Kadronun Ana Malzemesi Nedir? Yardım.!

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
iyi günler öncelikle konumu okuduğunuz için teşekkürler.bir kadronun çelik-aliminyum-karbon oldğunu nasıl anlayabiliriz?
teşekkürler.

Scudo

ozii

Üye
Tepki
12
İsim
Ozan
Bisiklet
Kron
Çelik için hi-ten,aluminyum için Alu yazar.Karbon olduğunu ise belirtir ve fiyatından da zaten anlarsın:)

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
bisikletim colnagonun çelik kadroları çok ünlüdür ve el yapımıdır colnagonun hi-ten(dayanıksız çelik olarak hatırlıyorum) üretmesi pek mantıklı değil.ayrıca bu dediğiniz yazılar neresinde yazar?

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ

Selim Üsel

Forum Bağımlısı
Tepki
1.464
Bisikletin resmini, model ve yılını koyarsan bilen arkadaşlar fikir verebilirler diye düşünüyorum.

onur demirer

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Marin
Nasil bir bilgi istiyorsunuz, celik-aluminyum ayirt etmek mi yoksa celigi 4130 mu Reynolds mu, aluminyumu 6061 mi 7005 mi gibi bir sey mi?

Aluminyum-celik kadro borulara tiklatarak bile ayirt edilir ya :D hem alet colnago'ysa model adini google a yazsan bir ton sonuc cikar illaki

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
marka modeli aklımda değil çelik mi aliminyum mu onu ayırt etmek istiyorum

TanerT

Üye
Tepki
13
Kadronun boruları ince ve yuvarlak ise çeliktir. Alu kadroların boruları genelde daha şişkince ve değişik profillerde olurlar.

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
borularım ince ve yuvarlak ayrıca colnago da çelik kadro mu daha iyidir alim. Kadro mu daha değerlidir

Kamil Kamil

Daimi Üye
Tepki
106
Bisiklet
Kron
Kardeş anladığım kaarıyla senin kadron karbon değil, çalikmi aleminyummu olduğunu anlamak için en pratik yöntem ağırsa (17kilo üstü ise) çelik hefifse (15 kilo altı) aleminyumdur ...

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
yol bisikletinden bahsediyoruz 15 kilo en dandigı bile olamaz ve bu bisiklet colnago

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Yol bisikleti için kadro malzemesini anlamak istiyorsan;

1.Öncelikle boru çaplarına bakın.Çelik kadrolar daha ince çapta borulardan imal edilirler.Karbon ve aluminyum daha geniş boru çapında üretilirler.

2.kaynak yerlerine bakın.Çelik kadroların kaynak dikişleri incedir.Aluminyum'un kaynak dikişleri kalıncadır ve genelde u şeklinde tombuldur.Karbon elyaf, kompozit malzeme ve metal olmadığından(ametal) kaynak gibi bir şey söz konusu olamaz.

3.Elinle malzemeye tıklattığın an,çelikte ince metalik ses,aluminyum alaşımlarında tok bir ses,karbonda ise plastiğe vuruyormuşçasına(kendisi termoplastiktir zaten) tak tak benzeri ses duyarsın.

Bahadir.Karaca

Daimi Üye
Tepki
116
değerlidirden kastın ne şimdi 20 senelik bir colnago ise tertemiz duruyosa gayet değerlidir ha yok kadron daha ortada yoksa ve kadro alacaksan ne ile neyi kıyaslamak istediğini yaz ona göre cevap verilsin. net değil soruların.

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
kadronun çelik olduğu belirlendi teşekkürler ayrıca soru oldukça net kadronun ana malzemesi nedir nasıl anlaşılır Sertaç abi en doğru açıklamayı yapmış kadro yaklaşık 10 senelik ve taş gibi masallah:) teşekkürler Mehmet Ertuğrul oğlum fişek gibi geliyorum bekle :)

KinqFriends

Aktif Üye
Tepki
37
bisikletini topladığında mutlaka fotoğraflarını göster çok merak ediyorum

sadık özer

Forum Demirbaşı
Tepki
158
Bisiklet
Beldeyama
millet neden bu kadar kasmış anlamadım mıknatısı tut yeter mıknatıs tutuyorsa çeliktir değil ise alu dur karbonu da anlarsın diye düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: onurcan tokuş