Kafam Karışık fiyat/istek oranı tutmuyor

Tepki
6
İsim
Necati
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Canyon
Arkadaşlar öncelikle merhaba,

Sonrasında ise seçim konusuna gelelim: ) Dh de claudbutler sıcak fırsatlardaki konusu üzerine kaçırmış olmama rağmen onca sene sonra yeniden heveslendim.Bu forum ve çeşitli yerlere bakarak epey araştırmaya giriştim ki zaten hiçbirşey bilmiyormuş olduğumu da görmüş oldum şu an biraz daha bilgili olsamda üst akıllara ve yol seçme konusunda fikir alışverişine ihtiyacım var.
İlk olarak 400-500 TL derken baka baka fiyatı 800lere kadar çıkardım ve dün aldığım bir tavsiyeden dolayıda bir artırma aşamasındayım beni zorlayacak olsada.
Büyükşehirde yaşamıyorum o yüzden mevcut bayiler ve haliyle servisler kısıtlı sadece bianchi,carraro ve salcano.
Bianchi modellerini eliyorum.Hem pahalı hemde 26''jantlı genelde ve 28leri bine yakın ve aşıyor,birde nedense pek öneren yok sanırım bizim çocukluğumuzda kalmış efsaneliği yada biz çocukken öyle geliyordu: ) Carraro bayiside mevcut fiyatlardan 50 tl indirim yapıyor peşin alımda sportive 224 ü 800Tl ye 221 ide 750TL ye alabiliyorum.Salcano bayiside hiç indirim yapmıyor modellerde liste fiyatı neyse odur diyor zaten bunlar peşin fiyatı diye de ekledi:)
ilk sorum sportive 224(daha yakınım) ve 221e muadil ve donanım olarak öne geçicek salcano modeli var mıdır?
Anlayacağınız üzere dağ bisikleti istemiyorum ve ng650 de alıp lastik değiştirmekte tercihlerim arasında bulunmuyor.Bisikleti haftasonu olur boş vakitlerim olur gezmek ve keyif amaçlı istiyorum.Karadenizdeyiz malum eğimde fazla bulunduğum şehirdede kendi evimin çevresindede epeyce rampa ve yokuş mevcut ki bazıları çok dik.
Bu konuyu Dh den uzman bir arkadaşımıza da mesaj yoluyla belirttim.Onun dedikleri de çok ayrı bir bakış açısı kazandırdı.Onunda demesine göre kendinizi 2 marka arasına kısıtlamanıza gerek yol halihazırda alacağınız bu markalar size sadece kurulum ve ilk bakım hizmeti vereceklerdir.Onun dışında çok bir getirisi olmaz.Kendi kişisel tavsiyeside düz maşalı bisikletlere yönlenmem konusundaydı.En az 1.5 kg kazanırsınız ve bisiklet rijit olur.Dağ bayır için zaten dağ bisikletleri var ve tavsiye ettiği modeller sedona 310 ve fuji 2.1 di.Bunlara baktım yalnız bunlar bin tl civarı ve üzerinde buda benim bütçemi aşıyor.Bunu da belirtmem üzerine şöyle bir öneride bulundu ki gayet mantıklı duruyor sportive 224 alıp kilitli maşasını hiç kullanmadan satıp, düz maşa alıp onla değiştirmek daha ekonomik olur.
1.Bine çok yaklaşmadan f/p düz maşalı önerileriniz olabilir mi başka?
2.Sat/al/tak maşa yöntemide bu işe yeni gireceğimden beni uğraştırır gibi duruyor ona ne dersiniz?
3.Hiç uğraşma kilit maşa kalsın şu şu başka modellere bakabilirsin mi dersiniz.?(224 ve 221 harici model belirtirseniz sevinirim :)
4.Bütçeni artıracaksın düz maşa için yapcak birşey yok mu dersiniz?
5.1.70 boyundayım kadro olarak sınırdayım.O yüzden birde bu sorum var 18 mi 19 mu 20 mi hangisi daha ideal olur?
Sorularım bu çerçevedir fikir beyanederseniz çok sevinirim : )

Scudo

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
vites sistemleri tourney < altus < acera < alivo diye gider en alt sınıftan kaliteliye doğru.
salcanoyu netten alıp bayisine kurdurusun fiyat avantajın olabilir. cs40 alabilirsin. salcanoda üst seviye düz amaşa yok. zaten çoğunda önde illaki amortisör var.

servis benim için çok önemli diyorsanız oradan alabilirsiniz.

ayrıca 224 ü gitti gidiyordan alırsanız 50 tl bonus veriyor. o bisikletçi arkadaş o yüzden 50 tl indirmiştir sıkıştırın isterseniz biraz daha. yada internetten alıp kurdurabilirsiniz. taksit avantajınız olur.

Ahmet Keçeci

Aktif Üye
Tepki
62
Bisiklet
Salcano
Ben 5e cevap veriyim. Forumda bakarsan sabit baslik olarak boy meselesi var. Kendi boyun kadar bacak boyun da önemli. Yine de iki seçenek arasinda kaliyorsan bayiide iki secenegini de deneyip karar vermen :)

MT15i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Tepki
6
İsim
Necati
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Canyon
@Hamit E.

hocam o bayi sırf bisiklet satan bir yer değil ticari dükkan beyaz eşya,mutfak gereçleri vs da satıyor haliyle anladınız durumu öyle internet bilen eden biri gibide durmuyor zaten dükkan bianchi dolu:) kadro olarak da boyunuzu firmaya söylüyormuş onlar gönderiyormuş zaten sportivelerde 2 çeşit kadro var diye biliyorum.O esnafada birşey diyemiyorum çünkü aşırı iş yapan bir şehir değil öyle ve bisikletede sadece ürün olarak baktığı için zorlamamla yüzde 5 inerim dedi 50 indi sonra kazanmıyoruz kendi karımdan veriyorum felan dedi de doğrudur o yüzden birşey demiyorum 100 inseydi çok güzel olacaktıda ne diyelim :)

@Ahmet Keçeci

hocam bazı tablolarda 18-19 bazısında 20 çıkabiliyorum çeşitli link ve tablolardan ama burdakine tekrar bakayım.

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
markaların websitelerinde nerelerde satış ve servisleri var yazıyor önce ona bak sonra alacağın markaya karar ver. salcano heryerde vardır satış servis.

kadro boyu olarakta 18 ve altı yeterli olur. sele borusundan ayarlarsın kendini. çok sıkıntı değil.

Tepki
6
İsim
Necati
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Canyon
şimdi birde şöyle bir soru çıkıyor citys40 demişsiniz misal bunla kıyaslarsak carraroları hangisi daha baskın gelir.?hocam modeller varda kıyaslamayı donanımları ve kullanıcı yorumlarını tam bilemediğimden marka/model soruyorum vitesleri yazmışsınız mesela not aldım onu.18 ve altını ideal olarak bakıcam kadro olarak sağolun.

dipnot:genel olarak maddeli yazdığım sorular devam etmektedir arkadaşlar: )