Kadro Boyasını Sıyırmaması İçin?

Haşim Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
4.407
Merhaba arkadaşlar.Çoğumuzun bisikletinde vardır,bu bölgelerdeki kablolar belli bir kullanımdan sonra altında bulunan bölgenin boyasını aşındırmakta.Bunu önlemek için ne gibi çözümler üretebiliriz? Önerileriniz ve görüşleriniz için şimdiden teşekkürler...
http://hasimokyay.googlepages.com/resim.JPG
http://hasimokyay.googlepages.com/resim..JPG

Scudo

Selim Üsel

Forum Bağımlısı
Tepki
1.464
Ben bu tür durumlar için dc fix denen bir kaplama malzemesi kullanıyorum. Kırtasiyelerde veya alışveriş merkezlerinde bulabilirsin. Çok güzel koruyor. Ayrıca çıkartmak istediğinde tek bir yapışkan kir bırakmıyor. Tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Haşim Okyay

Atila Filmer

Forum Bağımlısı
Tepki
923
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
tek tarafı yapışkanlı keçe tarzı bantlar var onlardan yapıştırabilirsin. yol kadrlarında da çatalın bittiği yerde oluyor ben şahsen kadro renginde izole bant yapıştırdım işimi gordu benim.

Selim Üsel

Forum Bağımlısı
Tepki
1.464
Bahsettiğim dc fix şeffaf olanı. envayi çeşit kaplama deseni rengi vs mevcut. Hatta eğer kadro mat boyaya sahipse dc fix in mat şeffaf kaplamalarıda var. Su, çamur vs gibi etmenlerden hiç etkilenmiyor. İlk yapıştığında hafif belli oluyor, bir süre sonra (4-5 gün) yapıştırılan yüzeyle bütünleşiyor, sonrasında kendiniz bile var mı yok mu farkedemiyorsunuz.

yighitjan

Forum Bağımlısı
Tepki
292
Bi ara delta bisikletin sitesinde vardı.Kadro koruyucu yapıskan bantlar.Bi de hırdavatçılarda elyaflı bantlar var onlar ii olabilir.

• Beğen

MertDokur

Daimi Üye
Tepki
205
gidon sargısıda güzel olabilir, kadro koruyucu yerine gidon sargısı kullandıysanız burayada aynı sargıyla (-ki çeyreği artıyo zaten bu amaçla kullanılınca) bir uygulama yapabilirsiniz

• Beğen

Haşim Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
4.407
Link çakışması nedeniyle konuyla alakasız resimler çıkıyor :D mazur görün