kader ağlarını MERİDA BİG NİNE 40 için kurmuş :)

suat06

Aktif Üye
Tepki
67
uzun bir aradan sonra bisiklete heves ettim. pek bilgim olmadığı için internette araştırmaya başladım ve bu siteyi buldum. velhasıl kelam 1 haftadır sitedeyim ve hem bilgilenip hem sizlerle tanışıyorum..

bisiklet için ayırdığım bütçe 1.000tl - 1.200tl arası idi.. İlk önce yol bisikletlerine yöneldim.. Güzel de bisikletler buldum fakat sonra bunun kullanım yerinin kısıtlı olduğunu düşündüm tekerlekleri açısından.. İçimden dedim ki ben 'zalımca' , 'hunharca' kullanırım sert kullanırım kafama eserse bi tümseğe girip çıkar rahatlarım o yüzden dağ bisikleti almak daha doğru olur..

bu fiyata göre bisiklet bakmaya başladım.. Ghost se 1100, Ghost se 1175, Sedona 920, Sedona 820 arasında kaldım.. bu 4lü arasında baya düşündüm bi ona bi diğerine baktım.. Özelliklerinden çok anlamam ama Ghost se 1175 ve Sedona 920 ikilisine düştüm.. Ghost se 1175 i araştırmaya başladım ama donanımsal olarak Sedona 920 nin daha iyi olduğu kanısına vardım..

Evet artık büyük gün..1 haftalık araştırma sonrası kararımı vermiştim.. Sedona 920 benim olacaktı biraz bütçemi aştı gerçi 1400tl gibi fiyatı vardı ama karar verildi.. Binecektim üstüne vuracaktım kırbacı :) Neyse küçükyalıdaki Tandem Bisiklet'e gittim Sedona 920 yi sordum.. Adam 'bu bende yok ama bunun ayarında daha kalitelisi var biraz fazla verip onu alabilirsin' dedi.. 'Peki bahsettiğin bisiklet nedir üstad ?' dedim ve MERİDA BİG NİNE 40 cevabı yankılandı kulaklarımda..

Haydaaaa...

1 haftadır zar zor bi karar verdim bir de MERİDA mı çıktı dedim içimden.. Adam 'Merida bisikletin babasıdır Sedona 920 den daha kalitelidir' dedi.. iyi o zaman bi görelim dedim.. Görünüşte güzel bisiklet.. 29 Jant ile devasa duruşu göze hitap ediyor..
Sanki sen Range Rover kullanıyorsun diğerleri recep ivedik arabası kullanıyor gibi hissettirebilirdi.. E adam da ikna edici konuşunca tamam dedik. Bütçeyi yine aştım ama kaliteli aldım diye önemsemedim. 1600 tl fiyatı biraz düşürerek konuyu tatlıya bağladık..

Dediğim gibi özelliklerin üstünlüğünden pek anlamasam da bisikletin görünüşü güven verdi ve eve gelince araştırınca iyi bir bisiklet aldığımı anladım.. En azından prof kullanmayacagım için bana göre gayet iyi.. sizi bilmem..

Şimdi MERİDA nın üstüne binip kırbaçlayacağım zamanı bekliyorum :D Büyük ihtimal ilk sürüşü haftasonu sabah yapacağım..

https://i.hizliresim.com/7mE2El.jpg

Scudo

İ.Deniz

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Sedona
Valla merida cidden bisikletin babasıdır ben de 920 big nine 40 ve salcank insomnia arasında kaldım ne alacağımı bilmiyorum sanki sedona nın donanımı daha iyi gibi sizin konuyu takip edeceğim hayırlı olsun

• Beğen
Tepkiler: suat06

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayırlı olsun renkler güzel. :)

• Beğen

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
bisikletiniz hayırlı olsun sele yüksekliği de ayarlamanızı tavsiye ederim forumdan bakabilirsiniz nasıl olacagına

İ.Deniz

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar bisiklet mekanik diskli mi

Ercan Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
251
Bisiklet
Scott
Hayırlı olsun. Bir adı varmı, yoksa Fıstık olsun Bari :p

• Beğen

suat06

Aktif Üye
Tepki
67
@ERCAN CEBECİ

adı yoktu senin hatrına Fıstık oldu artık :D

ercan gure

Üye
Tepki
3
İsim
ercan güre
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Daha fotoğraf koysaydin

suat06

Aktif Üye
Tepki
67
@ercan gure

2 gün oldu alalı. bugün fotoğraf çekemedim yarın çekip atarım

selami atay

Daimi Üye
Tepki
249
Bisiklet
Giant
Hayırlı olsun

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen

Barış Y.

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Ghost
Fevkalade bisiklet, hayırlı olsun.Yalnız fren sisteminin shimano olmaması problem yaratır mı ? Ya da kullandığı fren markası güvenilir mi ?

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Bisikletiniz hayırlı uğurlu olsun Suat Bey. Kazasız belasız kullanmanızı dilerim.

• Beğen

İ.Deniz

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Sedona
Bisiklet üstün de bulunan hidrolik disk ile ilgili fikriniz var mı arkadaşlar? Hiç duymadığım bir marka

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Barış Y.
Kullandığı marka elbet güvenilir bir marka yoksa merida gibi bir firma kalitesiz ürün kullanmaz.

@Deniz İLİKÇİ

Yüksek ihtimal Tektro HDC 300 set var üstünde ve gayet iyi performanslı bir sistem ;)

Mesut Y.

Üye
Tepki
3
Arkadaşlar ben de bu kadar uçuk bişey değil de 500 tl civarı dağ bisikleti arıyorum yardımcı olur musunuz?

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İ.Deniz

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Sedona
@Abdülsamed AKBULUT

Abi PROMAX diye bir marka hiç duymadım etmedim sen bilir misin?