K.A.P Bodrum Yıldızlar Yol Yarışları 26-27 Şubat 2011

Y.D.Bozdag

Üye
Kayıt
19 Kasım 2009
Mesaj
55
Tepki
68
Şehir
İSTANBUL AVRUPA
TÜRKİYE BİSİKLET FEDERASYONU BAŞKANLIĞI

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNE
Federasyonumuzun 2011 Yılı faaliyet programında yer alan K.A.P Bodrum Yıldızlar Yol Yarışları 26-27 Şubat 2011 tarihinde yapılmak üzere Fethiye’ye alınmıştır.
Yarışma talimatı ve kuralları aşağıdaki gibidir;
1) 25.02.2011 tarihinde yarışmanın lisans kontrolü saat 16:30’da teknik toplantısı ise 17 :00 ‘de Fethiye Orman İlçe Müd. Toplantı Salonunda yapılacaktır.
2) Yarışmalara katılacak olan sporcuların harcırahları;
a) Yol yarışları Büyük Erkek ve Büyük Bayanlarda % 15 Masterlar’da % 10 diğer kategorilerde ise Yıldız A ve Genç Erkeklerde %20 zaman barajı uygulanacak olup, Genç Bayanlarda ve Yıldız B kategorisinde ise zaman barajı uygulanmayacaktır.
b) Kriteryum olan müsabakalarda ise yarışmaya katılıp yarışmayı bitiren sporcuların tamamına harcırah ödenecektir. Ancak Genç Bayanlar ve Yıldız B kategorilerinde Tur yiyen sporcular yarışmaya devam edecekler ve klasmanda tur yedikleri yerde değerlendirilecektir. ( Yönetim Kurulunun 09.05.2008 tarih 4 nolu kararı ve Teknik kurulun 27 Şubat 2010 tarihli toplantı kararı)
3) Her beş kategoride toplam 2-4 sporcu harcırah almaya hak kazanan kulübün 1 antrenörüne (veya idarecisine); 5 ve daha fazla sporu harcırah almaya hak kazanan kulübün 1 antrenör ve idarecisine (a) bendinde belirtilen sayıları aşmamak kaydıyla merkezi ödeme şeklinde yapılacaktır.
4) Harcırah ödemelerinde esas alınan Kafile Listelerinde, kulüp kafile listelerinde sadece kulüp başkanlık onayı aranacak olup ferdi olarak gelenlerde ise ilin Gençlik ve Spor İl Müdürü tarafından onaylanmış kafile listesi kabul edilecektir. Kafile listeleri yarışma komiserine onaylatılacaktır. Kafile Listelerinde kulüp isimleri banka hesap bilgileri ile kulüp iletişim bilgilerinin bulunması zorunludur.
5) Kulüpler tarafından idareci olarak yazılacak olanların kulübün resmi bir üyesi olması ve belgelenmesi şartı aranacaktır. Aksi yönde bir beyanın ise Federasyonumuzun ceza yönetmeliği kapsamında değerlendirilecektir.
6) Ferdi olarak iştirak edenlerin ücret bordrolarında idareci ve antrenör ibaresi bulunmayacaktır.
7) Yarışlarda idareci ve antrenörlerin sadece bir kulüpte görevli olacaktır. Ancak istedikleri takdirde bulunduğu ilin takımlarında fahri olarak görev yapabilecektir. Farklı takımlardaki idareci, antrenör ve sporcular aynı ücret bordrosunda yer alamayacaktır.
8) Sezon başında yarışa giren bir sporcu yıl içerisinde farklı bir müsabakada idareci olarak yer almayacaktır.
9) İdareci ve antrenörler her yarışın teknik toplantısında hakem masasına imza atacaklardır. İmza atmayanların ise ücret bordroları eksik ödenecektir.
10) Yarışma da dereceye giremeyen ve Federasyonumuz tarafından harcırah almaya hak kazanamayanlara imkânlar dâhilin de Müdürlüğünüzce ödeme yapılabilir.
11) Milli Takım kıyafetlerinin Milli Takım yarışları haricinde giyilmesi durumunda uyarılmaksızın Federasyonumuzun Ceza Yönetmeliğinin 34.maddesi uygulanacaktır.
12) Ayrıca; söz konusu yarışlara katılacak idareci, antrenör, sporcu hakem ve diğer görevlilerin varsa sosyal güvenlik belgelerini (Bağ-Kur, Emekli Sandığı, SSK) yanında getirmeleri zorunludur.


--------------------------------------------------------------------------------

YARIŞMA PROGRAMI VE YOL TALİMATI
YARIŞMANIN ADI : K.A.P Fethiye Yol Yarışları
YARIŞMANIN YERİ : Fethiye / Muğla
YARIŞMA TARİHİ : 26/27 Şubat 2011


YARIŞMA TALİMATI :

Kulüp sporcuları, kulüplerini temsil eden (tek tip) formalarıyla yarışacaklardır.
Uygun forma ile yarışa hazır olamayan takımlardan kulüp idarecileri sorumlu tutulacak, uygun forması olmayan sporcular takım puanlamasına alınmayacaklardır.

Yarışmalarda ihtar alan İdareci, Antrenör, Sporcu ve takımların Merkez Hakem Kurulu Cezaları uygulanacaktır.

Teknik toplantıya (geçerli mazereti olmadan) katılmayan, onaylı listeleri ile 2011 sezonu vizeli lisanslarının aslı olmayan kulüp takımları veya ferdi sporcular yarışmalara alınmayacaktır. Sporcu lisanslarının fotokopisi ya da faksları kabul edilmeyecektir.

Yarışmalarda sporcuların kask takma mecburiyeti vardır.

Yarışmalar UCI ve Türkiye Bisiklet Federasyonunun geçerli Yönetmelikler çerçevesinde koşulacaktır.

Genç Erkek kategorisinde,dişli statüsü 52*14 =7,93m (yedek jantlar dahildir.)
Yıldızlar dişli tahdidi daha öncede toplantıda belirtildiği gibi 52x16 (6.94 mt)

Genç Bayanlarda dişli statüsü 52*14 =7,93m (yedek jantlar dahildir) olacaktır. Genç Bayanlarda 1994 ve sonrası doğumlular yarışabileceklerdir.
Sporcular gerektiğinde kontrol edilmek üzere nüfus cüzdanlarını yanlarında bulunduracaklardır.

Yarışmaların bitiminde sporcu-idareci-antrenör tarafından verilen dilekçeler yarışma anında yetkili kurullarca değerlendirilip, gerekli cezaları verilecek olup, dilekçelerin işleme alınabilmesi UCI kuralları gereğince kafile sorumlusu tarafından 30.YTL’nin dilekçe ile beraber Federasyon yetkilisine verilmesi halinde dilekçe işleme alınacak olup haklı olanların parası iade edilecek olup, haksız olanların parası Türkiye Bisiklet Federasyonun 6299141 nolu Garanti Bankası hesabına gelir olarak kaydedilecektir.

Yapılacak her yarış sonunda ilk üç sırayı alacak sporculara madalyaları Federasyonumuz tarafından verilecektir.

Yarışmalarda sakatlanarak devam edemeyeceği doktor raporu ile onaylanan sporcularla Teknik Kurul, Hakem Komitesince onaylı, teknik arızası bildirilen sporculara (Teknik Komite Kararı ile) sıralamada yer almaları ve Federasyonumuzca ödeme yapılacak, kontenjanı aşmamak kaydıyla harcırahları Federasyonca ödenecektir.

Genç Bayanlar ve Yıldız Erkek B Kategorisinde harcırah barajında uygulanan zaman barajı kaldırılmıştır. Ancak sporcu koşacağı mesafenin %50 sini koşmak zorundadır.( örneğin 40 km olan bir parkurun 20 Km sini koşmak zorundadır)
Bu talimatta yer almayan konularda karar alma yetkisi Federasyon Başkanı veya yetki vereceği kişiye aittir.

Program
Tarih Saat Açıklama Yer
25.02.2011 16:30 Lisans Kontrol Fethiye Orman İşletmesi Müd. Toplantı Salonu
17:00 Teknik Toplantı Fethiye Orman İşletmesi Müd. Toplantı Salonu
26.02.2011 09:30 Yıldız Erkekler A Yol Yarışı Kalkan Yolu 60 Km
13:00 Yıldız Erkekler B Yol Yarışı Kalkan Yolu 40 Km

27.02.2011 09:30 Yıldız Erkekler A Kriteryum 12 Tur=33.600 M
Akabinde Yıldız Erkekler B Kriteryum 8 Tur=25.200 M

Not: Ödül alacakların yarışların bitiminin hemen akabinde ödül alanında bulunması gerekmektedir.


--------------------------------------------------------------------------------Federasyonumuzun 2011 Yılı faaliyet programında yer alan K.A.P Bodrum Yıldızlar Yol Yarışları 26-27 Şubat 2011 tarihinde yapılmak üzere Fethiye’ye alınmıştır.
Söz konusu yarış için Merkez Hakem Kurulundan yapılan açıklamaya göre görev;

1.Fatih TRABZON Yarış komiseri Sakarya
2.Şükrü AYDIN Hakem Bursa
3.Aykut AKTAŞ Hakem Muğla
4.Bayram KURŞUNEL Hakem Aydın
5.Ercan TIĞ Hakem Balıkesir
6.İsmail AYDEMİR Hakem Balıkesir
7.Ali BADAK Hakem Konya
8.Kerim DEMİRBAĞ Hakem Konya
9.İdris PALA Hakem Konya
10.Haydar Akyön Hakem Bursa
11.Ercan SAPMAZ M.Hakem Bursa
12.Onur ERKMEN M.Hakem Ankara
13.Serkan KARADEMİR M.Hakem BursaGörev alacaktır.
Not: Lütfen Hakemlerin yanların da gelirken banka hesap bilgilerini getirmeleri
( IBAN ) rica olunur. Harici hesap bilgileri kabul edilmeyecektir.
 
Scudo
Yukarı Alt