kadronun rengi değişiyor gibi

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
beyaz olan kısımlar sararmaya krem rengine dönmeye başladı. ne yapıp rengini koruyabilirim.

Scudo

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@özcan parlakoğlu

Güneş ışığından UV ışınlarına karşı kadron üzerindeki vernik vukametli olmayabilir, bu yüzden tavsiyem oto kaporta koruma ürünlerinden silikonlu pasta-cilaları kullanman olacaktır.

Cem Coşkun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.502
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Üstelik güneşe de hiç maruz bırakmadım bisikleti. Kadro biraz daha yıpranınca komple boyatmayı düşünüyorum.

sadık özer

Forum Demirbaşı
Tepki
158
Bisiklet
Beldeyama
@Dogukanaksu
nerde bulabiliriz nasıl kullanılır?

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@sadık özer

Benzin istasyonları ve büyük alışveriş merkezlerinin oto aksesuar bölümü ile oto sanayilerinde bulabilirsiniz.

emre ersoy

Forum Bağımlısı
Tepki
509
İsim
Emre
Bendede olmustu bi aralar sanırım gress yağı lekesiydi sıvı ovma kremi ile temizledim birşeyi kalmadı..

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
sadece şu ürünü kullansam yeterli olurmu?

(link)

pasta denen ürünler çizik kapatmak içinmidir?

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@özcan parlakoğlu

Bu ürün oldukça güzel ve hesaplı bir üründür. Pasta-cila yani sadece yüzeysel çiziklerin giderilmesinde ve sonrasında yüzey üzerini parlatarak toz ve su tutmaması ile ön plandadır. Örneğin kadro üzerindeki giysilerimizin fermuar çizikleri, ufak çaplı sürtünmeler için etkilidir, çizikte kapatmaz sadece dediğim gibi sadece başka objelerden boya üzerine çıkan renkli çizikleri çıkarır, fakat parlatma ve yüzey açısından güzel bir üründür diğer emsalleri gibi kısa sürede niteliğini yitirmez.

Taner Rona

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Bianchi
ben slikonsuz carpex pasta kullandım bir ara...kadrom mat siyahtı önce pastayı iyiyca yaydım ve bezle nerdeyse yarım saat ovdum (küçük bir alandı baya ovdum)
sonrada üstüne kaporta cilası yaptım

sonuç...küçük çizikler yok oldu..biraz daha derin çizikler(ağaca dayamıştım) tamamen yok olmadı ama azaldı gibi birşey daha zor belli oluyorlar :)
ve o bölgede elinizle dokununca bile değişik bir his vardı daha parlak -daha canlı ve 1-2 aydır hayla aynı etki sürüyor...

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
(link)

bu ürün için ayriyetten pasta almam gerekiyormu? tek başına kullanımında sadece parlaklıkmı verir? çizik kapatırmı?

ali tekintüre

Daimi Üye
Tepki
137
Bisiklet ve kullanıcısı doğa dostudur,olmalıdır.bu tarz ürünlerden uzak durmakda fayda var.nasıl olsa yıpranacak herşey,tadını çıkarmalı süsünü değil.iyi günler.

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
nasıl olsa yıpranacak diyerek ayakkabınızıda boyamayın, evinizide badana yaptırmayın niye yaptırıyorsunuzki, hatta evinizin tozunuda almayın ertesi gün yine tozlanacak, böyle pislik içinde yaşayıp gidelimmi? yıpranmayı geciktirebiliyorsak bunu neden yapmayalım? belki sizin maddi durumunuz çok iyi olabilir, her sene bisikletinizi yenileyecek imkanınızda varolabilir, ama burada zar zor bisiklet alıp gözü gibi bakan, eskidiğinde yenisini yerine koyamayacak insanlarda var bunu unutmayalım.

"Nasıl olsa yıpranacak" mantığını nasıl kabulleniyorsunuz anlamıyorum, nasıl olsa birgün öleceğiz, yaşamayalım o halde?

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Ben sonax ın cilasını kullanıyorum bisikletim 2008 model 0 gibi oluyor, tabi bu sizin işinize yararmı yani kadrodaki sararmış kısımları giderirmi yada önlermi kesin bilmiyorum ancak ben çok memnun kaldım, renkler daha canlı parlak ve dokunulası bir yüzey oluyor. Cila makinası olsa daha güzel sonuç alınabilir elle yapmak biraz uğraştırıyor. Bence bisiklette temizliği titizliği seven herkesin yapması gereken bir uygulama. Cep telefonumla çektiğim ufak bir örnek vereyim :rolleyes: ;

(link)