kadro kulağı

ahmet hamdi alsat

Aktif Üye
Tepki
26
merhaba arkadaşlar tam zincir bırakma problemini hallettim derken yolda kadro kulağı kırıldı ve aktarıcıyı eğdi az kalsın kırılıyodu.aktarıcı xt bu arada ve bunun nedeni ne olabilir kadro kulağını tekrar değiştirince aynı olur diye soruyorum.zincirin eğriliği falan olabilirmi acaba ama hiç atlama falan yapmadı gayet guzel çalışıyodu

Scudo

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bir kaç resim koysanız belki yardım edecek çıkabilir..Nasıl eğilmiş neresinden kırılmış öğrenirdik. hemde ileride başımıza gelmesin diye önlemde alırız..:)Resim iyi fikir olurdu..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hatalı vites kullanımından dolayı kulak kırılmış olabilir. Çapraz durumlarda kullanmamak lazım zinciri. Yoksa kolay kolay kırılmaz kulak, tabi darbe almadıysa.

Bir ihtimal de zincirin kısa olması olabilir. Zincir kısa olursa, arka vitesi fazla gergin tutup, fazla zorlayabilir. Bu durumda arka vites kolay kırılmayacağına göre, kulağın kırılmasına yol açabilir.

ahmet hamdi alsat

Aktif Üye
Tepki
26
http://img836.imageshack.us/img836/4980/img0065hy.jpg
zincir kısa değil darbe almadı diye hatırlıyorum ama belki olabilir.vites ayarı pek iyi deildı sıkısma oldu sanırım bide zincir baklasını yeni değiştirmiştim sram powerlink takmıştım

Cem Helimoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
126
kardes senın durumu tam olarak anlayamadım ama kadro kulagı buyuk ıhtımalle kullanıcı hatasından dolayı kırılır zaten kadro kulagı da kullanıcı hatasının kadroya yansıtmamak ıcın kulak vardır ve kırılınca kadroya zarar vermemıs oluyorsun

• Beğen
Tepkiler: ahmet hamdi alsat

ahmet hamdi alsat

Aktif Üye
Tepki
26
@CEM HELİMOĞLU
yolda gderken durdk yerde kırıldı ya bende anlamadım sertde kullanmadım ama.aktarıcı da kırıldı dislileri tutan bacagın biri.kaynak yaptırıcam artık yada çıkma o parçayı bulabilirmiyim acaba

Cem Helimoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
126
parcayı rahatlıkla bulursun bence bursada olsaydım ben bakardım sana ama kaynak falan son care olsun kadro kulagı bende sedona kadro kulagı kırdım 10 tlye buldum bıanchı daha kolay bulman lazım
pekı sen vıtes degıstırme yaparken mı kırıldı

• Beğen

ahmet hamdi alsat

Aktif Üye
Tepki
26
@CEM HELİMOĞLU

vites değiştirirken kırıldı.sanırım benim zincirim eğri ve napcam bilmiyorum aktarıcıya kaynak yaptırdım ama düzen tutarmı şüpheliyim eğri gibi duruyor çünkü.kadro kulağınıda bulamadım hiçbiyerde bayramdan sonra ya kaldı fabrikadan isteticez.

Cem Helimoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
126
@ahmet hamdi alsat

aktarıcı oyle duzen tutacagın sanmıyorum ama bı sansını dene ıstersen ama kadro kulagını bulamamana sasırdım dogrusu keske bursada olsaydım gıder sorardım bısıkletcılere

• Beğen

ahmet hamdi alsat

Aktif Üye
Tepki
26
@CEM HELİMOĞLU
bursa aydın bisiklette yok kardes bayramdan sonra fabrikadan isteyecez.şuan binemiyorum zaten bekliycem ve kaynak pek işe yaramadı düzgün durmuyor.sadece disliyi tutan bacaklar eğri .normalde yepyeni xt yani.

Cem Kılınç

Daimi Üye
Tepki
201
dün aynı şey benimde başıma geldi ama sebebi benim unutkanlığım
bisikleti temizledikten sonra jantlardaki yerine oturtmadğım reflektör arka aktarıcıya takıldı ve kadro kulağıyla beraber kırdı.
dikkat edin derim,

kapluj

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Yusuf Mucur
Bisiklet
b'Twin
ikinci el bir yol bisikleti almıştım drag blade, bu bisikletin arka aktarıcıda sorun var sanarken kadro kulağı kırıkmış, drag blade için kadro kulağı nereden bulabilirim?

BarkinD

Yola bakan,lastik yakan :)
Tepki
487
İsim
Barkın DEMİRKIRAN
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bulmanız zor gibi ama kadro kulağını elinize alıp bisikletçileri gezebilirsiniz.
Veya bisikletçilerin internet sitelerine bakarak aynı kadro kulağından varmı diye bakarsınız.
Başka daha güzel fikirler çıkabilir;)

Hatam olduysa afola bol pedallar.

• Beğen
Tepkiler: kapluj

kapluj

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Yusuf Mucur
Bisiklet
b'Twin
@BarkinD acaba sanayide yaptırılabilir mi peki?

BarkinD

Tepki
487
İsim
Barkın DEMİRKIRAN
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kapluj ama parça alüminyum kadro ya zarar geleceğine kadro kulağı kırılsın amacı ile yapılan bir parça.Bir nevi telofonun ekran koruyucusu gibi.
Yapılabilir imkansız değil gibi.

• Beğen

kapluj

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Yusuf Mucur
Bisiklet
b'Twin
@BarkinD hangi tür maddeden yapılıyor biliyor musunuz peki bi kadro kulağı? ona göre sanayiye gidip söyleyeyim.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.271
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir kaç ay önce kadro kulağını kırdığımda,araştırma yaparken şunu öğrenmiştim:Her bisiklete uyan ve bisikletçilerde bulunan bir çeşit kadro kulakçığı varmış.Özellikle kalabalık turlarda ekip arabasında bunlardan bulunduruyorlar.Böylece marka ve modele göre ayrı ayrı kulakçık taşınmıyormuş.
Tabi orjinal kulakçıkla aynı işlevi görür mü,yoksa geçici bir çözümmüdür emin değilim..

• Beğen

kapluj

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Yusuf Mucur
Bisiklet
b'Twin
@cazci delta ya da erdoğanlar gibi bisikletçilere gidip sormak lazım, sağ olun hocam bilgi için.

BarkinD

Tepki
487
İsim
Barkın DEMİRKIRAN
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti