Yol bisikleti kadro boyu

Hakan Acar

XRS 022
Tepki
84
Bisiklet
Salcano
Merhabalar.
Carraro Race 052 alıcağım ancak kadro boyunda biraz sıkıntılıyım.
Boyum 1.68 araştırdığıma göre 53 geliyor ancak bu bisikleti annemde sürmek istiyor onun boyu 1.55.
Bu durumda annem ile benim bu bisikleti rahatca sürebilmemiz için kadro boyu ne kadar olması gerekmekdedir?

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kadro boyu uygun olsa bile bayan bisikletlerinin kadro yapıları daha farklı oluyor yani rahat süremeyebilir.

Dura-ace

Aktif Üye
Tepki
34
53 büyük gelir 51 bak kendin için. Annen kullanamaz onu unutun bir kere.

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
@Hakan Acar

Yardımcı olur mu bilemem fakat benim boyum 1.77 052 kullanıyorum kadro boyu 54 zaten ben seçtim kadro boyunu.53 size büyük gelir.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
1.68 boy 53 kadro. Bence kesinlikle büyük o kadro size. Ben 1.75 im 53 kadrodan küçük kullanıyorum. Bildiğim kadarıyla Carraro da çift sayılı kadro boyları var. Bu durumda bence siz 50 yada belki 52 kadro alın. Gerçi iç bacak boyunuzu da söylerseniz daha iyi olur.

• Beğen
Tepkiler: Süleyman GÜNGÖR

Hakan Acar

XRS 022
Tepki
84
Bisiklet
Salcano
@Ömer KARAN

Araştırdığımda 53 benim boyuma denk geliyordu.
İç bacak boyu; 75
Peki 1.68 boy ve iç bacak boyum 75'e göre hangi kadro boyu olması gerekir?

Tepki
4
selamlar;
şehirde binmek için bisiklet almak için çıktım. araştırdım hafiflikten dolayı trek 7.7 gittim geldim falan merida speeder t2 de karar kıldım.
kızıltoprakta bizikletçiye gittim. alıcam kadro boyunu ben 60 cm olarak düşünüyordum ,şu referans tablolarında 190 boya hep 60 cm tavsiye ediyorlar.
meridanın kendi sitesinde de aynı bide iç baçak boyunu ölçülüp hesaplanması var. benim 87 cm, o hesaptan gidersniz. 56 cm lik kadro çıkıyor
satıcı da 54 ü denetirdi 56 yoktu çünkü bu olur tam senin için diyor.

yani hangisi doğru?

Şehir/Kros Bisikleti

Şehir/Kros bisikleti kadro ölçüsü belirlenirken, daha önceden ölçülen iç bacak uzunluğunu 0,259 ile çarpınız.
Örn : 79cm x 0.259 = 20.461

Sürücü Boyu
185 - 190 cm
190 - 195 cm

Kadro Ölçüsü
61 - 63 cm
63 - 66 cm

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Carraro kadro ölçüleri büyük olabilir bence denemeden almayın çünkü benim 032 54 beden, normalde 56 - 58 olması gerekir ama (link) bu siteye göre sadece orta göbekten ölçüm benim ölçülerime tutmadı geri kalan tüm ölçüler ideal çıkıyor. Carraro sitesindeki en büyük eksiklik geometri bilgileri uygun bir zamanta ölçüm yapıp foruma yüklemeyi düşünüyorum.

Hakan Acar

XRS 022
Tepki
84
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar uygun kadro boyu şimdi benim için hangisidir?
50 iyimidir peki?

BarisBJK

Daimi Üye
Tepki
313
Her bisikletin geometrisi farklı olabilir, bu nedenle ilgili markanın web sitesinden mail yolu ile de fikir almakta fayda var. Bazı markalar belirlenmiş boy aralıkları için hangi bedenin uygun olacağını sitelerinde listelemekte.

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Carraronun sitesinden ankara müdürlüğünü aradığımda karşıdaki beyfendiye bisikletin geometrisini payşalabilirmisiniz dediğimde geometri derken? Diye bi cevap aldım, ölçüler? Dedim boyumu sordu, söyledim 54 olur dedi :)

Hakan Acar

XRS 022
Tepki
84
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar bugün yada yarın yol bisikletini alıcağım ama kadro boyu ne kadar alıcağım konusunda daha yardım eden arkadaş olmadı.
1.68 boy iç bacak 75. Kadro boyu ne kadar olması gerekir?

BarisBJK

Daimi Üye
Tepki
313
Geometri tablosu yokken buradan kimse size şu bedeni alın diye öneride bulunamaz.
Bence acele karar vermeyin.
Bisiklet bir yere kaçmıyor.
İlgili marka bisikletin çelişkide kaldığınız bedenlerini ayrı ayrı farklı mağazalarda denemeden (ve hatta farklı şubelerden bedeninize uygun olup olmadığı hakkında teyit/fikir almadan) satın almaya kalkmayın.
Ben bisikletimin bedenini sipariş etmeden önce (kendi sitesinde kişinin boyuna göre beden tablosu ve ayrıca bisikletin geometri tablosu olmasına rağmen) Türkiye/İspanya/Almanya satış temsilcileriyle ayrı ayrı uygun olup olmayacağı konusunda teyitleşmiştim.

Geometri tablosu yokken buradan kimse size şu bedeni alın diye öneride bulunamaz.
Bence acele karar vermeyin.
Bisiklet bir yere kaçmıyor.
İlgili marka bisikletin çelişkide kaldığınız bedenlerini ayrı ayrı farklı mağazalarda denemeden (ve hatta farklı şubelerden bedeninize uygun olup olmadığı hakkında teyit/fikir almadan) satın almaya kalkmayın.
Ben bisikletimin bedenini sipariş etmeden önce (kendi sitesinde kişinin boyuna göre beden tablosu ve ayrıca bisikletin geometri tablosu olmasına rağmen) Türkiye/İspanya/Almanya satış temsilcileriyle ayrı ayrı uygun olup olmayacağı konusunda teyitleşmiştim.

Tepki
17
Bisiklet
b'Twin
Ben daha 1 hafta once bir yol bisikleti aldim, hayatimda ilk, 3 gun sonra bana 57 kadro uygun olur denilen kadroyu geri vermek zorunda kaldim. Boyum 1.80. Su an 54 kadro kullaniyorum ve rahatim. Bu is Turkiye'deki saticilarin elinde 'Boyunuz su ise size su olur' kalibinda ilerliyorsa onlara aldirmayin. Yol bisikleti dropbar tutus sekli yuzunden biraz farkli oluyor.

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
Dostum 50 kadro olur sana. 52 kıl payı kurtarabilir

hkndng

Üye
Tepki
30
İsim
Hakan
Bisiklet
Merida
Boyum 181 gibi, bacak boyum 81. Merida Scultura aldım. M/L yani 54 cm verdiler. Normal mi? Bana normal geldi..

minimalist

Aktif Üye
Tepki
94
İsim
Fırat AKYOL
Bisiklet
Sedona
@hkndng
Dostum ölçülerimiz çok yakın. 1.80 boy ve 80 iç bacak boyu.
Gökte ararken yerde buldum seni :) Merida Scultura 400 düşünüyorum.
54 kadro düşünüyorum. Memnun musun bu ölçülerinle kadrodan?
Sele yüksekliğini görebileceğim bir fotoğraf paylaşabilirsen çok memnun olurum.
56 kadro ilk yol bisikletimde selemin yeterince yüksek olduğuna inanmıyorum.
Yeni bisikletimde kadro küçültmek istiyorum bu nedenle.

EnginK.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.535
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hakan Acar Bir yol bisikletinin ayarları sürücüsü kimse ona göre yapılır. Yani hem siz hem anneniz binmek istese her seferinde ayarlarını mı değiştireceksiniz, kaldı ki boylarınız da çok farklı.