Juliana Buhring 12 Ocak'ta İstanbul'da

Taygun Kon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.522
İsim
Taygun K.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
77387120_2604603509588136_7329277968826499072_o.jpg

Dünyanın çevresini bisiklet ile en kısa sürede dolaşan ve bu konuda Guinnes Dünya rekoru sahibi kadın bisikletçi Juliana Buhring, Garaj yayınları ve Üsküdar Bisiklet Platformu (ÜSBİP) aracılığı ile İstanbul'da olacak.

12 Ocak tarihinde Rüzgara Karşı’nın yazarı Juliana Buhring’i İstanbul’da dinleme şansına kavuşacağız. Şimdiden takvimlerinize yazabilirsiniz. Ayrıntılar için @usbipsk ve @garajyayinlari hesaplarını takipte kalın. 12 Ocak 2020 Pazar günü saat 14.00-16.00 arası kimselere randevu vermeyin ?
(yayınevi sayfasından)

•Etkinlik Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde yapılacak. İlk paylaşım yapıldığında ÜSBİP böyle hikaye atmıştı ama şimdi gönderilerde yok onu da belirteyim.
...

Juliana Buhring

"Bazen kendini bulmak için her şeyini kaybetmen gerekir"

Dünyanın çevresini bisikletle en kısa sürede dolaşan kadının sıradışı hikayesi. Rüzgara Karşı, bisiklete ilk kez 30 yaşındayken binmesine karşın sekiz aylık antrenman ile Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Juliana Buhring’in ilham verici hikayesini anlatıyor.

2012 yılında dünyanın çevresini bisikletle en kısa sürede dolaşan ilk kadın ünvanını kazanan Juliana Buhring’in rekoru henüz kırılamadı.

2013 yılında, Avrupa’nın en uzun ve zor desteksiz yarışı olan Londra-İstanbul arasında gerçekleştirilen Kıtalararası Bisiklet Yarışı’nda mücadele eden tek kadındı ve 9. oldu.

2014 yılında ilk defa yapılan Trans Am Bisiklet Yarışı’na da katıldı ve 7.137 kilometreyi 20 gün ve 23 saatte tamamlayarak genel klasmanda 4. oldu. Juliana Buhring bugün dünyanın en güçlü kadın ultra-dayanıklılık yarışçılarından biri olarak kabul ediliyor.

-Kitap tanıtım metninden-

(link)

Scudo
Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
paylaşım için teşekkkürler konuyla alakasız ama metnin içerisinde geçen bir yeri algılayamadığım için sormak istedim londra (avrupa kıtası)- istanbul ( evet anadolu tarafı asya olsada 2013 teki yarış eğer avrupa kıtasında bir yerde bittiyse neden kıtalararası?... diğer bir husus sanırım fiona bu ablamızın tahtını sallama potansiyeline sahip bakalım buna benzer bir actiona ne zaman girişicek

Taygun Kon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.522
İsim
Taygun K.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@dryakup23 Rica ederim. Yarış istanbul'un neresinde bitti bilmiyorum. Belki de çanakkale' den geçilmiştir Anadolu yakasına ,oradan İstanbul'a sürmüş de olabilirler :)

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ahh wolfingencebe abi ahh. Buhranlı juliyanı Türkiye ye ilk lanse eden kişi sen olmuştun. Ne biliyim bir platoni var gibiydi de. Yıllar acımasız zaman nobran. Julian da bu gerçekten nasibini almış. Hoyrat zamandan julian nasibini almış ama sen kartepe fatihi olarak dimdik ayaktasın.
Sımsıkı taş gibi sımsıkı taş gibi dimdik.

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Bisikletle uzun mesafe dayanıklılık çalışan herkesin okuması gereken bir kitap.
Pek çok konuda oldukça başarılı bilgiler veriyor.
Özellikle motivasyon sorunu yaşayan arkadaşlar okumalı.

• Beğen
Tepkiler: BerkEvren

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Aman abi haber verin Edirneden geçerken dikkatli olsun. Taş atıyorlar :)

• Hahaha
Tepkiler: Taygun Kon

Taygun Kon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.522
İsim
Taygun K.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bisikletle uzun mesafe dayanıklılık çalışan herkesin okuması gereken bir kitap.
Pek çok konuda oldukça başarılı bilgiler veriyor.
Özellikle motivasyon sorunu yaşayan arkadaşlar okumalı.
Bir solukta bitirdim o kitabı. Daha o zaman bisikletim de yoktu. Kasım.gibi alırım.diyordum, okuyunca dayanamadım kredi çekip aldım bisikleti ? Kesinlikle motivasyon için fevkalade bir kitap ve deneyimleri de muazzam. Özellikle yaşadığı psikoloji gerilimleri çok güzel anlatmış.