kadrom buyuk geldi. değişrireceğim. ne almalıyım?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Selam .bisiklet Assos 20 27,5 slx. 18 inch kadro.bana büyük geldi.17 veya 16 kadrolarla değiştirmek istiyorum.kadrolar hakkında yeterli bilgiye sahip değilim. Jant uyumu olsun,gobek uyumu olsun,aynakol uyumu olsun,1200 tl ye kadar butcem var.bana uygun kadro onerir misiniz?

• Beğen
Tepkiler: BarisBJK
Scudo

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
Öneri isterken boyunu bacak boyunu yazarsan yardımcı olmaya çalışırız

vebag

Aktif Üye
Tepki
140
İsim
ethem kardaş
Bisiklet
Cube
Bence idare ediyor ise kadron biraz kullan..

Hatta bisikletin üzerinde fotoğraf gönderirsen yardımcı olabilirim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Uğur Recep AKGÜL
Pardon yazmayı unutmuşum boy 1.71 bacak boyu 78 cm. Satıcı bana bu bisikletin 16 birde 18 olanı var dedi.18 sana ideal olur dedi 27.5 jant olduğu için dedi.ğer 26 olsaydı buyuk gelebilir, bunun açıları farklı dedi.beni kandırdı galiba öyle mi?

@vebag ilgilendiğin için teşekkür ederim. Şuanda işteyim fakat akşama bu isteğini yapacağım.resimde görmen doğruyu bulmak için bize yardımcı olacaktır. Bilemiyorum acaba benmi abartıyorum

• Beğen
Tepkiler: vebag

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@???? Boy ve bacak ölçülerimiz çok yakın bana da böyle bir yorum gelmişti satıcı ve satıcılardan. İyi ki onları dinlemeden 26 jant 16" almışım çok rahatım. Biraz araştırma yaptıktan sonra sana bir kaç model önereceğim.

vebag

Aktif Üye
Tepki
140
İsim
ethem kardaş
Bisiklet
Cube
İlk bisikletim çok küçük kadro idi, 1 ay kullandım 2. bisikletimi düzgün alırım diye,

boyum 1,88 cm olduğu için bisiklet kadrosunu doğru seçsemde bundada ayakta sürerken dizlerim gidona değiyor

Yani 2. bisikletimide küçük almışım :))

Eminim 3. bisikletimi doğru alırım inş. :)

Şuan ki bisikletim küçük ama gerçekten aşığım bisikletime :)

Biraz kullan dememin sebebi bu zaten,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Verilen cevaplara göre en iyi seçenek satmak gibi gorunuyor.bisiklet daha yeni.kullanılmamış.kadro değiştirmek ile uğraşmak istemiyorum. Morelim çok bozuk. Bisikleti görmek bile istemiyorum.o kadar psra boşa gitti yani. Kotu satıcı .ilgilenen olur ise pm atabilir

vebag

Aktif Üye
Tepki
140
İsim
ethem kardaş
Bisiklet
Cube
Sen bisikleti al sür bence, emin ol çok rahat süreceksin..

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
çok temizse eğer aldığın yere götür. ısrar edersen bir küçük kadroyla değiştirirler belki

• Beğen
Tepkiler: Furkan Y.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@????

Satıcı dogru soylemis. Senin icin verdigin olculere gore ideal bisiklet 17,5 inch. 17 veya 18 inch te rahat kullanabilmen gerekir:
(link)

Benim boyum 1,68 bacak boyum 78. Bende 18 inch MTB kullaniyorum ;)

• Beğen
Tepkiler: Yunus M.

nbacıshaquılle

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Emre
Bisiklet
Sedona
Boy 172 bacak boyu 82 18 kadroda koltuk 20cm yuksektw suruyom sen de hadi en kotu 15cm yuksekte surwrsin anlamadim bu isi

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@suat akman

Sorun şurda gidona parmağımın ucu ile değebiliyorum. Seleyi en ileri konuma getirdim. Gidona doğru eğilmem gerekiyor. Bu şekil rahat tutabiliyorum.fakat bu seferde boynum ağrıyor

nbacıshaquılle

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Emre
Bisiklet
Sedona
Hee yalniz soyle bisey var daha once bisiklet kullandiniz mi bilmiuorum da zaten 90 derece surecek haliniz yok ya ki basinizi kaldirip surmeniz icin 16 degil 14 kadro anca kurtarir yani zaten normali bu ki

Boyleyseniz sorun yok yani siz bi foto atin daha iyi yardimci olabiliriz.

Dosyalar

• Beğen

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@????

Surus pozisyonu tercihi kisiden kisiye degisir. Ancak sele yuksekliginiz ve pedala gore sele hizaniz dogru olmalidir. Pozisyonunuz icin gereken ayari gidon yuksekligi ve gidon bogazi ile ayarlamalisiniz. Elbette kollariniz, ust govdeniz, bacak boyunuza oranla kisaysa kadro boyunda farklilik ihtimali dogabilir. Ancak bu kadar ince hesaplamalar kişiye özel yarışçılara hazırlanan bisikletlerde yapılıyor genelde.

Size surus pozisyonlarina dair birkac gorsel. Bence selenizi size uygun gorunen bu kadro boyunda ideal olcuye getirin ve gidona odaklanarak kendinize uygun buldugunuz surus pozisyonunu ayarlayin:
bikefits.png

Konfor pozisyonu da denilen surus pozisyonu:
regularride.gif

Sportif surus pozisyonu:
sportride.gif

Yunus M.

Forum Demirbaşı
Tepki
287
Bisiklet
Diğer
@suat akman Suat abi attığınız link teki verilerden bende hesapladım benim iç bacak boyum 79 cm boyum 178 cm bir de üstüne 29 mtb(48 cm) olunca bende mi büyük almışım :( cahillik zor ya

• Beğen

nbacıshaquılle

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Emre
Bisiklet
Sedona
;) Bence evham yapmissiniz tam olmus bisiklrt size emim olum benim bacak uzun vucut kisaoldugu icin sizden bi 10 derece daha egik oturuyorum bana normal geliyor.