Kadro Materyallerinin Testi

Formicasmind

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Cannondale
(link)

Videoyu paylaşıyorum ama aklım iyice karıştı özellikle yol bisikletlerinde carbon materyalinin en iyisi olduğunu bilmeme rağmen aklımı baya bir karıştırdı en ufak düşmede sanki kırılacakmış gibime geliyor. Bu konu hakkında teferuatlı bilgisi olan var mı?

Scudo

cnyn rdr

Forum Demirbaşı
Tepki
371
Bisiklet
Diğer
konuyla ilgili pro düzeyde bilgim yok fakat forumda kadrolarla ilgili çok konu var okuyabilirsiniz fakat şunu söyleyebilirim size bu videoyu ben de izlemiştim videodaki işlem sağlamlık testi değil hazırlayan kişi tabiri caizse crash test gibisinden bir şey hazırlamış düşüşlerde kadroyu çatlakmak kırmak için çok sağlam çarpmalar yapmanız gerekir yani sürücüye bile hasar verecek kadar sağlamlık testleri kadroyu yorarak yapılır ve zaten kadro tasarımları hemen hemen komple pcde yapıldığı için kadronun ne kadar zor koşulları kaldırabileceği ömrü gibi bir çok soru önceden cevaplanıp üretime geçiyor . . .

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Daha önce aynı videonun paylaşımında Temuçin şöyle bir yorum yapmıştı.
Belki işinize yarar =)

@temucin90

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
Bu teste güvenmeyin ne kadroların spesifikasyonları belli ne de test koşulları standart. Ayrıca testi yapan kişi de kimdir, bilgisi ne düzeydedir bilinmez. her malzeme iyidir yeterki kaliteli bir firmadan alın :)