Kadro Hakkında Acilen Yardıma İhtiyacım Var

A.Taha TERCAN

Aktif Üye
Tepki
102
Merhaba arkadaşlar. Bisikletimi seçtim :). Sedona 711. Bugün elime ulaştı. 18" kadro ben ise 1.68'im . bisikletin üzerinde durduğum zaman tabanlarım zemine basar halde, kadronun üst borusu bacak arama hafif değiyor. Aldığım yer ile görüştüm çok sorun olmayacaktır dediler. Henüz bisikletimi sürme fırsatım olmadı. Bir de siz değerli forum dostlarına danışayım dedim. Ne dersiniz ne yapmalı ? Geri gönderip daha düşük kadro mu almalıyım ? . . .

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ
Scudo

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Kardeş kadron sana 2 inç kadar büyük.Birde mtb ise ve araziye de çıkacaksan 16 inç hatta manevra kabiliyetini arttırmak için 15-14 inçe kadar düşebilirsin.Ama 18 inç tur bisikleti bile kullansan senin için çok büyük.Diz kapaklarında ağrılara ve ciddi sakatlanmalara yol açabiliyor.

barhan

Daimi Üye
Tepki
626
Bisiklet
Diğer
Geri gönder o kadro senin için büyük.Senin ideal kadron 16 inch ve biraz altı.

A.Taha TERCAN

Aktif Üye
Tepki
102
Çok teşekkür ederim. Bende öyle düşünmüştüm ama yine de şansımı denemek istedim. Çünkü tam da kavuştum derken ... :( :( :(

• Beğen

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Üzücü bir durum yaşamadım değil :)
Yıkılıyor insan.Eline ulaşmışken değiştirmen gerektiğini öğrenmen yıkıyor insanı :)

A.Taha TERCAN

Aktif Üye
Tepki
102
@M.Burak KARADAĞ

Sorma Hocam ya HU . Hem de nasıl :(. Vardır bir hayır. Tam da havalar güzelleşti derken. Yarın şöyle çıkıp bir Aslı Bisiklet oradan Delta oradan ver elini Kadıköy yapacaktım ne güzel :D . Bir daha ki sefer inşallah :)

cem deviren

Daimi Üye
Tepki
200
kesinlikle geri gönder biraz daha bekle biliyorum bisikletsizlik berbat bir şey ama bu kadro sana olmaz :)

A.Taha TERCAN

Aktif Üye
Tepki
102
:rolleyes: Arka arkaya mesaj yazmış olacağım ama bilmem gerek: 16'' mi 17" mi almalıyım. 17 yeter gibi geldi bana çünkü 18 'de çok az temas var. Ne yapsam ki ? :rolleyes:

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
Bende yeni aldım bisikleti ama bende tam temas yok ama arada 2 parmak falan var bende 1.70 im 18'' kadro var bende, kadro boyu hesaplama araçları ile hesapladım 17'' çıktı tur amaçlı ise bir boy büyük iyi olur yazıyordu o yüzden 18 tercih ettim...

A.Taha TERCAN

Aktif Üye
Tepki
102
@Alper Yıldırım

Peki rahat mısın? Hiç arazide kullandın mı? Genel durum nedir? Ona göre bende 16 yerine 17 alayım . 16 da kollar çok dışa doğru olacak yoksa sanırım :( ...

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
ya araziye pek girmedim ama sehirde ben rahattım ama kadrodan kadroya belki fark vardır. ama belki arazide biraz zorlar yani arazi için 17 falan alsam daha iyi olurdu...

• Beğen
Tepkiler: A.Taha TERCAN

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
dediğim gibi kadro boyu hesaplama aracında hesapladım 17 çıktı bacak arası boyu girip hesapladım. altta tur için ise bir büyük yarış için ise bir küçük boy kadro tercih edilebilir yazıyordu. alacağım bisiklette 17 olmadığı için ağırlıklıda tur için kullanacağım için 18 tercih ettim. dediğim gibi ayaklarım yerde iken kadroyla bacak arasında 2 parmak kadar bir mesafe kalıyor.

• Beğen
Tepkiler: A.Taha TERCAN

A.Taha TERCAN

Aktif Üye
Tepki
102
Anladım kardeşim çok teşekkür ederim. Galiba bende 16 tercih edeceğim varsa eğer...

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Abi 16 daha iyi olur.
Çoğunlukla şehir kullanacağım dersen 16,
Ama araziye çıkacağım dersen 15 :)

A.Taha TERCAN

Aktif Üye
Tepki
102
Herkese teşekkür ederim. Çok faydanız dokunda. Dün gece 1 de eve geldim 2.30 civarında bitti kutulama işim :) Bu sabah da Erdoğanlar Bisiklet- Lütfi Bey ile görüştüm.16" kadrosu varmış.Değiştirecek sağ olsun. Şimdi doğru kargoya

• Beğen