Kadro boyu sorunu lütfen yardım edin

Tepki
4
Bisiklet
Sedona
İyi günler arkadaşlar internetten salcano city sport 30 modeli bir bisiklet aldım ve dün elime geçti Mersinde yetkili servise götürdüm kurmak için. Dün çok işleri oldugunu ancak bugüne yetiştirebileceklerini söylediler. Bu yüzden kurulum yaparken orda değildim. Bugün gittiğimde 18 inch istemiş olduğum bisikletin 20 inch olarak gelmiş olduğunu gördüm. Boyun 1.75 civarında ayakta durduğumda kadro ile bacak aram arasında çok az bir mesafe kalıyor hatta sürtünüyor nerdeyse.

Şimdi sizce bisikleti değiştirmelimiyim yoksa bu şekilde idare edilebilir mi?
Bunun dışında 20 inch kadrolu bisikleti 2. elde satarken çok zorlanırmıyım. Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

Scudo

CevdetBilge

Forum Demirbaşı
Tepki
576
Bisiklet
Colnago
İdare edebilirsin ama sana uygun kadro bacak boyuna göre hesaplanabilir 18 se 18 al bu senin hakkın sadece arazide ve yarışta kullanımda bir küçük kadro ,geziler içinse bir büyük kadro kullanabilirsiniz diye okumuştum .
20 liği satarken zorlanmazsın sonuçta 1,80 üzeri alacak çıkar ama satmak için değil keyif için alıyorsun öncelik sana uymuş olması yönünde olmalı.
Forumda bacak boyuna göre veya boya göre seçimlerle ilgili çizelgeler var ama başka hesap istersen inch üzerinden bir link verebilirim
(link)

Tepki
4
Bisiklet
Sedona
senin gönderdiğin sitede zaten 20inch cıkıyor anlamadım bende :D sürme konusunda sorun yaşayacağımı sanmıyorum zaten ancak Allah korusun düşersem falan sorun olabilir diye korkuyorum

adnan kahveci

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Salcano
benim boyumda 1.75 ve 20 inç almadığıma pişmanım...18 inç uzun yolda oldukça yorucu..takas düşünürden benimkiyle değişebiliriz..benimki 1 ay oldu olmadı garantili