Juventus 3. Milan 2. lige!

Murat EVGİN

Forum Bağımlısı
Kayıt
9 Kasım 2004
Mesaj
993
Tepki
970
Şehir
İstanbul
Juventus 3. Milan 2. lige!
İtalya'da yaşanan şike tartışmalarına büyük ölçüde bulaşan Juventus ve Milan'ın 2006- 2007 sezonundaki adresi büyük ölçüde belli oldu"Temiz Ayaklar" operasyonunda ilk soruşturmanın 193 sayfalık raporu dün disiplin kuruluna teslim edildi. Cuma günü basına açıklanacak raporda Futbol Federasyonu Soruşturma Komisyonu Başkanı Borrelli, "İtalya'da futbolun köklerinde değil ama bazı dallarında çürüme var. Yaşanan anormallikler, birilerinin davranışlarından kaynaklanmıştır" ifadesine yer verdi.

HİLECİLERE AĞIR CEZA

Soruşturmada dinlediği sanıkların hiçbirinin pişmanlık duymadığını belirten Borrelli, skandala bulaşan takımların en başında Juventus, Milan, Lazio ve Fiorentina'nın bulunduğunu söyledi. Raporun sonucuna göre hilecilikle suçlanan Juventus'un 3. Lig'e düşürülüp geçen sezonki şampiyonluk unvanının alınması, Milan'ın da 2. Lig'e gönderilmesi bekleniyor.

KAMPA BOMBA DÜŞTÜ

Fiorentina'nın 2006-07'de Şampiyonlar Ligi'nden, Lazio'nun ise UEFA Kupası'ndan ihracı da gündemde. Juventus ve Milan'ın 3. ve 2. Lig'e düşürülecek olması Almanya'daki İtalya Milli Takımı'nın morallerini alt üst etti. Cuma günü Çek Cumhuriyeti ile karşılaşacak olan milli takımdaki Juventus ve Milanlı 10 futbolcu kara kara geleceklerini düşünüyor.


Kaynak : Sabah


Bu haberi okuduktan sonra kendi kendime sordum , bu veya buna benzer olaylar ülkemizde olsaydı (gerci buna benzer olaylar bir cok kez yaşandı ama...) hangi büyük takımımızı 2. veya 3. lige düşürmeye cesaret ederlerdi?
 
Scudo

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Kayıt
17 Temmuz 2005
Mesaj
3.890
Tepki
8.384
Şehir
İznik
Bisiklet
Cannondale


Hiç kimse , hiçbir şeye cesaret edemez bu hukuk düzeni ile, ne futbol da , ne diğer spor dallarında, ne de başka herhangi bir alanda.
 

assan34

Aktif Üye
Kayıt
31 Mayıs 2006
Mesaj
198
Tepki
59
Şehir
Kayseri
cezalarını bulmuşlar.türkiyede böyle bişey olsaydı türkler sadece buna seyirci kalırdı veya para cezasına çarptırırdı
 
Yukarı Alt