Kablonun kadroya teması ve çıkan ses

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Biraz garip bir konu olabilir ama acaba özellikle de bozuk yolda giderken fren ve vites kablolarının kadroyla olan titreşimini önlemek için uğraşan var mı? Kabloların kadroya temas eden yerlerine kendinden bantlı sünger sarsak sesi kesebiliriz diye düşünüyorum. Bu tür veya benzer bir uygulama yapan var mı?

Mesela şöyle bir sünger olabilir ama bandı tek taraflı olacak:

(link)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Uğur S. hocam bu sadece kadro koruyucu. Kablonun kadro üzerinde leke yapmasını önlüyor sanırım. Sert olduğundan yine ses yapacaktır. Benim amacım kablo-kadro arasındaki titreşim seslerini kesmek..

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.870
İsim
Hakan Engin
Ben de bununla ilgili ne yapabilirim diye düşündüm, birçok şey aklımdan geçti ama ben de ses yapan şeyin büyük kısmı 2 kablonun birbirine çarpması olduğu için uğraşmadım, şeffaf para bandı ile birbirine bağladım :) zor geldi açıkcası icat yapmak. ama ses kesildi tabii.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Telin kadroya temas ettiği yere çift taraflı bantlardan küçük bir parça yapıştırın. Bandı tele değil kadroya uygulayın. Telin kadro ile temasını bu şekilde kesmiş olursunuz.

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
@pohuman

Hayır bu ürün sert değil, yumuşak kauçuk. Hem kadronuzu korur hem de sesi keser.
Kendim kullanıyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ratm telleri birbirine bağlayacağım tabi ama kadroya temas çok daha fazla ses yapıyor..

@MuratHan kadroya uygulamayı düşünmüyorum çünkü kadro siyah değil ve siyah bant kadroda çok kötü gözükecektir. Kabloda pek belli olmaz. Biraz daha geniş uygulamak gerek sadece..

@Uğur S. bu detayı başta verseydiniz her şey tamamdı. :) Ayağa kalktığımda bu ürünü bir denerim o zaman..

@Uğur S. sormayı unuttum. 1 tanesinin uzunluğu kaç cm acaba?

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Ölçmedim ama 3-4 cm arası var.

mtbcanavarı

Daimi Üye
Tepki
162
İsim
mosso
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Aynı sorun bendede var kadro hep çizildi kablonun vurması sonucunda.

Ormanci

Üye
Tepki
128
Bisiklet
Merida
Bauhaus veya türevi yerlerden alınabilecek sandalye ayağı keçeleri, arkası yapışkanlı ince kauçuk veya süngerimsi kaplama malzemeleri olabilir. Bunlar küçük kare, yuvarlak veya birkaç santimlik dikdörtgenler halinde falan satılıyor. Kesip kesip istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Uğur S. 3-4 cm yeterli olur sanırım..

@Arınç evet kadro zamanla çizilecek gibi görünüyor..

@Onur Arslan benimde aradığım zaten tek taraftan yapışkanlı ve elastik bir malzeme. Farklı ürünler deneyip karar vermek gerek..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Uğur S. görüntü olarak tamam da 4 adet yeterli olur mu acaba? Bir de stokta kalmamış..

Şimdi aklıma geldi, ben ilk olarak kabloya bir kaç kat bez bant sarıpta deneyeyim. Büyük ihtimalle olacaktır. Hem bu kadar kalın olmaz..

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.784
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet bu konudan bende muzdaribim. Var mi baska kablosu kadroya carpip da ses yapan?
Çözümünü bulan varsa paylaşabilir mi?

Ustteki mesajlarda gördüm Decathlon'da satılan ürün güzelmiş ama yok şimdi.

• Beğen
Tepkiler: Atasoy

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.350
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Evet bu konudan bende muzdaribim. Var mi baska kablosu kadroya carpip da ses yapan?
Çözümünü bulan varsa paylaşabilir mi?

Ustteki mesajlarda gördüm Decathlon'da satılan ürün güzelmiş ama yok şimdi.
Çift tataflı şeffaf bant (oto aksesuarcılarinin kullandıgı cins biraz etli ve kuvvetli olanlar)
İsinizi görür.