kadro ve performans

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Kayıt
13 Temmuz 2008
Mesaj
1.999
Tepki
1.031
Şehir
BABAESKİ
Bisiklet
Cube
Buradaki konu aslında soru değil?yani cevap aranmıyor,sadece sizin düşündükleriniz ve test edip yorumladıklarınız üzerine:
komponentleri A'Z ye aynı düşünelim sadece kadro farklı ve karbon olsun,aynı parkurlarda aynı şartlarda ve aynı kişi tarafından sürülmüş olsun ne fark olabilir?
veya olabileceğine ne kadar inanıyorsunuz,marka olarak colnago,giant,canyon,focus,trek,vs,vs kadroların ağırlıklarınıda aynı olduklarını düşünelim.sizce örnek 100km bir fark olabilirmi?eğer öğle olduğuna inanıyorsanız
neden cevabınada yanıtlamalısınız,eğer hayırsa cevabınız,siz kadro alırken en önemli nedir? ağırlıkmı ,renk mi? geometrimi? markamı,vs?
 
Scudo

Selim Esener

Forum Bağımlısı
Kayıt
24 Temmuz 2009
Mesaj
870
Tepki
395
Şehir
Ankara
@Fırat Dizman

Cevap tabiki hayır öyle 100 km filan fark olması imkansız..Kadro alırken ise öncelikle agırlık kadronun rijit olması en sonda renk faktörü gelir diyorum..Kadronun geometrisi acıları ne kadar agresif oldugu zaten önem arz eder marka ve renk bu faktörlerinden sonra gelir düşüncesindeyim..Birde iki kadro performansı degerlendirildiginde, ortada bir fark varsa bu fark cok uzun km de ve cok üst performansta ortaya çıkar düşüncesindeyim..
 

Mehmet_Gürsoylu

Forum Bağımlısı
Kayıt
17 Eylül 2010
Mesaj
703
Tepki
383
Şehir
Eskişehir
Bende öyle ahım şahım bir fark olacağını zannetmiyorum ama şu da var ki kadro ne kadar ergonomik ve rahat ise üstündeki sürücüyü de o kadar olumlu etkiler rahat sürüş sağlamayan bir kadroda sürücü de bütün performansını ortaya koyamaz.
 

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Kayıt
13 Temmuz 2008
Mesaj
1.999
Tepki
1.031
Şehir
BABAESKİ
Bisiklet
Cube
zaten kendi beden ölçünüzü doğru ölçerek ,bunu bisikletin geometrisine göre şablona oturtunca hemen hemen çoğu bisiklette açılar ölçüler değişmiyor,esnemezlik konusu evet belki carbon farklılıklarına göre değişebilir,ama artık o fark bindemidir onbindemidir bilemiyorum,forumda bu konulara fazla kafa yoran üyeler var mutlaka bir yorum getirirler.
 

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Kayıt
18 Mart 2009
Mesaj
660
Tepki
754
Şehir
İstanbul
Bisiklet
Scott
Aslında bu sizinle alakalı bir konudur bence... Nasıl derseniz ;
Genel Olarak Seçimlerimizi Nasıl Yaparız Bilenler için
1. Kadro Tip ( Aliminyum yoksa Carbon mu)
2. Hangi marka ve ağırlık son olarak rigit midir değil midir ?
3. Ağırlık
4. Renk

Bunun kararını en iyi siz verirsiniz... Bisikletle araziye girdiğinizde dikkat ettiğiniz paremetlere yukardaki 4 maddenin dışında eğer kendinize göre mutlu oluyorsanız ve kadronun geometrisi sizce yeterli ise o sizin için uygundur... Kadro işleri kişinin kullanımı, kişinin ağırlığına, sürüş tekniğine bağlı olarak değişeceğinden sonuççta farklı olacaktır...
 

Kadir.Celik

Forum Demirbaşı
Kayıt
26 Ağustos 2008
Mesaj
406
Tepki
75
Şehir
İstanbul-Konya
Kadronun geometrisinin bize uyup uymadığını nasıl anlayacağız?
 
Yukarı Alt