Kadro boyama

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
(link)

Bu konuya bir göz at sonlara doğru detaylı bir anlatım daha var onu da okursan sana oldukça fazla yardımcı olacaktır...

• Beğen
Tepkiler: sonEr´´
Scudo

ahmett.01

Daimi Üye
Tepki
76
ben bu boyama konusunda acayip meraklıyım.ne bulsam boyuyorum artık:Dartık şöyle bişey almayı düşünyorum kompresöre gerek yok tak fişe al sana tabanca boya
(link)

Xc500

Üye
Tepki
0
size kendim boyadığım şekilde anlatayım:

önce boya sökücü ile boyayı kaldırdım sonra bi bezle boyayı kadrodan aldım ve metalik oldu kadro sonra asxtar attırdım 1 2 gün sora boya attımdır ve bisikletin marka yapıştırmasından yaptırttım ve yapıştırdım sonra vernik türü ama farklı bir cila attırdım sanki orjinal gibi oldu.

Xc500

Üye
Tepki
0
1 - boya sökücü kimyasallar var. ondan al, kadroya sürüp 10 dk bekle, sonra boya kendiliğinden kalkar. Kalkan boyayı sıyır, yıkayıp kurut.
2 - kuruyan kadroyu 100-200 lük zımpara ile iyice zımparala, heryerini ama. !
3 - Kaba zımparadan sonra 300-400 lük zımpara ile kadroyu parlayıncaya kadar zımparala
4 - Eğer boyayı kendin atacaksan sprey astar boyalar var, uygun renk ile astar boya sık. 1-2 ince kat yeterli olur. sonra diğer sprey boyayı 3-4 kat ince katlar halinde sık.
4 - Eğer boyayı kaportacıda halledeceksen, oto kaporta boyası al, 250 gr yeterli gelir (10 TL) kaportacı da oto boyası ile tabanca ile ince katlar halinde 3-4 kat sık.

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
@Nyo Ykpogl

mutfak aletlerınde genelde bu tıp boya kullanılıyor son derece dayanıklı 1 boya ;)

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Zevkle izledim, teşekkürler paylaşımınız için..

Alp Aslan

Forum Bağımlısı
Tepki
4.150
Bisiklet
Cannondale
Colnago aşkımı iyice depreştirdin Bülent, Senin yüzünden sonunda Colnago sahibi olacağım , videolar için teşekkürler bu arada büyük ihtimal bende benim canavarımın boyanmış halini siteye yarın koyarım herhalde görüşmek üzere,

• Beğen
Tepkiler: Bülent ÖZER

Doğukan Akdoğan

Daimi Üye
Tepki
43
internette çok güzel kadro yapım videoları var gerçekten... seyredene kadar uzun uğraşlar verilmiyormuş gibi geliyor insana...

Tepki
40
Kadromun üstünde oluşan çizikleri nasıl boyayabilirim.Tamamen boyanacak kadar hiçbişeyi yok yalnız kadronun üstündeki çizikler beni çok rahatsız ediyo.Yardım ederseniz sevenirim....

Tepki
40
Yok arkadaşım ya.Bisiklet yeni daha ama çizikler oluştu işte onları halletmenin kolay bi yolu varsa diye..