Kadro kulağı düzeltme için aparat

Tepki
7
Bisiklet
Cube
Parktool da olmasına rağmen Türkiye' de parktool ürünleri yok.Bir tek Erdoğanlar da var o da Ankara' da ve SuperB' nin ürünü.Bu tip bir ürünü İstanbul' da nereden bulabiliriz?

Scudo

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
Ne icin aradiginizi bilmiyorum, fakat bir defalik bir tamirat icin ariyorsaniz, cok gereksiz ve pahali bir alettir. Benim bldigim daha basit bir yöntem vardir.
Bir mili deliksiz arka tekerin milini kulaga vidalayin ve tekeri bisiklete paralel oluncaya kadar döndürün. Hem dogru bir ayardir, hem de ucuz.
Fakat bir tamirat dükkani icin ariyorsaniz onu bilemem.
Not: Daha iyi izah edebilmek icin bir video arayayim, bulursam eklerim!

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
Video bulamadim ama bu resmi buldum!

Hertarafta mesafenin ayni olmasi lazim!

• Beğen
Tepkiler: Berk Mercancı
Tepki
7
Bisiklet
Cube
Uzun zaman oldu foruma bakmayalı, mesaja cevap gibi olacak paylaşayım dedim.Bu kadro kulağı aparatını buldum denedim benimki düzgün çıktı, çok sonra bir şey dikkatimi çekti o ana kadar şüphelenmemiştim çünkü bisikletim 1-2 aylıktı.Sorun arka attırıcının içe doğru hafif eğik olmasıymış, elimle hafifçe eğerek düzelttim, tüm ayarlar tabiri yerindeyse cuk diye oturdu.Tüm ilgi gösteren arkadaşlara teşekkürler

bugra_5211

Üye
Tepki
91
İsim
buğra
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,

Mevcut arka aktarıcımın kısa bacak olması sebebi uzatıcı aparat kullanmak şart oldu.

Bu konuda aliexpresste bir çok ürün var fakat çok ucuz olmaları acaba çabuk kırılır mı sorununu aklıma getiriyor.

Daha önce uzatıcı alıp kullanan var mı ?

Mevcut sistem ultegra 6870 11-28 den 11-32 geçiş yaptım ama uzatıcı şart oldu

Bilgi paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar.