Kadro kulağı kırılması, önlemleri ve çözümü

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
(link) doğa bisiklette araştırdınız mı ki bu sitede ucuza bulmanız mümkün olabilir bu linke tıklandığında 1 tanesi sizin aradığınıza çok benziyor törpü yapılırsa sizinkine olabilir belki de fiyatı üstelik 22tl :D
ya da bu (link)
olmadı bu (link)

Scudo

azmicndk

Üye
Tepki
66
İsim
azmi CNDK
Bisiklet
Diğer
@JusTiMe Evet 025 numaralı olan benzer bir ürün.yanlız üst kısmı oval,bende ki ürün köşeli.şekillendirilebilir sanırım.vida delikleri de kadroya uyması lazım tabii.

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Orjinalini bulana kadar idare edebilecek şöyle bir ürün de varmış Acil Durum Kadro Kulağı

(link)

• Beğen
Tepkiler: azmicndk

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Kadro kulağına benzer bir ürün buldum. (link)

• Beğen

azmicndk

Üye
Tepki
66
İsim
azmi CNDK
Bisiklet
Diğer
@Yusuf'san
Bu ürün kısa bir sürüş için eve dönüşü sağlayabilir ama uzun sürüşler için anlamı olmaz sanırım.acil durumlar için iş görebilir tabii
@gok
Dikkat ederseniz benim kanca vida delikleri(küçük olan yerler)daha geniş araları ve sol vida deliği daha aşağıda bir yerde konumlanmış.bu kadro kulağını alsam,belki yeni vida yerleri açtırırsam uyum sağlayabilir.

Bu arada mesajlar için teşekkürler

(link)
İşte aradığım şey burada :)

• Beğen
Tepkiler: Ufuk A.

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
(link) en çok benzeyen herhalde bu

azmicndk

Üye
Tepki
66
İsim
azmi CNDK
Bisiklet
Diğer
@JusTiMe
Evet.bu ürünü deneyeceğim sipariş listemde.

Rebanuba

Üye
Tepki
9
Bisiklet
Mosso
Mosso Legarde,yedek almak istedim ve karşılaştırdım.Uygun olan Aliexpres te
(link) 2 numara.

Şişman bisiklette
(link)

Doğa bisiklette
(link)

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Benzer bir başka kadro kulağı daha:) (link)

• Beğen

azmicndk

Üye
Tepki
66
İsim
azmi CNDK
Bisiklet
Diğer
@gok
TEŞEKKÜRLER

Kadro kulağımı Fransa dan 1 hafta içinde getirttirdim.kırık olanı da acil durumlar için kaynak yaptırdım.Umarım kullanmak zorunda kalmam :) Ama şunu asla unutmayın ;tur planınız varsa mutlaka yedek yanınızda bulundurun....bol bisikletli günler

• Beğen
Tepkiler: Ufuk A.
Tepki
4
İsim
Ege
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
Merhaba arkadașlar merdivenlerden buny hop çekip atladıktan hemen sonra aktarıcıyı jantın telleri arasında buldum yalama olmuș ve çıkmıștı yerinden ne yapacam.

_20180905_201919.JPG

_20180905_202316.JPG

EnsarMTB

Üye
Tepki
0
İsim
Ensar K.
Bisiklet
Bianchi
Öncelikle merhabalar sevgili forum üyeleri dün bi bisiklete çıkayım dedim ancak boş bi alanda stoppie yapıyım dedim başta tam kaldırdım ama malesef yapmasaymışım bisiklet düştü baktım herhalde birşeyi yoktur diye aldım ama süremedim gördüğüm manzara kadro kulağının yamulmasıydı yolda attırıcıyı söküp devam ettim eve vardığımda resimdeki bölüm yalama olmuştu ne yapmam gerekir ? Bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim (not olarak ordaki yuvarlak kısım)

Dosyalar

Canoguz1

Üye
Tepki
11
İsim
can
Bisiklet
Diğer
@EnsarMTB kadro kulağı bulabilirseniz değiştiirin.Benim kadro kulağımda kırıldı,orijinalini bulamıyorum.Yenisi varsa mutlaka değiştirin.

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
IMG_20200531_110440.jpgIMG_20200531_110418.jpg
Screenshot_20200531_201111.jpg

Maalesef bende kulağı kırılanlardanım😅
Resimlerdeki kulaktan TÜRKİYE de bulamadım. Aliexpressten buldum. Fakat 3-4 hafta idare edecek bir şeyler bulmak istiyorum.
Daha önce tecrübe eden arkadaşlar fikir verirse sevinirim.
Aklıma şuanda ilk gelen şey kaynak yaptırmak. Daha önce deneyimleyen oldu mu?

Ufuk A.

Üye
Tepki
110
İsim
Ufuk
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Cyclocross
@gok
TEŞEKKÜRLER

Kadro kulağımı Fransa dan 1 hafta içinde getirttirdim.kırık olanı da acil durumlar için kaynak yaptırdım.Umarım kullanmak zorunda kalmam :) Ama şunu asla unutmayın ;tur planınız varsa mutlaka yedek yanınızda bulundurun....bol bisikletli günler
Merhaba,
Siz yazalı uzun zaman olmuş ama forumda araştırırken mesajınızı buldum. Aynı kadro kulağından ben de getirteceğim. Siz hangi siteden almıştınız acaba? Ben aşağıdakini buldum ama ölçüleri aynı mı karar veremedim.
Teşekkürler.
(link)

azmicndk

Üye
Tepki
66
İsim
azmi CNDK
Bisiklet
Diğer
Merhaba,
Siz yazalı uzun zaman olmuş ama forumda araştırırken mesajınızı buldum. Aynı kadro kulağından ben de getirteceğim. Siz hangi siteden almıştınız acaba? Ben aşağıdakini buldum ama ölçüleri aynı mı karar veremedim.
Teşekkürler.
(link)
Merhaba.Geçmiş olsun.
(link)

Ufuk A.

Üye
Tepki
110
İsim
Ufuk
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Cyclocross
Merhaba.Geçmiş olsun.
(link)
Öncelikle cevabınız için teşekkürler.
Bu siteyi buldum mesaj attım ancak Türkiye'ye gönderim yapmadıklarını bildirdiler. Wiggle'da, Vitus Hanger 19 - Vitesse Evo 2016-19 ürününü buldum. Sizinkinin linkini vererek aynı mı diye sordum cevap vermediler. İnternetten araştırdım ancak bulamadım. Şu an beklemeye aldım.

azmicndk

Üye
Tepki
66
İsim
azmi CNDK
Bisiklet
Diğer
Öncelikle cevabınız için teşekkürler.
Bu siteyi buldum mesaj attım ancak Türkiye'ye gönderim yapmadıklarını bildirdiler. Wiggle'da, Vitus Hanger 19 - Vitesse Evo 2016-19 ürününü buldum. Sizinkinin linkini vererek aynı mı diye sordum cevap vermediler. İnternetten araştırdım ancak bulamadım. Şu an beklemeye aldım.
Şimdi tekrar siteyi ziyaret ettim,maalesef bizim memlekete göndermiyorlarmış.Çok saçma.
Sizin kulak bu mu?
Kadro kulağınız Wiggle da bulduğunuz ile aynı.Bence araştırmalarıma göre alternatif yok gibi görünüyor.Eğer cnc vs... uğraşamam diyorsanız Wiggle siparişinizi vermeniz mantıklı olur.

Dosyalar

Son düzenleme:

Ufuk A.

Üye
Tepki
110
İsim
Ufuk
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Cyclocross
Şimdi tekrar siteyi ziyaret ettim,maalesef bizim memlekete göndermiyorlarmış.Çok saçma.
Sizin kulak bu mu?
Kadro kulağınız Wiggle da bulduğunuz ile aynı.Bence araştırmalarıma göre alternatif yok gibi görünüyor.Eğer cnc vs... uğraşamam diyorsanız Wiggle siparişinizi vermeniz mantıklı olur.
Çok teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Engerek