.benim encok begendigim krondu birde carraro guzel ama pahali butcemi yukseltemiyorum. Sizce ne yapmaliyim?

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Dediğim gibi eğer bütçeyi biraz zorlarsan Carraro 419 senin uzun süre idare edebilecek bir bisiklet. İnternetteki fiyat bayiye gidince pazarlıkla biraz daha düşer.

Olmadı birde Salcano'nun NG650 modeline de bak. o da olmadı Kron XC250 yi alırsın, ilerde biraz daha paran olursa onu satıp daha iyi bişey alırsın. Mühim olan biyerden başlamak..

halil fatih akbaş

Forum Bağımlısı
Tepki
274
Bisiklet
Specialized
Benim şahsi, düşüncem eğer şehir içinde kullanacksanız amörtisörsüz ve 28'' bir bisiklet almalısınız mesela sedona 321 olabilir

• Beğen
Tepkiler: Tolga Günsezer

ercan_wrc

Üye
Tepki
1
arkadaşlar bugün bayilere gittim sormaya xc250 yok xc500 önerdi bayideki arkadaş, 2011 modelini buldum siyah-yeşil renk birde beyaz-mavisi vardı son olarak 575 liraya indi 5 taksitte yapacak ne dersiniz bu fiyata alınır mı? salcano ng650 için ise 450 lira dedi ama kron daha hoşuma gitti. ne dersiniz alayım mı?

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Xc250 yerine zaten XC500 almanız daha isabetli olur, fiyat da iyi gibi. Rengini modelini de beğendiyseniz alın derim.

ercan_wrc

Üye
Tepki
1
nette baktım fiyatları genelde 650-700 arası bende 575'e bulunca renge çok takılmadan alsam diye düşünüyorum. renk olarak dediğim gibi beyaz-mavi var birde yeşil-siyah var

http://www.konyabisikletpazari.com/images/kron%20/XC500_%20(21%20vites)tif.jpg

http://images.gittigidiyor.com/5498/Kron-XC-500-24-Vites-26-Jant-Dag-Bisikleti-13__54982841_0.jpg

yalnız resimdeki beyaz ile jant beyaz ama bayideki jantlar normal siyah. böyle birşey olması mümkün mü? birde alırken incelemem dikkat etmem gereken bişey varmı?
boyunu falan ne yapacağız? birde sordum telefonla sonrada boyu 26jant dedi başka etken varmı boyuna? bana yeşil-siyah daha güzel gibi geldi :)

Tepki
43
Bisiklet
Ghost
boyunu falan ne yapacağız?birde sordum telefonla sonrada boyu 26jant dedi başka etken varmı boyuna? bana yeşil-siyah daha güzel gibi geldi :)

Size bahsettikleri jant boyutu, zaten dağ bisikletlerinde sabittir, genel olarak 26''jant kullanılır ama boy olarak sizin kadro ( gövde ) boyuna bakmanız gerekecek.Eğer gövdesi size çok büyük gelen bir bisiklet alırsanız,inip-binerken,arazi sürüşleri yaparken ( dağ bisikletidir,hepimizin ihtiyacı arazi :) ) biraz zorlanırsınız çok küçük gelen bir bisiklet de asfalt yolda yorucu olabilir .Şahsen ben 1.74 boyundayım ve 18,5'' bir bisikletim var,o'nda çok rahat ediyorum belki düz 18'' olsa iyiydi ; ama size de 18,5'' falan tam olur kanımca. Bu arada bana sorarsanız renk olarak mavi-beyaz daha hoş şimdiden hayırlı ve de uğurlu olsun...

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eğer dediğiniz yeşil siyah bu ise yeşil - siyahı alın. 2012 yılı kadrosu sanki.