İnceleme Joe's Yellow Gel - Detonator bonuslu

Konu, 'İncelemeler' kısmında Sin tarafından paylaşıldı.

 1. Sin

  Sin Hanimiş onun egosu, hanimiş onun karbon bisikleti!

  Kayıt:
  23 Eylül 2014
  Mesajlar:
  888
  Beğeniler:
  869
  Şehir:
  Çanakkale
  Adı:
  Sinan
  Bisiklet:
  Cube
  Seviye:
  herkese merhabalar

  yakın zamanda kardeşimin yol bisikletinde kullanmak için yellow gel aldık. almaz olaydık. bu kadar kötü olmasını beklemiyordum gerçekten. başıma gelenleri anlatayım.

  ürünün hardtail tabir ettiğimiz mtbler için lastik başına 120ml önerdiği için biz 700x23c lastiklerimize 80ml kadar doldurduk. presta sibobu sıvıyı doldurduktan sonra yerine getirmediğim için iç lastiğin tam karşısından en ince allen ile delik açmak ve sibobu içeri itmek zorunda kaldım. bu şekilde lastikleri doldurup 100psi hava basıp yola çıktık. ilk başta evet o sibop deliği tıkandı. sonra ben bi halt edip lastiği mazgala düşürünce ön lastiği bidaha şişieremedik. yılan kesiğinin çok kötülerini gördüm ama bu içi minik çizik gibiydi kesinlikle sıvının tıkaması gereken deliklerdi. 3-4mm kadar çiziklerdi. ön lastiği evet düşürdüm fakat niye olduysa arka lastikte indi. arka lastiği düşürmemiş olmama rağmen. arnavut kaldırımlı bir yolda kullandıktan ve ön iç lastiği kestikten sonra halimiz böyleydi.

  ön iç lastiği çöpe atmadan önce içinde ki sıvıyı boşaltıp yamamaya çalıştım fakat yama yapışsa da tekrar şişirdiğimizde içeride kalan eser miktarda ki sıvı dışarı taşıp yamaları kaldırdı. iç lastiği çöpe attım yani. daha sonra elimde kalan sıvının geri kalanının tamamını arka iç lastiğe boca ettim. arka iç lastikte toplamda 200ml ye yakın bir sıvı oldu. fakat sonuç hüsran.

  yozuk yol hafif patika görünce bizim iğrenç detonatorler çizikler ve deliklerle doldu. 5 farklı noktadan sıvı çıktığını gördüm bir süre sonra lastik indi. iç lastiği söktüğümüzde belirgin iki patlak vardı ama gel gelelim lastikte delik sayısı daha fazlaydı. ne yaptıysak lastiği tekrar şişirmeyi başaramadık! 23c kalınlığında ki bir iç lastiği ortalama 170ml patlak önleyici tıkayamadı!

  sonuç olarak arka iç lastiğide çöpe attım. aldığıma kullandığıma çok pişmanım. kimseye de yellow gel tavsiye etmiyorum. yakın zamanda 26" lastikle gariban tubeless sistemi denemeyi düşünüyorum ama bu patlak önleyiciler gözümü korkuttu. şimdi ya slime gibi farklı markalara yönelicem ya da yine joe's un 6mm ye kadar tıkama vaad eden ecosealant modeline yönelicem.

  yellow gel pişmanlıktır, maxxis detonator aşırı pişmanlıktır.

  bonus olsun: maxxis detonator denen o lastiğin allah b... yapacağınız lastiğe s... allahsız amerikalılar. 4 kere yola çıktık her eve döndüğümüzde yeni çizikler türemişti. o parayı ona vermeyin gidin dynamic sport falan alın o bile bin kat iyidir detonator' den. lithion 2 merlin 46 lirayken sakın gidip buna fazlasını vermeyin. hamuru diye bişey yok sanki basit bir sert plastikmişte yolda ki kumdan bile çiziliyormuş gibi bir izlenimi var tamamen. tekrar söylüyorum tecrübelerim yol ebadı için. yol için detonator' ü sakın almayın !
   
  mariokaldato bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

mjj.JPG
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...
1.png
Strava'cıların korkulu rüyası dijital epoyu konuşuyoruz bugün :D Sportmenliğe aykırı davranan bu KOM avcılarının bunu neden yaptığını, nasıl yaptığını, ve bunu nereden anlayabileceğimizi...
roger-de-vlaeminck.jpg
1988 İtalya turunda Andy Hampsten’in Passo di Gavia tırmanışı efsanedir. Hampsten, o tırmanışta pembe mayoyu ele geçirmişti, ancak, turun bitmesine hala 8 gün vardı ve Gavia etabını kazanan Erik...