Kafada kek gibi durmayan kask istiyorum...

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Arkadaşlar slm.

Benim kaskım kafamda tabiri caizse "kek" gibi duruyor. Yani kafamın üst kısmında sonradan monte edildiği her halinden belli köpük helva gibi. :D Biri yazlık (ked)diğeri kışlık(no-name) iki kaskım var ama ikisi de bu konuda birbirinden geri kalmaz. :eek: . Bu konu keyfe keder bir şey ama yine de yardımcı olmak isteyenleriniz olacaktır. Zevk sahibi mtb ciler vardır mutlaka:D :cool:

Kafamda kek yada kaz gibi durmayacak bir kask modeli araştırıyorum. Yani şöyle zarif ama işini de görecek bir şey istiyorum. ;) Marka ve fiyat saplantım yoktur. (Çok pahalı olmama saplantım vardır:D )
İlgisi, bilgisi ve önerisi olanları dinliyorum. :)
Herkes kaskını ortaya bir döksün de görelim.. :cool:
Selam ve sevgiler.

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Mesut Abi ne yazık ki çok zor bir soru bu :(. Çünkü biraz kafa yapısıyla da alakalı olmakla beraber, kafada en kibar duran kasklardan birisi KED Spirit :) Yani senin kafandaki kaskın... Üzgünüm ama bu sefer benden pek iyi fikirler gelmiyor :(.

acumur

Forum Demirbaşı
Tepki
563
Trek marka kasklarda sanki daha bir dediğinize uygun duruyorlar.Model olarak güzeller bence.

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
basliga cok guldum soyle bi dusundum de benim kask da ayni kek:D :D ironman abim koparmissin yine ortaligi:D :D :D

msconfig

Forum Bağımlısı
Tepki
780
@edi55

abi bende kendi kaskima kotu dicektim ama bunu gordukten sonra :D sanki karpuzu ikiye kesip :D yanlis anlama sadece saka yapiyorum :)

saka bi yana arkadasimizinda dedigi gibi kafa yapisi cok onemli gidip deneye deneye almak lazim, gorup begeniyoruz sonra taktigimizda yine kek gibi duruyo tabiri caizse :)

• Beğen
Tepkiler: Ender Alıcıoğlu

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Şimdi durumu bir de fotoğrafta görelim..
http://i106.photobucket.com/albums/m265/ymgirgic/Bey02-1.jpg

Ensoldaki benim. Ve benim kafamda ise size bahsettiğim KEK görüyor.
Soldan ikinci arkadaştaki kask, kafaya güzel oturmuş gibi ve biraz da zarif gibi ancak onda da iki adet BOYNUZ var sanki.(ilgili arkadaşımı tenzih ederim)
Soldan üçüncü arkadaşımın kaskı ise uzaktan göründüğü kadarıyla yarım şak(dilim) KARPUZ dan çok da farklı değil.
Soldan dördüncü arkadaşımın kaskını önden bakınca gözüm biraz tutuyo gibi sanki. Aynı kaskın başka açıdan bir fotosunu aşağıya alıyorum şimdi..
işte:
http://i106.photobucket.com/albums/m265/ymgirgic/Bey18-1.jpg
yukardaki fotoda da takip edileceği üzere sayın arkadaşımın kaskı da arkadan bakılınca başka bir tür KEK mesela. metalik KEK gibi görünüyor.
Sağdan ikinci kask dedenin kaskı olup, o kask hakkında yorum yapmıyım. Ama mümkünse almıyım da:D
Sağdan birinci kask ise, İNŞAAT KASKInı da andırıyor, ikinci dünya savaşında SS askerlerinin kullandığı motosiklet kasklarını da bir nebze andırıyor.

yani bilmiyorum..
Eldeki veriler bunlar.. tamam kafanın şeklide önemli olabilir. ancak benim kafam üçgen yada beşgen falan diğil. bildiğimiz normal küreyi anımsatan bir formatta kafa işte. yani kimin kafası mükemmel bir yuvarlaklığa sahip ki zaten.. neyse.. :cool:

Mümkünse bana fotoğraf getirin arkadaşlar. Arasından en güzelini beraber seçelim. Hepimiz o dünya güzeli kasktan kullanır ve gerekirse hepimiz yakışıklı görünürüz..

Emeği geçenlere ve geçeceklere şimdiden teşekkürler..

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
kaskların hepsi kek gibi duruyor:D en büyük bizim uninin dağıttığı kasklardır ama. padişah sarığı gibi duruyor kafada :D
ben takmaya utanıyorum:D bakın :
(link)

mesut abi senin kask çok orjinal duruyor yakışıyor bide sana bence kaskına haksızlık yapmış olursun:rolleyes:

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Merhaba arkadaşlar.

Ya lütfen yapmayın arkadaşlar, şu kask konusunu açman Mesut'cum ,hiç iyi olmamış. :boese157:

Ben de bizim kasklar pasta kalıbı, gibi duruyor sanırdım.:eek: Meğerse herkeste aynı problem varmış. Bazısında kek gibi, bazısında karpuz gibi, bazısında lahana gibi. :eek: :eek:

Ya allah aşkına yapmayın, Hanımı daha kask takmaya zorla ikna etmişken , :p şimdi bu yazıları ve resimleri görüp gene vaz geçecek valla.:mad:

Pasta kalıbı gibi, kaskı takmaktan. Yani bu konu yanlış bir zamana denk gelmiş. Napcam artık bilinmez. :D :D

Hepinize neşeli, kek gibi kasklı günler dilerim.

Hoşçakalın.

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@Ender Alıcıoğlu

Ender Bey yoooooo.. :)
İster pasta kalıbı olsun, ister su böreği tepsisi gibi farketmez. Kask takmadan olmaz.
Hem ben keki kafamda taşımaktan hoşlanmıyor olabilirim belki ama kek yemeye bayılırım... :D Hele üzümlü keke hiç dayanamam:D

Selam ve sevgiler..

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Konu muhteşem:D...Başından beri gülüyorum:p...
Güzel bir konu ayrıca...Ve ben o bahsettiğiniz "kek"ler yerine, gidip kesmece bir "karpuz" aldım...:D:D:D

Biraz kullandığım tarz, birazda diğer "kek" tarzı kaskları bir türlü sevemediğim için aldım bu "karpuz"u...Ama çok seviyorum şeklini, şemalini, rengini...:p

Buda TAXI'm, Karpuzum ve ben...:D:D:D
http://img292.imageshack.us/img292/5867/karpuzvebenwg1.jpg

• Beğen
Tepkiler: Aydın ve semrta

smhcnr

Aktif Üye
Tepki
29
Selam,

Son günlerde Uvex ile ilgileniyorum. Türkiye distribütörlerini buldum fakat biraz pahalı geldi, ancak oldukça güzel kasklar var. Ben "Wing RS 501" (ürün kodu:41.0.155.3515) ve supersonic GT (ürün kodu:41.0.756.2015) beğendim. Enseye doğru biraz uzadıkları için tam kek gibi durmuyor. Ancak deneme imkanı da bulamadım. Çünkü sipariş üzerine geliyor. Fiyatlar yaklaşık 100 EUR civarında.

İsterseniz bakın derim. Kolay gelsin.

(link)

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
Selam
Bir de şu(link) bakın bakalım..
Biraz pahalı ama hak ediyor..
Selamlar

nebileyimulan

Daimi Üye
Tepki
49
alican senin kaskı beğendim nerden aldın acaba söylersen mutlu bahtiyar bi insan olurum el öpenlerinde çok olur:)

msconfig

Forum Bağımlısı
Tepki
780
@gürsel

gursel abi evet bu kaski yakindan gorup baktim kafama taktim ama biraz insaat kaski gibi geldi bana :)
kaliteli oldugundan eminim eline alinda belli ediyor kendini ama garip geldi :) e tabi birazda zevk meselesi yani, kimi begenir kimi begenemz dimi

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@Alican

Önemli olan sevmek, sevebilmek..
Kirpi yavrusunu ne diye severmiş bilirmisiniz.. :rolleyes:
Pamuk yavruuuum, pamuk yavruuuuum.. diye...:D

Ama gerçekten senin kaskın kafada kek gibi durmuyor.
Çünkü o gerçek bir karpuz.. hemde kabukları koyu yeşil, çekirdekleri küçük kahverengi olanlardan..;)
Neyse dedim ya.. önemli olan sevmek.. Gerisi önemli değil..
Konuya katkıların için candan teşekkürler.. Kazasız mutlu pedallamalar.. :) :) :)

• Beğen
Tepkiler: semrta

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@gürsel

Ustam, baktım...
İlgine teşekkürler..
Ancak bir görüşte aşık olamadım.. niye bilmem.. belki biraz balık(yada balina:D ) etinde de ondan galiba:D

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
@msconfig

bu kaska beraber bakmistik dimi msconfig.. guzel kask ama bu kadar parayi verdikten sonra met almak daha mantikli bence tabi zevk isi bu..

• Beğen
Tepkiler: nebileyimulan