Kadronun içinden kablo geçirmek

Konu, 'Frenler' kısmında BurakCan tarafından paylaşıldı.

1. BurakCan

BurakCan Aktif Üye

Adı:
    Burak Can
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    iyi akşamlar,

fren ve vites kablolarımı kadronun içinden geçirmek istiyorum,kadrom bunu desteklemiyor. kadroyu deldirerek vs. bunu yapabilir miyiz?

2. tolga1976

tolga1976 Onursal Üye

Seviye:
    Evet yapabilirsin.. Ama deliği nereden açacağın çok önemli.. Ağrlığın en az adoklandığı bir yerden açmalısın deliği.. Ben daha önce yapmıştım eski kadroma.. Kadro eski ya deldim doya doya:D .. Hatta çeki demirinide delip dinamo monte etmiştim.. Sonra param oldu alü kadro aldım... Onu delmesim ama:D

BurakCan

BurakCan Aktif Üye

Adı:
    Burak Can
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    bende alıp elime delmekten korktuğum için sordum :D

bisikletim sd711 nerelerden delmem tavsiye olunur? görüntü açısından sorun olur mu?

4. Hakan Durmuş

Hakan Durmuş Kıdemli Üye

Seviye:
    Bana kalırsa daha büyük sorunlarla karşılaşmamak için hiç yapmayın.Herşeyin orjinali güzeldir.

5. Atahan Akıllı

Atahan Akıllı Bisikletkolik

Seviye:
    bir çin atasözü neder;çalışıyorsa kurcalamayın.:)

Aytaç Biber, Doruk Atay ve sonEr´´ bunu beğendi.
  6. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    gecen hafta ıcınde sele ayarı fılan ugrasıyodum rahatsız edıyordu en son koptu kelepcesı :D mecbur arasına bısey sıkıstırıp dewam ettım bısıkletcıde sele borusu cıkmadı yerınden anahtarla zorladık vs. yaptık bu seferde anahtarın alumınyumu ezmesı sonucu yerıne gırmedı mafettım kısacası bencede calısıyorsa kurcalamayın :D

BurakCan

BurakCan Aktif Üye

Adı:
    Burak Can
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    evet, haklısınız arkadaşlar. en iyisi yapmayayım, ilerde garantisi bitince ve kadro eskiyince denerim :D

teşekkürler

8. enderyigit89

enderyigit89 Kıdemli Üye

Seviye:
    güldürdün valla beni yav:D haklısın
    dayanım bakımında zayıflıyacaktır. çok ağır şartlarda binmiyorsan problem olmaz ama yinede azcık fizik bilgisi olan birine sorduktan sorra del:in:

9. Mehmet Ali Kırmızıgüler

Mehmet Ali Kırmızıgüler Yeni Üye

Adı:
    Mehmet Ali Kırmızıgüler
    Bisiklet:
    Mosso
    Herkese Merhaba, geçen gün arka frenin teline gres yağı sürmek istedim ve kadronun içine entegre olan teli kabloları çıkardım ve yağladım ancak, geri takarken telin dışarı çıktığı delikte kabloyu tutan bir aparat var, saatlerce uğraştım onu tekrar yerine takamadım. En son bisikletçiye gittim hoş, onlarda takamadılar ve o parçanın yerine oraya bir plastik parça koydular. Şimdi fren tutuyor ancak eskisi kadar hassas bir tepki alamıyorum. Koydukarı plastik kadrodaki deliğe uyumlu olmadığı için haliyle biraz oynama/esneme oluyor. Pabuçlar jantı tam kavramasına rağmen fren kolunu rahatça sonuna kadar esnetebiliyorum. Bahsettiğim parçayı oraya nasıl takacağımı bilen varmı? yada oraya uyumlu başka bir parça bulabilirmiyim? Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler. Bahsettiğim parça Bu videodaki 46. Saniyede gösterilen parça. Ancak bundan farklı olarak benimki vidalı. Parçayı yerine oturttuğum zaman içine kaçıyor. İçine kaçırmadan tutsam bile vidasını sıkamıyorum.

İlginizi Çekebilir

07thighs1-articleLarge1.jpg
1-Vücudunuzdaki büyük kas gruplarını çalıştırır. [ATTACH] Vücudunuzdaki en büyük kas grupları bacak bölgesinde bulunur. Böylece bacak kaslarının çalışması ve güçlenmesi yağ yakım hızınızı...
image.jpg
1 haftalık çalışma sonrası roller Yaptım. Profil demirler, akıllı Alman rulman yatakları ve rulmanlar, rulmanlı merdaneler ve gerginleştirilmiş makine zinciri ile Bayır tadında Sürüş zorluğu :)...
upload_2016-12-15_15-4-44.png
Hatırlarsınız, geçen yılın Aralık ayında Recovery nabızdan bahsetmiştim (*). Kısaca hatırlamak gerekirse; bir intervalin sonunda pedala basmayı bıraktığımızda nabzımızın ne kadar hızlı düştüğüyle...