Kadro boyama

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
kaangun zaten sorma o renk renk vosvosları.onların bile bir kulubu varmış.kesin şeydir."vosvos severler derneği" yada "vosvos severler kültür ve dayanışma derneği" dir

Scudo

kaangun

Aktif Üye
Tepki
4

var tabi abicim, wv fan var çok sayıda.. belli zamanlarda toplanıyorlar hatta.. onlarca vosvos bir araya geliyor.. bir de sadece graffiti hadisesi değil modifiye yoluna da gidiyorlar, yanlış bilmiyorsam bursa'da çok yapılıyor bu iş, geniş çamurluklar, çıkarılmış arka koltuklar, iki kişilik hale getirilmiş kaplumbağalar filan..

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
abi kadro boyamadan olay fan clublara geldi ya.bende kadro çook pahalı değilse.git yeni bi alüminyum kadro al derim.. :D

alperen_69

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Giant
doğru fırınlardaki 300 c deki ısıtma işlemi alüminyum mikroyapısını değiştirebilir

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
alüminyum kaç derecede erir? bilen var mı? lisede kimyam pek iyi değil ksuraa bakmayım..:D:D:D:D

bizimhakan

Üye
Tepki
1
Arkadaşlar aslında aramızda sanayide çalışan bir kişi olsa sorunun cevabını hemen bulurduk. Çünkü bildiğim kadarıyla aliminyum kadrolarına çok güzel motifler eşliğinde boyama işlemi yapan kişiler var. Birisine bursada rasladım. Gerçekten güzel görünüyordu bisikleti. Kadroyu boyayan kişi , bisikletçi çocuğun yakın arkadaşı olan bir araba boyacısıymış. 50ytl civarında paraya kadro boyarmış.
Fakat ben irbata geçemedim. Burada bir durum daha var ki. O da kadroyu zımparalarken , boyarken ve fırınlarken arkadaşının kadrosuna gösterdiği ilgiyi göstermesi gerektiğidir. Yoksa ince alimiyum malzemeye zahip ve ağırlıktan ödün verilerek üretilmiş kadrolarda büyük sorun çıkarabilir.
Bisiklet kullanımı çok az daha aygınlaşsın bu işi yapan boyacılar artacaktır eminim.

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
eğer bursa dan bahsediyorsan kesin selçuk tur.çünkü hakan abinin anlattığı kişiye bire bir uyuyor..alev motifli aliminyum kadrosunu zaten şuanda satıyor.yaklaşık 200ytl gibi bir fiyata isteyen olursa..bana haber versin..tabi sid team 'in amörtisörünüde ayrı olarak veriyor. full ikisine 900 filan istiyor sanırım....bisikletin tamamına ise 2750 filan istiyor...ayrıntılı gibi için bana başvurabilirsiniz!!

cold_play

Üye
Tepki
5
arkadaşlar merhba aranza yeni katıldım ve ilk sorumu soruyorm:)bisan elderado(mtb) bisikletimi boyamak istiyorum rengi metalik gri ama ben metalik siyaha boyamak istiyorum bisikletimi nasl boyarım ve boyamadn önce yapmam gerekenler nelerdir hangi marka boyayı tavsiye edrsiniz...yardımcı olursanız sevinirim...teşekkürler

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
forumda boyama hakkında önceden açılmış ve ayrıntılı açıklamalrın olduğu başlık vardı.

onu incelemeni tavsiye ederim.

superonlayn

Daimi Üye
Tepki
50
boyama haricinde bir yol daha var oda;nikel kaplama..
çok kolay çok güvenli vede çok gözalıcı...:cool:
Bu işi yapan arkadaşlarım var.kendimde çalıştıgım için biliyorum.
Ancak demir kadrolara uygulanabiliyor..kadro boyasını polisaj motoruyla iyice kazıyıp güzelce cilaladıktan sonra,yıkama işlemine geçiliyor,daha sonra kaynatma işlemine geçiliyor(3 dak) sonra tekrar yıkanıyor,ve nikel kazanında 20 dak kaplamaya bırakılıyor.
Çıktıktan sonra,tekrar yıkanıp,krom çekiliyor(30 saniye),daha sonrada temiz su ile yıkanıp kurulandıktan sonra,cam gibi pırıl pırıl bir kadro önünüzde duruyor...:D (toplam süre:40 dak maliyet:15 ytl)

nicaleus

Aktif Üye
Tepki
23
ilginç ya nerede yapabiliriz bu olayı ben bursada oyuruyorum çok güzel bir uygulama
zaten 1 kutu metalik sprey boya 9 ytl

superonlayn

Daimi Üye
Tepki
50
bu dedigim olay nikelaj kaplamadır(boya degil)
Ama gerçekten iyi yapılırsa muhteşem bir uygulamadır.bu işi yapanlara özel sipariş vermeniz gerekiyor..
Bizim burda (ankara) bu işle ugraşanlar çok oldugu için (kendimde bu işten anladıgım için) gercekten özenilerek iyi yapılması gerekiyor..
bursada nikel kaplama yapan yerler mutlaka vardır..ama bisiklet kaplaması yaparlarmı bilmem..
Ankarada olsan hallederdik..:D
Saygılar...

superonlayn

Daimi Üye
Tepki
50
sprey boyada yüzde yüz pürüzsüz bir yüzey elde edilemez..
Ama nikelde iyi yapılırsa yüzde yüzlük garantidir.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Peki zaten ağır olan demir kadroya bu kaplama işlemi sonucu ne kadarlık bir yük biniyor?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Selam ArkadaŞlar,

Bu Nİkel Kaplama İŞİnİ İzmİr'de Yapan Fİrmalar Varmi ? Tavsİye EdebİleceĞİnİz İsİm Varmidir? Rİca Etsem.

Atİ1955

airwolf045

Üye
Tepki
3
Arkadaşlar elimde bi Bianchi Aspid-SF kadrosu var.Bu kadroyu izmirde nerde güzelce bi fırın boya attırıp yazı şekil çektirebilirim. Sanayide bu işi yapacak adam bulamadım. İzmirli arkadaşların dikkatine. Yardımlarınızı bekliyorum...

Saygılar...

acumur

Forum Demirbaşı
Tepki
563
arkadaşlar ben geçen hafta bebek'te(istanbul) kanada'lı bir bisikletçi adamla tanıştım.ingilizce öğretmeniymiş.bisikleti boyanmıştı altın renginde kadrosu(kron(muş)) ve aynı şekilde jantları çok güzel gözüküyordu.özel yapım bir bisiklet sandım ilk etapta uzaktan baktığımda.daha sonra yanından geçerken bisikletinin güzel olduğunu söyledim ve ayaküstü sohbet ettik biraz.boyama işiyle kendi ilgilendiğini bunu hobisi olduğunu ve arzu edersem benim bisikletimide boyayabileceğini söyledi.tabi bir ücret karşılığı.ben teşekkür ettim böyle bir şey istemediğimi dile getirdim.ancak söylemek istediğim eğer istanbul'da bu konuyla ilgilenen olursa kendisine bu adamın telefonunu verebilirim.bana kartını vermişti belki istersem boyatmak ulaşabileyim diye.

not:bisiklet yakından uzaktan görüldüğü kadar çarpıcı değildi.ama uzaktan ilk gördüğümde inanılmaz duruyordu.hani o mesafeden sahip olduğu görüntüyü verecek bir boya varsa çok güzel olur.renk tercihide önemli tabi.