kafam karışık?

Rafet Ç.

Üye
Tepki
155
evet arkadaşlar bende salcano nova marka bir bisiklet var. disk frenli. geliboluya yeni yerleştiğim için bir bisiklet merakı oldu. salcano novayı alış maksadım eşimle beraber kullanabilmekti. çocuğumuz bisikletiçok seviyor ya benle yada onla binebilsin diye novayı tercih ettim. fakat günler geçtikçe gelibolu bana dar gelmeye başladı. kampçılığıda çok severim. malum gelibolu yarım adası bisiklet trekingleri için baya güzel bir yer. bende araştırmaya başladım heybedir, arka bagajdır araştırdım. sahip olduğum novayla böyle kısa 60-70 km.lik trekinler yapabilirmiyim? seleye takılan arka bagajlar kadro yaylı oldu için uygun olurmu.? teşşekürler.

Scudo

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Merhaba. Bence uygun olmayacaktır. Çünkü sizin ağırlığınız ile kadro yaylandığı zaman bagaj tekere sürtmese bile sallanacaktır. Birde bagajınıza yük eklediğinizi düşünürsek o da yaylanma ile bagaj aparatına ve sele borusuna ciddi baskıda bulunur. Ya sele borusunu kırabilir ya da kendi eklem yerlerinden kırılabilir. Çünkü max. yük kapasiteleri 12kg ile 15kg arasındadır. 10kg civarında bir yükün sürekli hoplayıp sıpladığını düşünürseniz hem sürüş güvenliği olmaz hem de kırılma olasılığı olur. Çözümü belki sabit ama eklem yerleri hareketli bir bagaj kullanarak yapabilirsiniz. Sürüş sırasında arka amortisörü de mümkün olduğunca sertleştirirseniz daha rahat olur..

(link)

• Beğen
Tepkiler: Rafet Ç.

Rafet Ç.

Üye
Tepki
155
@Serkan Hodancı

serkan bey öncelikle teşekkür ederim. bu bagaj tipine bir örnek verebilirmisiniz?

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Rafet Ç.

Fazla vaktim olmadığı için araştırma yapamıyorum şu anda. Görsel olarak cevap vereyim..

(link)

(link)

Büyük ihtimalle çok kullanışlı olmayacaktır ama en azından güvenli olacaktır..