Kadro üst borusu hakkında

ayazefe

Üye
Tepki
10
İsim
Serkan DAĞLI
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar günaydın,

Bir sorum olacaktı emin olamadım sizden bilgi almak istedim.

Boyum 1.73 cm bacak arası 78 cm civarı. Geçen hafta Carraro Sportive 225'in 2015 modelini satın aldım ve buradaki bayide kurulumunu yaptırdım. Öncelikle sele çok rahatsız edici onu değiştireceğim. Ancak seleden inip sele borusunun üzerine geldiğimde çıplak ayakla 1 parmak yada biraz üzeri bir boşluk kalıyor bu normal midir? Aniden sele borusunun üstüne indiğim bir durum olursa can acıtır mı yoksa sınırda mı kalıyorum bu kadro için? Sportive 225 modelinde 28" jant olduğundan yüksek kalıyor sanırım ön taraf yüksek olduğu içinde olabilir. 26" bir bisiklet alsam o da küçük kalacaktı bana. Açıkçası ne yapacağımı bilemiyorum.

Çözüm öneriniz nedir? Bisikleti geri verme ihtimalim maalesef yok bunu belirtmek isterim. Şimdiden yorumlarını esirgemeyen arkadaşlara teşekkür ederim.

Scudo

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Sorun yok.

Sele'ye alışmak zaman alacaktır. Pedli bir mayo ile kullansanız daha rahat edersiniz.

ayazefe

Üye
Tepki
10
İsim
Serkan DAĞLI
Bisiklet
Carraro
borudaki durum normal mi diyorsunuz anladım

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
dağda taşta düşe kalka hoplaya zıplaya çok kullanmayacaksanız sorun olmaz, şehir-tur bisikletlerinde üst boru biraz daha yukarıda kalıyor sanırım yol bisikletlerindeki gibi. bende de carraro sportive 227 var ve aynı durum sözkonusu, teğet geçiyor yani, hiçbir sorun yaşamadım. sele için de decathlondan jelli sele kılıfı aldım inanılmaz memnunum, carraroyu ilk aldığım gün bindikten sonra değil oturmak ayakta duramıyordum acısından dolayı, şimdi bisikletten indikten sonra farkına bile varmıyorum bindiğimin, tavsiye ederim, güle güle kullanın ayrıca.

ayazefe

Üye
Tepki
10
İsim
Serkan DAĞLI
Bisiklet
Carraro
@obezkirpi hocam link verebilir misin? 173 boy 92 kilo olunca totoda büyük oluyor o nedenle onu alayım bende bu fena ağrı yapıyor totoda

akndgl

Daimi Üye
Tepki
224
İsim
Akın
Bisiklet
Carraro
Hocam benimki de aşağı yukarı aynı mesafe 1-2 parmak gibi bir mesafe kalıyor ayak tabanları tam yere temas eder şekilde durunca, birden borunun üzerine inmek zorunda kalırsanız da parmak uçlarına inin, zira ben bir kez inmek zorunda kaldım, esnemenin de payıyla malum bölge az da olsa boruya temas ediyor, sert olursa acı verir ;)

ayazefe

Üye
Tepki
10
İsim
Serkan DAĞLI
Bisiklet
Carraro
@akndgl bende en çok ondan korkuyorum takımlara zarar verirsek yandık ama alışacağım zamanla alışırım sanırım hava koşulları nedeniyle hiç binemedim daha :)

akndgl

Daimi Üye
Tepki
224
İsim
Akın
Bisiklet
Carraro
@ayazefe İlk mesajda unutmuşum bu arada hayırlı olsun, toto ağrısı bende de çok şiddetli oldu ilk bikaç gün, bir hafta sonra eser kalmıyor sürmeye devam ederseniz, bu arada ben de kiloluyum 177 boy 100 kilo, belki az çok fikir verir :) 3 hafta oldu ben de alalı, iyice alıştım, kiloma rağmen oldukça iyi kullanıyorum diyebilirim, hatta zayıflamaya başladığımı bile hissediyorum :)

• Beğen
Tepkiler: ayazefe

ayazefe

Üye
Tepki
10
İsim
Serkan DAĞLI
Bisiklet
Carraro
@akndgl teşekkür ederim :) hava soğudu edirne de biraz düzelsin bende her sabah ve akşam işe gidip gelirken bineceğim kask vs aldım ama kullanmak çok nasip olmadı kilo vermeye de etkili olacağını düşünüyorum bende :)

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
Sele konusunda kalıcı çözüm için Brooks b17 öneririm. Benim menzilim arttı sayesinde.

ayazefe

Üye
Tepki
10
İsim
Serkan DAĞLI
Bisiklet
Carraro
@ilker hocam 100 euro çok pahalı benim bütçenin çok üzerinde

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
Kesinlikle haklısınız, ben de alırken bu sebeple tereddüt yaşamıştım.

ayazefe

Üye
Tepki
10
İsim
Serkan DAĞLI
Bisiklet
Carraro
@ilker inşallah belki ileride düşünürüm hocam :)