Juicy 5 yumuşaklık sorunu

Tunahan_06

Daimi Üye
Tepki
274
Bisiklet
Salcano
Juicy5 arka frenimi aldığımdan beri bir türlü verimli kullanamadım defalarca kargoyla İstanbul'a gönderdim,Şimdi de yine bir sorun var,frenlerim çok yumuşaktı öyle ki kol gidona kadar geliyordu,sonra bir kaç gün sonra kendi kendine düzelir gibi oldu ama şimdi de o sertlik giderek arttı ve şimdi frene dokunmam ile o kol herhalde 1 cm bile gelmiyordur fren tutuyor,nasıl yumuşatacağız ki bunu,yağa yumuşatıcı eklemek falan mı gerekiyor:D

Scudo

Nail USANMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.175
Bisiklet
Specialized
Selam.
Fren kolunun iç kısmında 2 adet civata göreceksin. Birincisi dıştan pasoludur, alyan başlıdır, biraz daha içeridedir, açık renklidir. Bu civatayla sertlik-yumuşaklık ayarını yapabilirsin.

yusuf bekar

Forum Bağımlısı
Tepki
256
@Nail USANMAZ

aynen katılıyorum aynı sorun benim başımada gelmişti fren kolu makas kısmında vida var orada alyan ile sert yumuşak ayarını yapıp kendi zevkine göre ayarlıyabiliyosun

• Beğen
Tepkiler: Tunahan_06

İsaAlp

Forum Bağımlısı
Tepki
242
Bisiklet
Bulldog
@Tunahan_06

Hidrolik frenlerde sertlik veya yumuşaklık ayarı bulunmaz. Arkadaşların bahsettiği vida ise sadece fren kolunun gidona olan uzaklığını ayarlar.
Eğer fren koluna dokunur dokunmaz fren tutmaya başlıyorsa, kaliperi söküp, fren padlerini geniş başlı bir tornavida ile zarar vermeden içeri doğru ittirmeniz işe yarayabilir. Bu sayede padlerin diske olan uzaklığını biraz arttırdığınız için fren kolunuz daha fazla hareket edebilir.

• Beğen
Tepkiler: Tunahan_06

Tunahan_06

Daimi Üye
Tepki
274
Bisiklet
Salcano
Sonunda olayı çözdüm,dün tornavidayla uğraşsam da pek açamadım sonunda aklıma bisikletle birlikte kaliperlerin arasına koymak için verilen kırmızı cisim geldi.Onunla balataların arasını zorladım ve onun açtığı açıklıkla tam ideal yumuşaklığa geldi.