Kadın bisikletçiler

pınar kacakkiz

Forum Bağımlısı
Tepki
205
Bisiklet süren bisikleti seven yada sadece bu sitede bulunan kızlar neredesiniz? Bayanlar neden bisiklet kullanmaktan çekiniyor. Çünkü sapık kişiliklere sahip erkekler bu kızlar takip ediyor laf atıyor önlerine geçişiyor ya da kro ayı 2 ayaklı hayvanlar ufff anam altındaki bisikletin olayım emi gibi sözleri duymak istemiyor. Bense bunları önemsemiyorum trafikte korna basan ablaya dayıya dedeye taşıt yolu amca burası kime korna basıyorsun yaya mıyım ben de korna basıyorsun diye cevap veriyorum ama gelin görün ki baba faktörünü aşamıyorum.

Kızım bugün bisiklete binmiycem değil mi?
Hayır bana bineceğim bari şu iki sokakta git gel.
Baba küçüçük çocuklar bile biniyor dikkatli olurum söz.
Kızım içim hiç rahat değil sen çıkınca bisikletle ben diken üstüne oluyorum.
Babacım rahat ol ecel bu her yerde bulur bizi.
Ya önüne geçerlerse ya sıkıştırırlarsa?
Babacığım lütfen üzülme rahat ol ben kendimi korurum.
Eee bak düştün kolun sürtülmüş!
Yıllar oldu ilkokuldan bu yana binmedim bisiklete doğaldır ilk bindim.
Yok kızım yok Pınarım sen binme içim hiç rahat değil.

İşte ben de onca yıl babacığım yüzünden binemedim. 2 yılı aşkın bir bisikletim var Allah sizi inandırsın balkonda küflendi eskidi. Bir kezmi binemez insan ya :( Neyseki binebildim 1 kez şimde devamını getireceğim Allahın izniyle.

Scudo

xibabla

Üye
Tepki
55
Bisiklet
Cannondale
Ben de burdayım:)
4 yıldır aktif olarak bisiklete biniyorum. Bisikletin aklıma düşmesi yurtdışında oldu. Baktım herkes bisiklete biniyor, neden olmasın dedim. Neyse o zaman param az olduğundan 60 dolarlık çin malı bir bisiklet aldım ,lakin 2 ay sonra bisikletin gidonu resmen elimde kaldı.Bir süre bisiklete binemedim ve çin lafı bile sinirimi bozdu:)
Türkiye'ye döndüğümde koşa koşa bisiklet almaya gittim.Sanırım durumu fazla normalleştirmişim ki, insanların garip bakışlarını ya da sözlerini hiç üstüme almadım.
Bisiklet beni;
*sigaradan kurtardı,
*doğayla iç içe olmama ve hep formda kalmama neden oldu,
*kaybolan güvenimi ve yaşama sevincimi geri getirdi.
Umarım bisiklet bizim ülkemizde de yaygınlaşır ve kadınlar da cesaret edip yollara düşer...Sen de vazgeçme.

Sevgiler

-

elif inci

Aktif Üye
Tepki
225
etkin şekilde bisiklete binip de forumlarda dolanan bilinçli bayan bisikletçiler var,emin olun.;) :in:

Pınar merhaba. Bisikletle muhabbetinin daim olmasını dilerim.

Birbuçuk yıldır büyük bir aşkla dolanıyorum bisiklet tepesinde.Bazen yalnız çoğu zaman gruplardaki tek bayan olarak. Şimdiye dek sevimsiz bir durumla hiç karşılaşmadım çok şükür. Kadın/ erkek kimsenin karşılaşmamasını dilerim.

• Beğen
Tepkiler: mirim04

pınar kacakkiz

Forum Bağımlısı
Tepki
205
elif hoşgeldin.

ben ilk kullanımımda karşılaştımvede bu bayandı kornaya basıp elleriyle bana içindeki ruhani durumu anlatmaya çalışan bir bayan:) benim de liseden beri görüşğümün aliye bir arkadaşım var onsuz çıkmamayı düşünüyorum:)

Aile faktörlerinide unutmayalım

• Beğen
Tepkiler: elif inci

pınar kacakkiz

Forum Bağımlısı
Tepki
205
ohh ohh kızlar toplanıyor hoşgeldinn

tatil bitsin de daha fazla kişi oluruz inşallah

yaz bitince tatil biter gerçi benim içinde tatil kavramı yok uzun zamandır

bu arada bisikletçi kızlar dedim kızdan çok erkek var :D
sizin içinde bisikletçi erkekler diye bir başlık açayım mı yada siz açın birtane:D

Tepki
242
dün bursadaki türkiye şampiyonasında yanlış hatırlamıyorsam yıldız bayanlarda sadece 1 katılım vardı tebrik ediiyorum...

"Yıldız" değil "genç bayan" dı Saniye. Federasyon kategori açmayacağız demeseydi zar zor bulabildiğimiz ve yetiştirmeye çalıştığımız genç bayanları getirecektik ama her zamanki gibi son dakika golü attılar. Tebriklerimi ilettim ben de..

M.Burcu Cebesoy

Forum Bağımlısı
Tepki
341
merhaba ,

yalnız değilsin merak etme :) ben de küçüklüğümden bu yana bisiklete çok düşkünüm ve haftanın en az 5 günü kullanırım , lakin son zamanlarda okulum ve işim dolayısıyla pek vakit ayıramıyordum , foruma da 40 yılda bir bakabiliyorum .

pınar kacakkiz

Forum Bağımlısı
Tepki
205
hoşgeldin kızların yavaş yavaş çoğalması güzel

kızlar adalar turu yapacağız
buyrun linke bakın sizlerde gelin

(link)

Tepki
7
Bisiklet
Ümit
Tüm üyelere merhaba ve keyifli, kazasız sürüşler dilerim öncelikle. Arındandan ise beni çok şaşırtan ve rahatsız ettiği için yazmak zorunda hissettiren durumdan bahsedeyim.
Foruma yeni üye oldum. Eşim bisikletçi bende bisiklet alıp yollara düşmek isteyen bunun için araştırıp okumaya başlayan biri olarak buldum forumu. Biraz karıştırdıktan sonra güvenli sürüş için dikkat edilmesi gerekenleri öğrenebilmek için bisiklet kazaları başlığında okumaya başladım. Ben bisikletçilerin doğaya ve canlıya toplumun genelinden daha saygılı olduklarını düşünürken bayan sürücüler hakkında aşağılamaya varabilecek yorumlar okudum. Bir araç sürücüsü ve kız çocuğu annesi, bisiklet ve doğa sporları meraklısı biri olarak çok üzüldüm ve rahatsız oldum. Alıntıları aşağıya ekliyorum. Forumda yeni olduğum içinde bu yorumları direk kullanıcından alıntılayamıyorum teknik olarak. Ama kısaca aşağıdadır:
"Allah bayan sürücülerin şerrinden korusun", "Yine bayan sürücü" , "Dikkatsiz bayan sürücüler" ..vs. Sezarın hakkını yememek için bu yorumlara dikatsiz sürücünün cinsiyeti yok diyen yorumcu arkadaşlara teşekkür etmeyi bir borç biliyorum. Ve her ne kadar kemikleşerek kodlarımıza yerleşmiş, ön yargılarımızı değiştirmenin zor olduğunu bilsem de yine de kendime, cinsime ve kendi kızıma bir borç bildiğimden aşağıya yazıyorum.
1-Bayan sürücü dikkatsiz derseniz, bay sürücüler dikkatli anlamına gelir ki istatistikler, haberler ortadadır.
2-Bayan sürücüler şer'dir derseniz, bay sürücüler hayırlıdır demiş olursunuz ki istatistikler, haberler ortadadır.
3-Bayan sürücüler bisikletli, motosikletli sürücülere karşı daha hassasdır demek bile bir cinsiyet ayrımcılığıdır.
4-Güç, kondisyon ve dayanıklılık sporlarında baylar kadar bayanlarda vardır ve bu sporlara maddi ve manevi erişimlerinin sağlanması ve kolaylaştırılması konusunda desteklenmelidir.
5-Bir bayanın motorlu veya motorsuz bir araca binip trafiğe çıkması; bizim ülkemizde katli vaciptir mantığıyla zaten taşımakta olduğu kötü muamele riskini potansiyel olarak ikiye üçe katlamak ve bunu kabul etmiş olması demektir ki buradan bayan sürücülere sadece cinsiyet nedeniyle yakıştırmalar yapanlara el insaf diyorum.
6-Hiç bir spor, hiç bir alan, hiç bir araç vs.. sadece tek bir cinsiyete has, özel değildir.
Kısaca ben bisiklet, doğa sporları ve şu an aklıma gelen gelmeyen ve yazamadığım diğer tüm konularda cinsiyet kökenli ayrımcılığa dur demek için forumdaki arkadaşları nacizane uyarmak isterim.
Teşekkür ederim.

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gerçekten aklımdan geçen bir konuyu açmışsınız :). Sitede azınlıkta olduğumuzun farkındayım fakat ne kadar bayan bisikletçi olduğunu da merak etmeden duramıyordum.

Betül-Esenler / İSTANBUL

arev

Üye
Tepki
8
Bisiklet
b'Twin
Selamlar,

Bu konuyu açmayı düşünüyordum şimdi. Tuğba ben, Eyüp'teyim. Eyüp civarındaki kadın arkadaşlarla hafta sonu turları ayarlayabilirsek çok keyifli olacağına inanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: psiseloji