Kadro Boyu-Ucu Ucuna Dokunuyor

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında gezginhan tarafından paylaşıldı.

1. gezginhan

gezginhan Yeni Üye

Adı:
    burak palabıyık
    Seviye:
    Arkadaşlar merhabalar.Daha önce alacağım bisikletle ilgili bir konu açmıştım ve sağ olun çok yardımcı oldunuz ben de düz maşalı bisiklet olan sedona 410 almaya karar verdim.

Ürün bağlantısı 410 | SEDONA BİSİKLET

Arkadaşlar kadro boyunun çok önemli olduğunu duydum çoğu insan üstüne basa basa uyarıyor. İnternette o kadar çok bilgi kirliliği var ki işimi şansa da bırakmak istemiyorum.Yanlış kadro almaktansa hiç almamak bile daha mantıklı geliyor.

Bugün sedona bayisine gittim. Sadece 48 KADRO vardı elinde . Şu bisikletin selesinin önünde yani kadro kısmının üstünde ayakta durma yöntemiyle ölçümü yaptım. Demir kısım malum bölgeye değiyor değmiyor arasında gidip geliyor. Hani bir baskı yok sürtüyor da diyebiliriz. Ama bir yazıda orada 3-4 parmak fark olması gerektiğini okumuştum . Boyum 1.74 bacak boyumsa 76 cm ... Bu kadro bana ne denli uygun ? Bir küçüğü 44 var. Bir üstü de 52 var .

Son olarak şu sitede bacak boyumu 76 giriyorum bisikletlerden de Uzun Yol (Trekking) seçeneğini seçiyorum bana "Kadro Boyu 19,68 (inch) Kadro Boyu 50,16 (cm)" öneriyor. Ne denli doğru ?
    Bisiklet Kadro Boyu Hesapla

Kullanımım şehir içi ve şehirler arası turlar olacak.Zor arazi şartlarında işim yok.Yardımlarınızı bekliyorum :)

2. PisletçiGenç

PisletçiGenç Yeni Üye

Adı:
    Alperen B.
    Bisiklet:
    Mosso
    Bacak boyuna göre 18'' kadro önerilir.Ama uzun yol süreceksen bir büyük boy alabilirsin.Yani 19''-20''.Benim bacak boyum 80 cm 18'' kadro kullanıyorum,gayet güzel.

İlginizi Çekebilir

3.png
Merhabalar :) GCN'nin çok tatlı bir videosunu buldum ve konusunu açıyorum ;) Videoyu izleyelim: [MEDIA] Kilo verin! Averaj hızınızı geliştirmenin en iyi yollarından biri kilo vermektir,...
IMG_20160426_171815.jpg
Merhaba arkadaşlar , bugun istanbul tıp fakültesinde halk sağlığı dersime girdim. Dersin bir kısmında su depolamak icin kullanilan plastik kaplarin hangi maddeden yapildigini ve bunu nasil...
upload_2016-4-29_9-12-48.png
Antrenmanları kayıt altına alıp bir program çerçevesinde performansınızı takip ediyorsanız, web üzerinden online hizmet veren analiz sitelerini mutlaka duymuş olmalısınız. Örneğin TrainingPeaks...