Kaç PSI?

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında Muhittin Cihan tarafından paylaşıldı.

1. Muhittin Cihan

Muhittin Cihan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    100 kiloyum.29×2.2 race King lastiklerim var 55 PSİ bastım hala binince inik gibi gözüküyor arka kaç basmalıyım?bu arada seleyi biraz kaldırmıştım ondan mı acaba :(

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Sanat'ın babası...

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Neyle basıyorsun o 55 psi havayı? Belki pompada sorun vardır. Bu lastik için 55psi basınca kaya gibi durması lazım...

BFOkuru bunu beğendi.
  3. Ozan Güneri

Ozan Güneri City cyclists

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  4. Battal Yılmaz

Battal Yılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aynı durum bendede söz konusu...

Havayı basıyorum Shell'de basıyorum otomatik kesiyo pompa lastik şişince.. Biniyorum lastik yumuşuyor ama iş görüyor bence...

5. Yunus Emree

Yunus Emree Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    55 psi o kilo ve o genişlikte lastik için yetmiyor belli ki. Tekerin yanında yazar max ve min değerleri, ona göre şişirin. En yüksekten 1 2 psi az basın birşey olmaz.

İlginizi Çekebilir

7.png
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...
upload_2017-2-6_8-48-58.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...
upload_2016-10-25_19-34-27.png
Daha önce açtığım konularda periyodizasyon ve antrenman planlamadan bahsetmiştim. Aynı şeyleri tekrar etmemek için açtığım konuların bağlantılarını verip, konuda anlattıklarımdan kısaca özet...