Kadro seri numaraları açılımı hakkında ...

Tepki
18
Arkadaşlar klasik bisikletlerde seri numaraların çok önemli olduğunu ve bu numaralardan üretim yılı ve üretim bölgelerinin belirlendiğini okumuştum ancak tam detaylı bilgiye sahip değilim bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlardan bilgi rica ediyorum...

Örnek ben de ki kadro HOAJ02431 (J ters c ye de benziyor emin değilim.). Açılımı hakkında bilgi mevcut mu?

Kısmen tam emin olmamakla birlikte ilk harfler üretim yapılan firma veya yer, sonraki rakam veya rakamlar üretim yılı sonrası seri... ?

Scudo

sadık özer

Forum Demirbaşı
Tepki
158
Bisiklet
Beldeyama
umarım bu konudan birleyler çıkar özellikle peugeot kalsiklerinde çokça bulunuyor bende merak ediyorum

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@sadık özer

Peugeot'larda ki sol chainstay ya da BB bölgesinde yeralan ve özellikle 60'lar sonrası olan üretimlerinden başta hangi ülke için ihraç edildiği olmak üzere, modelin isminin dışında ki fabrikasyon adlandırılmasına, kadro boyuna ve açılarına kadar okumak mümkün.

• Beğen
Tepkiler: sadık özer

e.yildiz

Üye
Tepki
75
@Murat Sengül

seri numaralari ureticiden ureticiye degistigi gibi ayni uretici zaman icinde farkli formatlar kullanabiliyor. ya uretici ve kadronuz hakkinda detayli bilginiz olacak ve seri numarasini kafaniza gore yorumlayacaksiniz, ya seri numaralari detayli kataloglanmis bir markaya ait bir kadronuz olacak (peugeout bu konuda nispeten sansli), yada sansliysaniz uretim bilgileri kesin bilinen benzer bir kadroya denk geleceksiniz. kisacasi kadronuz markasi onemli. bazi kadro ureticileri hakkinda cok detayli bilgi bulunurken, bu hepsi icin gecerli olamayabiliyor.

Tepki
18
bilgiler için çok teşekkür ediyorum halen araştırıyorum yurt dışında birkaç üreticiye mail gönderdim:) hayırlısı diyelim.