Kadro küçük geliyor ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz

Tufan Gül

Üye
Tepki
6
İsim
Tufan
Bisiklet
Sedona
Sevgili forumseverler;
Şu an Sedona 741 Pro 26 jant 16 kadro kullanıyorum. Bisikletten çok memnunum aslında satmak veya takas etmek istemiyorum fakat kadro bana küçük geliyor. Ne gibi bir yöntem bulup bu işi halledebiliriz. Gidona bi parça takılır vs falan diyen oldu. Sizin önerileriniz nedir? Uzun bir tura çıkmayı planlıyorum. Fakat haftasonu yaptığım 100 kmlik turda bana biraz rahatsızlık verdi. Omuzlarımda biraz ağrı yaptı. Şimdiden çok teşekkürler...

Scudo

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Kadro küçükse eğer, gidon uygun pozisyona göre aşağıda ve geride kalıyordur.
Şu an kullandığınızdan daha uzun bir gidon boğazını yukarı açılı takmak sorunu kısmen çözecektir.

• Beğen
Tepkiler: Tufan Gül

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
Aynı sorunu yaşıyorum.
Biraz daha uzun bir gidon boğazı seçtim ancak sanırım yetersiz geldi daha uzununa bakacağım ve ayrıca bacak boyunu daha doğru konuma çekmek için sele borunuzuda 40 cm liklerle değiştirebilirsiniz.

• Beğen

Atacan

Daimi Üye
Tepki
385
Bisiklet
Giant
40cm'lik sele borusu onemli bir konu. 30cm'i aman sonuna kadar kaldirmayin, sele borusunun minimum bir kisminin (6-8 cm kadar, cizgisi vardir boru ustunde) icerde destek olarak kalmasi gerekiyor. Yoksa kirilma ihtimali var.

Ayni sorundan ben de dertliydim, 40cm sele borusu bacak ve diz agrilarini gecirdi ama ust boru da kisa kaldigi icin boynumda agri yapiyor. Bende gidon bogazi arayisindayim

• Beğen
Tepkiler: Güvenç Terzierol

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
@Atacan Emre
Sele raylarından seleyi biraz geriye alıp, birde gidon boğazı ile seçilen gidon boğazının uzunluğuna bağlı olarak 4 cm kadar bir oynama, uzatma yapılabilir.
Oturuş pozisyonumda selenin en arkasına oturuyordum sınırına, seleyi biraz arkaya alarak büyük ölçüde çözdüm.

• Beğen

Tufan Gül

Üye
Tepki
6
İsim
Tufan
Bisiklet
Sedona
o zaman hepinize teşekkürler :) bende yavastan sele borusu ve gidon boğazı arama yoluna koyulayım :)

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Güvenç Terzierol
Sele ayarı bacağa göre yapılır. Gidona göre değil.

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
boyunuz kaç. mesela 175'in çok üstündeyse bu çözümler yetmeyebilir.