kadroya bisiklet pompa yeri yapımı.

soner kalaycıoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
946
İsim
soner
Başlangıç
1968—69
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
arkadaşlar,malumunuz pompalar pahalı ve çabuk bozulan nesneler.eski bisikletlerde pompa yerleri düşünülmesi güzel bir şey,neden yeni bisikletlerde bunlar yok merak ediyorum.3 tl'ye aldığım pompaya üst kadro altında(elimle bisikleti üst kadrodan tutabileceğim şekilde aşağıdan ayarladım) bir tutacak yaptım.
malzemeler:1-eski bisiklet iç lastik sibobu(bu sibop,pompa arkasındaki şişirme hortumuna sanki teker şişirme durumuna uyuyor..2-2 adet ön teker plastik çamurluk kadroya montaj metali ve vidası(bu vida tesadüfen pompa şişirme hortumu giriş deliğiyle aynı olması,pompayı çevirerek sabitlemeye ve sallanmadan seyehata elveriyor..3-iç lastik sibobunun metale montajı için uygun vida.4-2adet doğalgaz borusu 3/4 lük bağlantı kelepçesi.(ben bağlantı vidasız bulamadım,vidasını zorda olsa çıkartabildim)
montaj;bu kelepçelerde plastik aksam bulunuyor,fakat çamurluk metal aksamı araya giremedi,ben eski bisiklet iç lastiği ile kadro koruması sağladim.uygun mesafede kadroya montajı sağlanır.çamurluk metal aparatı kadroyla kelepçe arasına sıkılanır.bu metal aparatın orta kısmından vidalama yapılarak,bisiklet taşınmasında pompa altından değil kadrodan tutulması sağlanır.selamlar,saygılar..

Dosyalar

Scudo

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@soner kalaycıoğlu
Araziye girince fazla sarsıntıdan dolayı düşme yapıyordu son kullandığım (90'lı yıllar falan). Belki bu yüzden artık yoktur; tahmin sadece...

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
sele tarafındaki kelepçeye dikkat bacak kesebilir. elinize sağlık.
bunu sele altındaki kadro kısmına sabitleseniz belki daha portatif olabilir

aknorl

Daimi Üye
Tepki
848
İsim
akın oral
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bisiklete mudehale etmek yerine sıkı bağlanan sırt çantası baha iyi bir çözüm bence.