Kadrodaki bu göçük problem oluşturur mu?

Tepki
69
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
201828201829
Almayı düşüdüğüm bisiklet depoda üzerine bir şey düşmüş dedi satıcı. Kadroda ki en kalın boru. Red Bull sl pro 3000 modeli. Ne marka kadro var üzerinde bilmiyorum dedi. Aliminyum kadro.

Scudo
Tepki
69
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
Tecrübeli olanlardan yardım bekliyorum. 7.8 kg bisiklet ultegra set varmış üstünde kadro çöp mü acaba. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler...

ysnakblt

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Yasin Akbulut
Bisiklet
Orbea
Eger kadro aliminyum ise alinip duzeltilebilir ama tabiki bu bir risk ki kirilmis hasarli karbon kadro tamiri yapan yerler bile mevcut gunumuzde

• Beğen
Tepkiler: -velespitçi-

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fiyat uygunsa, alet diriyse alınabilir. Sürüş dinamiği olarak sizi olumsuz etkileyecegini sanmiyorum yalnizca kozmetik olarak sorun teşkil eder ki rahatsiz olursanis duzlettirirsiniz.

berkeonar

Üye
Tepki
9
İsim
F. Berke Önar
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bende de kaza sebebiyle böyle bir göçük oluştu bir senedir zararını görmedim

• Beğen
Tepkiler: -velespitçi-
Tepki
69
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
Yük dağılımında fazla ağırlık binmediğini okudum. Ama kadronu en kalın kısmı neden o zaman. Aklıma takılıyor. Çanakkaledeyim çatlasa kırılsa tamiri büyük sorun.

Fiyatı cüzi. yarışlarda 1 sene civarı kullanmış 1-2 senedir depoda durmuş.tabi bir görüp değerlendireceğim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bu model triple butted alüminyumdan yapılmış, hasar gören kısım ortada ince olan yerde. Alüminyum alaşımların kaynağında ya da ısıya maruz kaldıklarında bölgesel zayıflama oluşmaktadır, zaten ince ve hasarlı olan yeri daha da zayıflatırsanız sürüş esnasında yarılma meydana gelebilir, ciddi kaza geçirebilirsiniz.

Ama ilk mesajımdaki hurda cevabı hoşunuza gitmediğine göre siz bunu almayı kafanıza koymuşsunuz, sadece birilerinin onayını bekliyorsunuz.

Ben alacak olsam komponentleri için alırdım sadece, o da epey ucuza geliyorsa.

Tepki
69
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
@turcudede

Ayrıntılı açıklama daha tatmin edici tabiki. Şüphelerim var. Tecrübeli olanların bilgisine başvuruyorum. Korku ile binmektense hiç almamak daha mantıklı zaten. Zaten oradan kırıldığında üst boruda kırılır. Tehlikeli bir kaza olabilir.

Tepki
31
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Cyclocross
@ysnakblt carbon malzemenin tamirine güvenilmemesini ve o malzemenin (sele, maşa vs.) tamamen yenisiyle değiltirilmesini öneriyorum. Eğer hasar carbon kadroda ise kadro çöp olmuş demektir. Carbonda kılcal çatlakların bile riski çok yüksektir. Genelde kazalar/sakatlıklar yaşandıktan sonra tavsiyeler dikkate alınıyor maalesef. Alüminyum kısmen tolere edilebilir.

@tekin17 Uzun yola çıkmayacaksanız, hobi amaçlı şehiriçinde hız yapmadan kullanacaksanız şahsi kanaatim bölgesel göcük sorun oluşturmaz. Gördüğüm kadarıyla kadronun yapısını bozmamış. Ama resim üzerine yapılan bir yorum bu tabiki. Görünmeyen hasarını- riskini kestirmek mümkün değil dışarıdan.

Tepki
4
İsim
K**** M******
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
bence darbe dayanıklığı azalmıştır, yani oraya gelecek direkt darbede o göçük sürme eğiliminde olacaktır.

Hakan38

hı garbon
Tepki
204
İsim
Hakan Atabay
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Düşünmeden alırdım.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba bisikletim karbon taş sekmesi sonucu bazı yerlerde ufak bir göçüklük söz konusu sıkıntı verirmi
Selam
Sikinti verir tabiki. O kisima epoksi macun uygulayıp, duzgun bi zimpara yapip toparlamak gerekir ki karbon lifleri zamanla pazarda yazin satilan , kaynamiş süt misirin koçanindaki püskülller gibi ayrilmasin.