Kadronun içinden kablo geçirmek

BurakCan

Aktif Üye
Başlık
14
Tepki
89
İsim
Burak Can
Bisiklet
b'Twin
iyi akşamlar,

fren ve vites kablolarımı kadronun içinden geçirmek istiyorum,kadrom bunu desteklemiyor. kadroyu deldirerek vs. bunu yapabilir miyiz?

tolga1976

Forum Bağımlısı
Başlık
132
Tepki
2.402
@BurakCan

Evet yapabilirsin.. Ama deliği nereden açacağın çok önemli.. Ağrlığın en az adoklandığı bir yerden açmalısın deliği.. Ben daha önce yapmıştım eski kadroma.. Kadro eski ya deldim doya doya:D .. Hatta çeki demirinide delip dinamo monte etmiştim.. Sonra param oldu alü kadro aldım... Onu delmesim ama:D

BurakCan

Aktif Üye
Başlık
14
Tepki
89
İsim
Burak Can
Bisiklet
b'Twin
  • Başlık sahibi Başlık sahibi
bende alıp elime delmekten korktuğum için sordum :D

bisikletim sd711 nerelerden delmem tavsiye olunur? görüntü açısından sorun olur mu?

Hakan Durmuş

Daimi Üye
Başlık
7
Tepki
219
Bana kalırsa daha büyük sorunlarla karşılaşmamak için hiç yapmayın.Herşeyin orjinali güzeldir.

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Başlık
144
Tepki
1.428
Bisiklet
Salcano
@atahan07

gecen hafta ıcınde sele ayarı fılan ugrasıyodum rahatsız edıyordu en son koptu kelepcesı :D mecbur arasına bısey sıkıstırıp dewam ettım bısıkletcıde sele borusu cıkmadı yerınden anahtarla zorladık vs. yaptık bu seferde anahtarın alumınyumu ezmesı sonucu yerıne gırmedı mafettım kısacası bencede calısıyorsa kurcalamayın :D

BurakCan

Aktif Üye
Başlık
14
Tepki
89
İsim
Burak Can
Bisiklet
b'Twin
  • Başlık sahibi Başlık sahibi
evet, haklısınız arkadaşlar. en iyisi yapmayayım, ilerde garantisi bitince ve kadro eskiyince denerim :D

teşekkürler

enderyigit89

Daimi Üye
Başlık
24
Tepki
94
@Atahan Akıllı
güldürdün valla beni yav:D haklısın
dayanım bakımında zayıflıyacaktır. çok ağır şartlarda binmiyorsan problem olmaz ama yinede azcık fizik bilgisi olan birine sorduktan sorra del:in:

Başlık
0
Tepki
0
İsim
Mehmet Ali Kırmızıgüler
Bisiklet
Mosso
Herkese Merhaba, geçen gün arka frenin teline gres yağı sürmek istedim ve kadronun içine entegre olan teli kabloları çıkardım ve yağladım ancak, geri takarken telin dışarı çıktığı delikte kabloyu tutan bir aparat var, saatlerce uğraştım onu tekrar yerine takamadım. En son bisikletçiye gittim hoş, onlarda takamadılar ve o parçanın yerine oraya bir plastik parça koydular. Şimdi fren tutuyor ancak eskisi kadar hassas bir tepki alamıyorum. Koydukarı plastik kadrodaki deliğe uyumlu olmadığı için haliyle biraz oynama/esneme oluyor. Pabuçlar jantı tam kavramasına rağmen fren kolunu rahatça sonuna kadar esnetebiliyorum. Bahsettiğim parçayı oraya nasıl takacağımı bilen varmı? yada oraya uyumlu başka bir parça bulabilirmiyim? Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler. Bahsettiğim parça
Bu videodaki 46. Saniyede gösterilen parça. Ancak bundan farklı olarak benimki vidalı. Parçayı yerine oturttuğum zaman içine kaçıyor. İçine kaçırmadan tutsam bile vidasını sıkamıyorum.

Berkgmsy

Yoğurdun tikveşli si bisikletin 105 lisi
Başlık
4
Tepki
75
İsim
Berk
Bisiklet
Salcano
Selamlar buyuk bir sikintim var bunun çözümü forumdan cikar diye düşünüyorum kadro icinden gecen tel sistemim var tel degisimi yaparken telin ustunde kaymayi saglayan ufak silikonumsu malzemeyi biliyorsunuz teli disari dekerken o üstündeki madde sürtüp siyirdi ve hepsi ic kisimda kaldi acmata ugrastim ama sıkışıp cok sert biseye donusmus tığ ve çuvaldız tel kanalina girebiliyor ancak uzinluyi yetersiz bunlara benzer uzun bukulmez tel gibi bir malzeme nerden bulabilirim veya baska bir cozum onerisi olan varmi

Başlık
0
Tepki
0
İsim
Kerim
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba konuyu hortlatayım, ben fren telini kadronun içinden geçirdim, önce delikleri küçük açtım sedece teli geçirdim, fakat kabloların başları deliklere tam oturmadığı için geremedim ve yay fren kolunu geri bırakmadı, ben de delikleri biraz daha yütüp kabloyu tek parça yaptım kadronun içinden telle birlikte kabloyuda geçirdim bu sefer oldu. Eski kablo tutma başlarını da demir tesresi ile kestim, zımparaladım, ojeyle de boyadım orijinal gibi oldu. Şimdi sırada vites telleri var ama önce kadrodaki deliğe takılan kablo tutucuyu bulmadan yapmak istemiyorum, eğer elinde o parçalar olan varsa yada adını bilen varsa yazarsa sevinirim, hiçbir yerde bulamadım.

Yukarı Alt